Iveco Urbanway

Autor MAN truck bus, Kolovoz 05, 2017, 17:49:43

421

#150
Citat: smogovci.bbb2  u Studeni 01, 2017, 08:01:49
Danas 403 vozi na 229 i naravno da mu stražnji display i nadalje ne radi >hammer<
Pitaj http://www.teo-belisce.hr/transp_info.html  za razlog neispravnosti.
Kad dobiješ odgovor, podijeli ga s forumašima.
Ne ZET, ne ARZ, ne  AUTOBUS doo.
Citat: Majstor  u Prosinac 09, 2017, 20:49:06
Neznaju popraviti
Isto tako i 401
Neispravan predočnik koji je pod garancijom, teško je popraviti.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

 ??? Prosvijetli me. Kakve oni imaju veze sa Urbanom g. br. 403 na kojem je stražnji display izvan funkcije
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Čitati s razumijevanjem jer ja nisam prosvjetitelj.
Slow.
Slowly!
Spell it: Proizvodnja informacijskih displeja za mobilne aplikacije (vlakovi, tramvaji, autobusi)
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

dominik,

Dobro i? Kakve veze ima tko je proizveo display, ako je neispravan a autobus je pod garancijom, onda ga je trebalo već odavno zamijeniti novim.

Majstor

421
vozilo je isporučio Autobus D.O.O ; ista tvrtka ima ugovor o održavanju a samo vozilo je pod garancijom stoga oni trebaju a NEMAJU POTREBNO ZNANJE ISTE NEDOSTATKE OTKLONITI
koji dio nije jasan
Odi do Resnika pa vidi dvorište iste te tvrtke koliko je Iveco buseva tamo i zašto su stalno isti / nisu u stanju otkloniti kvar koji se opetovano pojavljuje na istom vozilu / pa onda komentiraj
Samo mi sudite pošteno !

421

Tko ga je proizveo? http://www.teo-belisce.hr/transp_info.html
Tko ga treba zamijeniti? http://www.teo-belisce.hr/transp_info.html
No, no Majstore.
Nisi bio u APD garaži kad sam gledao kako se "otklanjaju" kvarovi. Ja jesam. Zato i komentiram.
A dio tendera bili su i BUSTEC predočnici čiji je zastupnik http://www.teo-belisce.hr/transp_info.html što znači da je AUTOBUS doo nositelj garancije , a navedeni su podizvođači odgovorni za održavanje predočnika i elektronike na njima.
Koji dio nije jasan?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

 Znači po tebi 421 za svaki dio autobusa koji iz nekog razloga nije ispravan treba ganjati proizvođača tog dijela a ne prodavača autobusa
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Zastupnik ganja podizvođača jer su zajedno dobili tender.
Koji dio nije jasan?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Znači kad popusti vijak na autobusu kriv je proizvođač vijka good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Majstor

Vozilo se sastoji od niza komponenti koje naravno proizvođač vozila / MAN, MB , KING LONG i sl. / ne proizvodi već temeljem ugovora ugrađuju u modele
svojih vozila istim tim ugovorom postoje i neke obaveze
Najvažnija je za nas kao krajnjeg korisnika naravno garancija na kupljeni proizvod; istu izdaje proizvođač vozila za cijelo vozilo sa svim komponentama a unutar samog koncerna ( MAN , MB ) rješava se jamstvo sa proizvođačima komponenti
Konkretno MAN Importer ima jamstvo na neki MAN i otklanja sve sto je na njemu neispravno ; da li sam ili zastupnik određene komponente npr. Bosch, Voith ,ZF ili slično to se nas kao kupca ili korisnika ne tiče
Vozilo reklamiramo zastupniku a to je u ovom slučaju Autobus D.O.O koji je jako ograničen / znanjem, kadrovima i sl /

I da znam što pričam

Samo mi sudite pošteno !

Majstor

Tender je dobio proizvođač vozila i on je odgovoran za cijelo vozilo .
Nisu busevi kineske kopije kosilice iz Pevecu kad ju platiš na blagajni oni više nemaju ništa s njom nego servis Kod Gige koji je cca 400 km od mjesta prodaje 😇
Samo mi sudite pošteno !

421

MAN Importer ima jamstvo na neki MAN i otklanja sve sto je na njemu neispravno ;
da li sam ili zastupnik određene komponente npr. Bosch, Voith ,ZF ili slično to se nas kao kupca ili korisnika ne tiče
=Zastupnik ganja podizvođača jer su zajedno dobili tender.

Autobus D.O.O koji je jako ograničen / znanjem, kadrovima i sl / .
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Dreamwalker

Autobus d.o.o., MAN Importer i sam ZET/ARZ bi, s obzirom na broj autobusa koji se kod njih održavaju, trebali imati određen broj displaya za autobuse na zalihi. Kad krepa display, ZET pošalje vozilo u servis, tamo se display zamjeni i vozi dalje. Tko će servisirat display i kako, to ZET kao firmu (za autobuse koje ne održavaju ZETovi mehaničari) nije briga. U praksi to nije tako jer vidimo da ima jako puno problema s displayima.
No, prosto se pitam zašto nikad nisam vidio pokvaren display na tramvaju.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Shadowfax24

Citat: Dreamwalker  u Prosinac 16, 2017, 13:19:42
Autobus d.o.o., MAN Importer i sam ZET/ARZ bi, s obzirom na broj autobusa koji se kod njih održavaju, trebali imati određen broj displaya za autobuse na zalihi. Kad krepa display, ZET pošalje vozilo u servis, tamo se display zamjeni i vozi dalje. Tko će servisirat display i kako, to ZET kao firmu (za autobuse koje ne održavaju ZETovi mehaničari) nije briga. U praksi to nije tako jer vidimo da ima jako puno problema s displayima.
No, prosto se pitam zašto nikad nisam vidio pokvaren display na tramvaju.

kad se vec govori o displejima,jucer je bio na 227/4 gb 671/672 nisam sad tocno siguran,i na displeju je napisana garaza a onda je bila ona stara tabla sto se nekad koristilo...
znam da je offtopic al kad se vec govorilo o displeju pa sam se nadovezao na to

MAN truck bus

672, on je imao 213 Jalsevec natpis dok je vozio 231...
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"