Eridan, Kaštel Stari [ST]

Autor Paško, Travanj 27, 2015, 20:51:39

Paško

Eridan d.o.o.
Fuležina 12, Kaštel Stari
tel. 021/231-977
http://www.eridan.hr/


Eridan je turistička agencija kojoj je ovo prvi autobus - Neoplan N 1117/3 HC Spaceliner (ST-3070-C).
Bus je ex Particula (Luburić) i u odličnom je stanju, 2003./04. godište.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

frukec


Paško

#2
Od 24. kolovoza do 1. rujna putovao sam s Eridanovim Neoplanom Spacelinerom po Europi - Austriji, Češkoj i Njemačkoj. I inače su mi zanimljivi autobusi takvog tipa gdje su vozači spušteni u odnosu na putnike koji su visoko. Više se ne rade (možda i iz sigurnosnih razloga) pa tako i Spacelineri koji su inače bili dosta rijetki - šteta jer su stvarno najbolji autobusi za duža putovanja s puno mjesta za prtljagu. A i Neoplani tih serija (osim Eurolinera...) su mi jedni od najdražih turističkih autobusa.

Eridanovog Spacelinera hvataju godine - napunio je jedanaest. Ta činjenica sa strane, dosta dobro se drži - lijepo je opremljen, uglavnom udoban i mehanički izvrstan. S njim nije bilo nikakvih problema, a jedine manje zamjerke su mi što su mu u Hercu ugradili 5 dodatnih sjedala (klasika) pa ih sad ima 59 zbog čega za visoke ljude i nije baš bio udoban i što mu je klima imala sitnih problemčića. Mislim da ima osam brzina, a siguran sam za MAN-ov motor od 480 konja - nema mu premca. Ako ovo čitaju, pozdravio bih T.K. i vozače.

Prvo dvije fotke unutrašnjosti - ostale su mi se izgubile u mobitelu koji je otkazao poslušnost na putu, a za bolje nije bilo vremena.





Spaceliner negdje u Austriji:



Karlovy Vary - ispred Moserove tvornice stakla:



Na parkingu u istom gradu s jednim poznatim licem:



I za kraj evo ga ispod Neuschwansteina - definitvno jedna od najdražih slika autobusa u mojoj galeriji:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !


gospardbk

"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

mate


mate

Da osvjezimo temu s novosti (slike sam dobio)

Paško

Nadam se da ćemo jednog dana meni dragi Spaceliner ponovno vidjeti na cesti. Parkiran je otkad je stigla korona.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

akzg22

ST 9894-P, slikan u Zagrebu.

MAN464

#10
Izvor bus-bild
BVB
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

mate

Tourismo jučer u Vukovaru

gorgoroth


Doki21

Tourismo jučer u Vukovaru

gorgoroth