Rasprava - razno

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 21:15:50

The_Dubster

pa imao sam slike ranije otoyola i nije bas ovakva maska

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Prosinac 06, 2009, 20:40:48
pa imao sam slike ranije otoyola i nije bas ovakva maska

u grasu imas tri serije Otoyola i svaka serija ima razlicitu masku g.b. 10 do 29 oni su prvi dosli, 80 do 89 druga maska i 90 do ja mislim 95  takodje razlicita maska...tebe vjerovatno zbunjuje ova boja karambolke koju nisu ofarbali u zuto

The_Dubster

može bit  ito... al fkt mi je neobično izgledao

MILCHO

#138
Možda ti je neobično izgledao zbog TAM-ovih žmigavaca, Maska je OK za tu seriju samo što je loše ofarbana, a za crni branik neznam. Vozila 80-89 su nabavljena odmah nakon redizajna
2001, tad je M-serija dobila nove okrugle štopke, koje su prisutne i na aktuelnoj verziji. a  ovakva Maska i farovi su preuzeti sa prethodne serije (1998-2001) i minimalno se razlikuju od rađenih za domaće trziste gdje nose IVECO logo.

Isti Otoyol br. 84 prošle godine

Gore spomenuti TAM (jedan od ovih je "donator" žmigavaca)

SLIKE: www.ht-busser.dk i www.gras.co.ba

The_Dubster


PROFA

Oni trolejbusi sto su tro osovinci MAN ima par  i harmonika jesu li jos u voznom stanju!
Jer oni iimaju i dizel motor i na struju pogon!


MILCHO

Citat: The_Dubster  u Prosinac 07, 2009, 19:10:20
evo par slika trole manove sa reklamom bh telecoma. slikano na skenderiji


Taj MAN je bio više od pola godine van pogona. a prije par mjeseci je vraćen u pogon, s tim da mu je prikolica od davno rashodovanog 4132, a njegova stara prikolica stoji prevrnuta na depou (vidi se sa bulevara Meše Selimovića)

MILCHO

Citat: PROFA  u Prosinac 07, 2009, 19:33:23
Oni trolejbusi sto su tro osovinci MAN ima par  i harmonika jesu li jos u voznom stanju!
Jer oni iimaju i dizel motor i na struju pogon!


MAN Troosovinci (SL172HO ex-Sollingen) čine većinu trolejbuskog voznog parka (nabavljenu u periodu 1997-2005)
Što se tiče Duobusa Mercedes O405GTD (ex-Esslingen (D)), oni nisu dugo vozili kao trolejbusi pa su nakon manje od godinu dana prebačeni u autobuse, od njih 7 ostala su 3 u funkciji kao autobusi

aaaaa

Citat: PROFA  u Prosinac 07, 2009, 19:33:23
Oni trolejbusi sto su tro osovinci MAN ima par  i harmonika jesu li jos u voznom stanju!
Jer oni iimaju i dizel motor i na struju pogon!



oni su imali mali benzinski motor predvidjen samo da se vozilo moze pomjeriti s mjesta ili preparkirati. Vecina tih motora nije u funkciji...

MILCHO

#144
Svi MAN-ovi trolejbusi u sarajevu su nabavljeni od SWS-Solingena (Njemačka)

http://www.railfaneurope.net/pix/de/trolleybus/Solingen/pix.html

Pošto ovim trolejbusima konopac samo okačen o zakačku, lako se može skinuti pa se jednom desilo da klinci na okretnici Jezero pokušaju svezati konopac za stubić na trotoaru, ali je to primjećeno prije nego što je trolejbus krenuo. e to je već malo ozbiljnije od skidanja trola :)

MILCHO

Ne radim u GRAS-u, ali pošto se za Buseve zanimam od kad me pamćenje služi a rođen sam i živim u zgradi ispod koje ide Trolejbus i Autobus pa otud i zanimanje za to, pa malo sjećanje, malo zapisivanje, malo raspitivanje,  malo internet - i eto pouzdanih podataka!

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 08, 2009, 19:50:39
Citat: aaaaa  u Prosinac 08, 2009, 17:04:19

ma šta god da je bilo s njima nije velika steta jer su bili poprilicno losi neizgledni neudobni ...4228 i 4229 su bili u plavoj boji sa natpisom "Evropska unija program rekonstrukcije" 4230 nisam ni primijetio a 4231 nije pripadao ovom prototipu. 4232 je vozio najduze i on je bio prefarban u žuto plavu šemu kao autobusi ..
Nije baš tako. Plavi 4228 i 4229 zajedno sa još nekoliko preostalih Škoda 14tr vozili do sredine 2006 (sjećam se 100%, trolejbusi mi prolaze odmah ispod prozora). Žuti 4232 mislim da je povučen još 2004 ili '05.

šta nije baš tako?
JEl hoćeš reći da su bili fini i udobni :) :) :) :)

MILCHO

Citat: aaaaa  u Prosinac 08, 2009, 21:31:36
Citat: MILCHO  u Prosinac 08, 2009, 19:50:39
Citat: aaaaa  u Prosinac 08, 2009, 17:04:19

ma šta god da je bilo s njima nije velika steta jer su bili poprilicno losi neizgledni neudobni ...4228 i 4229 su bili u plavoj boji sa natpisom "Evropska unija program rekonstrukcije" 4230 nisam ni primijetio a 4231 nije pripadao ovom prototipu. 4232 je vozio najduze i on je bio prefarban u žuto plavu šemu kao autobusi ..
Nije baš tako. Plavi 4228 i 4229 zajedno sa još nekoliko preostalih Škoda 14tr vozili do sredine 2006 (sjećam se 100%, trolejbusi mi prolaze odmah ispod prozora). Žuti 4232 mislim da je povučen još 2004 ili '05.

šta nije baš tako?
JEl hoćeš reći da su bili fini i udobni :) :) :) :)
Kako nisu bili fini i udobni? one drvene klupe su bile udobnije od svake Mercedesove limuzine ;D ;D, šalu na stranu, nije baš tako da je 4232 najduže vozio

PROFA

Sad  stajer pravi naj savremenuji u EU plinski pravi sa MAN motorima!

PROFA




Da pa evo im nasljednika,jer ti stari imaju rezervuare u podu,a ovi novi na krovu evo ovo crno!
Ovdi ne smije vozit gradski vise od 10 godina neznam zasto,ali grad uvijek jim donira pare!