Kvarovi autobusa (1)

Autor tamlover, Studeni 27, 2007, 15:10:02

maky

Evo ljudi, ima i maky informacija...

Novi broj ZET-ovog lista piše:
U članku Tramvaji se češće kvare govori da na 100 000 kilometara tramvaji bilježe 41,4 povlačenja dok autobusi bilježe 23 kvara.
Od tramvajskih tipova redoslijed povlačenja je ovakav:
Najviše je povlačen tip 401 (1371 kvara) zatim tip 2200 (624 kvara) te tip 301 (563 kvara)
Najviše od autobusa je povlačen tip MAN NG 272 (544kvarova), MB O 405GN2 (540kvarova), MB O 305G (489kvarova) te MAN NL 263 (396kvarova)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Ivan

Lista baš i nije pametna, bezveze je da broj kvarova nije iznesen u postotku prema broju vozila, tako da npr. 2200 i NL 263 dolaze na listu među prve samo zato jer stvarno jesu brojni i u velikom postotku u prometu...

No NG 272 su sa kvarovima stvarno uvjerljivi :(, samo 12 komada, a na prvom mjestu...

tamlover

Danas je u ARZ došlepan jedan Citaro G:


...i bilo je lepo i navek TAM bu....

bull92

na 177 polazak u 22.20 iz Črnomerca bio SG 242 koji je jedva vukao i nakon nekih 15 min dolazi NG 312 prazan, očito se pokvario taj SG 242, nažalost ne znam gb, a sad ne mogu ići provjeriti

Ivan1983

Gbr 401 na liniji 330 danas ujutro ostao u kvaru!!!

Tomek

Danas iz Gorice šlepan dizalicom pokvareni gb717.
U ARZ-u stoji pak jedan Lion's City, čini mi se gb81.

manoplan

Danas je gbr 269 imao nekih problema pa je zaustavljen na ininoj postaji gdje je dočekao pratnju zetovog kombija.Oba su kasnije krenula u smijeru Jankomira....




Portos

Jutros g.b. 122 stajao pokvaren u ugibalištu zapadno od ex. cementare Podsused u smjeru Zaprešića

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

STIB

Večeras u 18.40 je dizalica teglila jedan od starijih Citara iz Bukovačke prema Dubravi.
Broj linije (227) je još uvijek stajao na displayu.
Bio sam u tramvaju pa nisam uspio vidjeti garažni broj  :(
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Tomek

Upravo se pokvario jedan NG272 na Bolničkoj stanicu prije okretišta. Bus stoji na stanici i već 10ak minuta bezuspješno pokušava zatvoriti jedna vrata.(probao je vozač i zrakom). Elektronika in ne registrira da su zatvorena i bus ne može krenuti jer još uvijek mu radi senzor. Nisam siguran, ali čini mi se da je gb131.

manoplan

859 je danas nenormalno dimio,a smrdilo je po svemu osim po nafti.S njim definitivno nešto nije u redu  ???


bull92

#26
gb 269 ja mislim ostao danas na 176 u kvaru nekih 500 m prije stanice Jarek Donji u smjeru Gornje Bistre

EDIT: taj gb 269 u zadnje vrijeme mi se čini da je u jako lošem stanju i mogao bi vrlo brzo u rashod

Tomek

Danas u kvaru ostao gb219 koji je vozio liniju 124 u ulici Karažnik...

tamlover

219 normalno vozio u petak ponovo na 124.
Jedan NG272 pokvario se na Bologni u Gajnicama, slike imam, postat ću ih tijekom dana.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

...i bilo je lepo i navek TAM bu....