Uvjeti rada vozača autobusa u "Autotrolej"u

Autor dean25, Lipanj 04, 2014, 15:57:20

dean25

Pozdrav svima.

Zanima me kakvi su uvjeti rada vozačima autobusa u "Autotroleju" RI?
Da li imate kolektivni ugovor?Ako da,da li se primjenjuje uopće?Kako poslovodstvo i "tehnologija" reagira kada se utvrdi da na pojedinoj liniji vozna vremena nisu dostatna?Kolike su vozačke smjene dnevno?Ima li puno dvokratnih službi?Što je s prekovremenim radom?Nedostaje li vozača?

Unaprijed hvala na odgovorima!

NP-549

Ja sam vozač u Autotroleju 11 godina, a od toga zadnjih godinu i pol radim u tehnologiji i povremeno vozim, najčešće prigradske smjene sa istoka jer tamo živim (kod nas prigradski busevi noće vani).

Uvjeti su se pogoršali stupanjem na snagu ZAKONA O MOBILNIM RADNICIMA.  Pošto tamo stoji da je radno vrijeme 48 sati tjedno, naši to maximalno koriste.  Najgore u svemu tome je što nema više prekovremenih nego sve radiš pod redovne sate.  Jedino ako si u tjedno odradio više od 48 sati onda ide u prekovremene.  Isključivo ja radim vozne redove i raspored smjena po autobusima za prigrad  (županijske linije 10-37),  a zadnjih dva mjeseca sam počeo radit i gradske linije 1-9 pošto kolege nije bilo, a nemamo zamjene.

Dosta se razlikuju režimi rada u gradu i prigradu,  mogu ti reć šta god te zanima

dean25

Hvala ti za odgovor.
Može li par riječi o kolektivnom ugovoru?Da li postoji?Da li se primjenjuje?I da li je dobar za vozače?