Razno (2)

Autor Paško, Kolovoz 29, 2016, 16:53:17

elez

Ima jedna kvaka ode sa MAN-om a to je da je ovo GL, bus dužine 18,75 metara i sad je pitanje kako ce se taj isti ponašat po splitu i ima li mista za okrenit se, npr. linija 18 kod Cityja zglobni bus se u knap okrene a pitanje je oce li moc ovaj. 75 cm nije puno al svaki milimetar je ponekad važan.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Shole

razlika GL-a i običnog je u prednjem dijelu busa.  Obični ima osovinski razmak između prve i druge osovine od Midi modela, dok GL ima osovinski razmak kao klasični solo.  Prikolica je iste dužine

Dreamwalker

Citat: man313  u Listopad 12, 2017, 23:15:58
MAN je kao autobus dosta krući od Citara ali je u globalu izdržljiviji jer mu je tehnologija starija i provjerenija nego kod Citara.
Vratimo se na temu oko nabavke ovih polovnjaka:
Nabavlja se 9 (devet) polovnih, zglobnih autobusa. Ja sam došao do računice od oko 250.000 EUR po komadu. Vozila ne smiju biti starija od 6 godina.

Na raznoraznim se oglasnicima može naći ovo:

1. 4x Citaro G - 354 KS - 324.000km - EURO 5 - 12/2011. - 201.110 EUR/komad - ex. Dr.Richard
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=248074521&category=ArticulatedBus&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&grossPrice=false&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=17200&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&pageNumber=1&scopeId=B&fnai=next

2. 4x Lion's City GL - 360KS - 220.000km - EURO 5 - 12/2012. - 235.620 EUR/komad - ex. SVB Pforzheim
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239595144&category=ArticulatedBus&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&grossPrice=false&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=16500&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&pageNumber=1&scopeId=B

Odakle znaš da ih je 4 (MANova)? Jel piše negdje u oglasu ili ih je fakat toliko u Pforzheimu?
Citat: elez  u Listopad 13, 2017, 09:22:54
Ima jedna kvaka ode sa MAN-om a to je da je ovo GL, bus dužine 18,75 metara i sad je pitanje kako ce se taj isti ponašat po splitu i ima li mista za okrenit se, npr. linija 18 kod Cityja zglobni bus se u knap okrene a pitanje je oce li moc ovaj. 75 cm nije puno al svaki milimetar je ponekad važan.

Jel ima linija koje bi mogle progutati 9 GL-ova? Vjerujem da ima, pa onda to i nije toliki problem ako se uzmu. Naravno, s naglaskom na ako. Ne bi me čudilo da su si nešto već "kaparili" pa nema na oglasniku ili je tek u pripremi da uleti.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

elez

#243
Citat: Shole  u Listopad 13, 2017, 09:35:12
razlika GL-a i običnog je u prednjem dijelu busa.  Obični ima osovinski razmak između prve i druge osovine od Midi modela, dok GL ima osovinski razmak kao klasični solo.  Prikolica je iste dužine
Ma znam to i onda imas problem jer ti treba veci prostor za zalomit ga. Al sta bude bit ce. Prije da ce uzet ove Citare ex Dr. Richard jer su bolje upoznati sa Citarima, a i zadnja nabavka polovnjaka su bili Mercedesi
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

man323

#244
Citat: Dreamwalker  u Listopad 13, 2017, 10:17:47
Odakle znaš da ih je 4 (MANova)? Jel piše negdje u oglasu ili ih je fakat toliko u Pforzheimu?

SVB je kao tvrtka ugašena u prosincu prošle godine, a većina se autobusa već prodala. Na oglasniku ih ima ukupno 4 kad ih sve zbrojiš. Za svaki bus ima posebni oglas, nije kao kod ovih facelift Citara da je jedan oglas za 4 busa. Jedan je dio autobusa prebačen u druge tvrtke, jer je SVB bio u sklopu koncerna Transdev.

Citat: elez  u Listopad 13, 2017, 12:13:07
Ma znam to i onda imas problem jer ti treba veci prostor za zalomit ga. Al sta bude bit ce. Prije da ce uzet ove Citare ex Dr. Richard jer su bolje upoznati sa Citarima, a i zadnja nabavka polovnjaka su bili Mercedesi
Tih dodatnih 75 cm ne predstavlja uopće problem. Pošto Zakon dozvoljava uporabu autobusa maksimalne dužine od 18,75m ne znam gdje je onda problem.City GL se može bez problema manevrirati splitskim područjem za koje je zadužen Promet.

BTW:
Ovi Citari od Dr. Richarda imaju komandnu ploču za display. Vjerojatno imaju i ovi Cityji iz Pforzheima. To bi bio jedan veliki plus.

Neko

Citat: man313  u Listopad 13, 2017, 16:29:31
SVB je kao tvrtka ugašena u prosincu prošle godine, a većina se autobusa već prodala. Na oglasniku ih ima ukupno 4 kad ih sve zbrojiš. Za svaki bus ima posebni oglas, nije kao kod ovih facelift Citara da je jedan oglas za 4 busa. Jedan je dio autobusa prebačen u druge tvrtke, jer je SVB bio u sklopu koncerna Transdev.
Tih dodatnih 75 cm ne predstavlja uopće problem. Pošto Zakon dozvoljava uporabu autobusa maksimalne dužine od 18,75m ne znam gdje je onda problem.City GL se može bez problema manevrirati splitskim područjem za koje je zadužen Promet.

BTW:
Ovi Citari od Dr. Richarda imaju komandnu ploču za display. Vjerojatno imaju i ovi Cityji iz Pforzheima. To bi bio jedan veliki plus.

Kad se može lomit troosovince, može i 18m zglobni


Sent from my iPhone using Tapatalk

josipgrgin

Koji god bus dode dobrodosao je a sad nekom se ne svida citaro nekome man ko ce kome ugodit bitno je da busevi dodu i da tvrtka malo vise posveti paznje oko odrzavanja a stare buseve posalje u zasluzenu mirovinu.

celio

Citat: josipgrgin  u Listopad 13, 2017, 21:25:20
Koji god bus dode dobrodosao je a sad nekom se ne svida citaro nekome man ko ce kome ugodit bitno je da busevi dodu i da tvrtka malo vise posveti paznje oko odrzavanja a stare buseve posalje u zasluzenu mirovinu.

Tako je 👍

podgora

Ja se slazen sa Josipon ne triba sad rastezat markove konake sta dode dobrodošlo nema veze šta je samo da vozi i da nema više krebla po ulicama koje se kvare i zapaljuju

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

tramvajac 92

Za one koji nisu pročitali, ponovimo u čemu je razlika između 18 i 18,75 m busa:
Citat: Shole  u Listopad 13, 2017, 09:35:12
razlika GL-a i običnog je u prednjem dijelu busa.  Obični ima osovinski razmak između prve i druge osovine od Midi modela, dok GL ima osovinski razmak kao klasični solo.  Prikolica je iste dužine

elez

Citat: tramvajac 92  u Listopad 14, 2017, 15:17:12
Za one koji nisu pročitali, ponovimo u čemu je razlika između 18 i 18,75 m busa:
Sta je pjesnik htio reci?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

tramvajac 92

Kolege su se raspisale o tome kak bi se 18,75 m bus okrenuo, a ovaj post očito nisu doživjeli.

Dalmatinski anonimus

 http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/vozac-u-prometovoj-sedamnaestici-pusio-i-uvjeravao-putnicu-da-to-smije-dok-je-autobus-zaustavljen-na-stanici/27606

Vozač u Prometovoj 'sedamnaestici' pušio i uvjeravao putnicu da to smije dok je autobus zaustavljen na stanici
Andro Krstulović Opara je od Uprave tražio sankcioniranje neodgovornog djelatnika

Scena iz nekih davnih, skoro zaboravljenih vremena (ako zanemarimo detalje oko stanja dijela voznog parka) dogodila se u petak u Prometovoj 'sedamnaestici'. Kako kaže naša čitateljica vozač je u autobusu pušio cigaretu, a kada ga je upozorila da radi nešto što ne smije, uvjeravao ju je da nije u pravu i da mu je pušenje dozvoljeno uz uvjet da je autobus zaustavljen na stanici.

- Skoro sam se ugušila, ali to nije sve. Nastavio nas je voziti kao da vozi krumpire, a ne ljude, a nakon nekoliko kilometara autobus mu se tri puta ugasio. Budući da autobus nije htio ni naprijed, ni nazad većina putnika je izašla iz vozila i nastavila put pješice - požalila nam se Splićanka.

S incidentom u sedamnaestici upoznat je i direktor Prometa Tomislav Vojnović. O sankcijama prema svom zaposleniku još nisu raspravljali jer, kaže, nisu utvrdili sve pojedinosti.

- Saznao sam to u petak, pred sam kraj radnog vremena. Znam da je naš vozač pušio, ali ne znam detalje oko toga što se točno događalo nakon toga, kao ni kakav je bio razgovor s putnicom, iako sam čuo da nije bio ugodan. Prema njemu će sigurno biti poduzete neke sankcije jer se pušiti ne smije, a što će biti definitivno ćemo vidjeti idući tjedan. Ne znam pojedinosti i u ovom trenutku ne mogu reći više jer se ne bih htio izlijetati - rekao je Vojnović.

Sa svim je upoznat i gradonačelnik Andro Krstulović Opara koji je od Uprave Prometa tražio sankcije za neodgovornog vozača autobusa.

- Neću tolerirati bahatost onih koji bi trebali svojim ponašanjem biti primjer drugima! - poručio je Krstulović Opara.

Drugim riječima, ako gradska vlast od svojih građana očekuje da se pridržavaju odluka koje je donijela, onda se još veća razina očekuje od djelatnika gradskih tvrtki i same Banovine.

elez

A to sta ona njega ometa u vožnji nikom nista?? Ovi ljudi stvarno pretjeruju a novine OPET šire laži i pretjeruju naravno. 😤😤😤
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Lion's Driver

Čuj to autobus mu se 3 x ugasio. Interesantan slučaj, najvjerojatnije automatika pa oće to oće. A pušenje, kakva bi to kazna bila za pušenje, suspenzija na 2 tjedna ka i onom šta je sluša cajke.