Studeni 22, 2017, 20:59:24
autobusi.org forum

Autor Tema: PREDSTAVLJANJE  (Posjeta: 26157 vremena)

Svibanj 06, 2011, 19:37:15
Odgovori #75

Tlimfocit

Jedan prijedlog za transport šasije: VLAK. Mislim da bi u konačnici prijeovoz vlakom bio mnogo jeftiniji od kamionskog, a bilo bi moguće dovesti veliku količinu šasija odjednom čime proizvodnja ne bi bila ovisna o trenutnom stanju na cestama i slično.

Svibanj 29, 2011, 12:31:44
Odgovori #76

mariobr

dali netko zna dali se šasija od crobusa radi od običnog čelika,ili od  procroma

Svibanj 29, 2011, 13:17:47
Odgovori #77

martin

Ako tocno znas staje procrom i cjenu metra procrom cjevi i obicne onda sam zakljuci,kolko bi kostala jedna takva sasija a i u konacnici cjeli bus,sveje moguce al nevirujem daje od procroma posto do sad jos nisam cuo da neki bus ima procrom sasiju...
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

Svibanj 29, 2011, 21:21:01
Odgovori #78

421

Vozač
Ako tocno znas staje procrom i cjenu metra procrom cjevi i obicne onda sam zakljuci,kolko bi kostala jedna takva sasija a i u konacnici cjeli bus,sveje moguce al nevirujem daje od procroma posto do sad jos nisam cuo da neki bus ima procrom sasiju..
Sjedni-1!
Solaris, Jelcz,Volvo imaju prokrom šasiju. Za crobus nisam siguran, ali rekao bih da i oni isto koriste prokrom kao materijal izrade zbog podneblja i smanjenja troškova  zbog kataforeze koju (još) prakticiraju EVObus i MAN na svojim čeličnim šasijama.
"Nemojte raditi mobing. Režite mi prst, otvarajte mi krv, ali nemojte me ponižavati!
Ja sam vizionar i ne bavim se tehničkim pojedinostima.
Nisam kopao nos, nego sam namještao tampon."

Svibanj 29, 2011, 21:37:27
Odgovori #79

martin

Procrom zbog smanjenja troskova?Sjedi 0.Kod ovoliko inzenjera mogli bi mi spejsatlove proizvodit a ne autobuse kad ljudi znaju tehnike i nacine proizvodnje svih proizvodjaca.

Svibanj 29, 2011, 22:56:22
Odgovori #80

98989

pocinčana je šasija

Svibanj 31, 2011, 19:10:57
Odgovori #81

martin

To su dvi vrlo razlicite stvari pocincana i prokrom,razlika nebo zemlja. buljimir

Srpanj 16, 2011, 00:29:55
Odgovori #82

stipe protega

Samo da pojasnim ,vezano za šasiju ili rešetku autobusa.Da bi rešetka od prokroma zadovoljila jednake statičke vrijednosti kao čelik,mora se u kilaži ugraditi 30 % više težine materijala.Npr. isti autobusi ,jedan od čelika,a drugi od prokroma,ovaj prvi teži cca 10 000 kg,a drugi 13000 kg.