Centrotrans - Eurolines - razno

Autor lerotai, Prosinac 06, 2007, 22:21:20

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Travanj 26, 2010, 17:04:08
Pa sad...

Znam da je pisalo da su u prva dva dana prevukli oko 1000 putnika, a sad dnevno prevezu 4500 ???

da li to znači da je stvarno tako i da su ga baš "zabiberili" GRAS-u ili novinarska patka ???
Moguće je, zato što je GRAS prva 2-3 dana imao presretače i čeke. valjda se narod bojao incidenata prvih dana, pa se sad malo oslobodili.
GRAS bi trebao dobro upratiti redove vožnje bar na komercijali, pa svoje autobuse ubacivati negdje minut prije centrinih, nema druge.

The_Dubster

Citat: MILCHO  u Travanj 26, 2010, 18:15:04
Citat: The_Dubster  u Travanj 26, 2010, 17:04:08
Pa sad...

Znam da je pisalo da su u prva dva dana prevukli oko 1000 putnika, a sad dnevno prevezu 4500 ???

da li to znači da je stvarno tako i da su ga baš "zabiberili" GRAS-u ili novinarska patka ???
Moguće je, zato što je GRAS prva 2-3 dana imao presretače i čeke. valjda se narod bojao incidenata prvih dana, pa se sad malo oslobodili.
GRAS bi trebao dobro upratiti redove vožnje bar na komercijali, pa svoje autobuse ubacivati negdje minut prije centrinih, nema druge.

čuj GRAS imao presretače ??? i čeke ??? da malo nisi pobrkao strane...

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Travanj 26, 2010, 18:16:05
Citat: MILCHO  u Travanj 26, 2010, 18:15:04
Citat: The_Dubster  u Travanj 26, 2010, 17:04:08
Pa sad...

Znam da je pisalo da su u prva dva dana prevukli oko 1000 putnika, a sad dnevno prevezu 4500 ???

da li to znači da je stvarno tako i da su ga baš "zabiberili" GRAS-u ili novinarska patka ???
Moguće je, zato što je GRAS prva 2-3 dana imao presretače i čeke. valjda se narod bojao incidenata prvih dana, pa se sad malo oslobodili.
GRAS bi trebao dobro upratiti redove vožnje bar na komercijali, pa svoje autobuse ubacivati negdje minut prije centrinih, nema druge.

čuj GRAS imao presretače ??? i čeke ??? da malo nisi pobrkao strane...
Samo im je greška što su ih povukli poslije samo 3 dana i pustili centru da im otima hljeb iz usta.

aaaaa

Ma nisu ih "povukli" nego je policija napisala par kaznenih naloga za ometanje odvijanja saobracaja ...i nije bilo baš previše alternative


The_Dubster

#155
Danas na AS nađoh ovo:

Saopštenje za javnost
Prioritet u poslovnoj politici Centrotrans Eueolines je poštivanje i provođenje Zakona. U ambijentu poslijerane BiH to vrlo često predstavlja apsurdnu utopiju koja može biti čak i štetna  za poslovanje Kompanije. Međutim, uvjereni smo da dugoročna vladavina prava i poštivanje Zakona neće biti samo izuzetak već  obaveza i norma ponašanja svih  privrednih subjekata

Navest ćemo nekoliko primjera iz blože prošlosti koji su karalteristični za poslovanje javnog drumskog saobraćaja.
- Od 1996. do danas Centrotrans Eurolines je državi uplatio po osnovu poreza i doprinosa 70 miliona KM. To je dovoljno za kupovinu 500 autobusa za gradsko prigradski prevoz. Brojni drugi prevoznici, koje nazvamo zajedničkim imenom "nelegalni prevoznici", koristeći slabosti sistema i neefikasnost kontrole, nisu plaćali poreze na prihod, nisu prijavljivali uposlenike, a isplatu su vršili u "kešu". Na taj način su ostvarivali izuzetno velika sredstva, stvarali profit i mogli nabavljati nova vozila.
- Jedan od postulata poslovne politike Centrotrans-a je potpuno zakonito finansijsko poslovanje. Tu se prije svega misli na poslovanje preko žiro računa. Kod "nelegalnih prevoznika" to je prije bio izuzetak nego li praksa, koja je omogućavala razne finansijske malverzacije, a prije svega neplaćanje poreza na prihod od 10%.
- Do ujednačavanja deisel goriva sa lož uljem kojim je smanjena razila izmeđumaloprodajnih cijena goriva, svakodnevna praksa brojnih prevoznika je bila korištenje lož ulja kao pogonskog goriva. Na taj način su ostvarivali izuzetne prihode. Nasuprot tome, u svojoj istoriji CTS Eurolines nikad nije koristio lož ulje umjesto  pogonskog goriva.
- CTS Eurolines godinama u kontinuitetu isplaćuje plate svojim zaposlenicima koje se kreću u okvirima koje dozvoljavaju rezultati poslovanja. Istovremeno se uredno plaćaju penziono i zdravstveno osiguranje čime se  obezbjeđuje sigurnost svih zapolsenika. To naravno nije praksa kod "nelegalnih prevoznika". Poseban problem, koji predstavlja problem cijeloj državi je povlašten položaj državnih javnih preduzeća. Pored nerealno visokih plaća, ova preduzeća ne vrše redovno uplatu obaveznih poreza i doprinosa tako da ukupan dug državnih preduzeća u Federaciji BiH iznosi oko 600 miliona. Tu prednjače Željeznice BiH sa 65, Agrokomerc sa 57 i GRAS Sarajevo sa 17,5 miliona. Posebno je simptomatično da poreska uprava ne preduzima nikakve represivne mjere za naplatu  ovih sredstava. Istovremeno, protiv preduzeća iz sfere "realnog sektora", kojima pripada i CTS Eurolines permanentnom kontrolom,  obavezom podnošenja potvrde o izmirenim poreskim  obavezama kod tendera, usklađivanja redova vožnje i slično poduzimaju se najrigoroznije mjere u slučaju neizmirenih obaveza.
- Nakon završetka rata kada su javna državna preduzeća bila zatrpana donacijama, CTS Eurolines je sam vlastitim snagama obnovio firmu, kupio autobuse, ponovo primio svoje radnike bez ičije pomoći ili donacije. Do danas je u obnovu firme uloženo više od 40 miliona  vlastitih sredstava.
- CTS Eurolines je ravnopravan privredni subjekt za vršenje gradsko-prigradskog prevoza na području Kantona Sarajevo. To je nažalost samo teorija.Vlada Kantona Sarajevo godinama omogućava štetno monopolističko ponašanje KJPK GRAS Sarajevo. Zbog ucjena i štrajkova , koje ovo preduzeće vrši prema Vladi Kantona Sarajevo, iz budžeta se svake godine izdvajaju ogromna sredstva za pokriće gubitaka ovog preduzeća. Kantonalno Ministarstvo saobraćaja je u prethodnom periodu kontinuirano, mimo zakonske procedure odobravalo Grasu redovne vožnje a istovremeno onemogućavalo CTS u  bilo kakvom pokušaju da na legalan način vrši prevoz. Konkurencijsko vijeće BiH je donijelo Rješenje kojim je naložio Ministrarstvu promjenu takvog stanja. Kantonalni sud u Sarajevu donio je xx sudskih presuda u kojim su nelegalni redovi vožnje stavljeni van snage. Federalna inspekcija je donijela Rješenje  kojim se naređuje obustava ovog prevoza. I pored svega toga, KJKP GRAS uz blagoslov svojih mentora, Vlade Kantona Sarajevo, ne poštuje ni jedan ovaj organ i nastavlja sa nelegalnim prevozom.

Pitanje za sve nas:
1. Do kada će zaposlenici CTS Eurolines imati snage da trpe ovakvu orkestriranu diskriminaciju?
2. Da li se pošten i zakonit rad u našem društvu uopšte cijeni i ima li ikakvog smisla tako se ponašati?

Da zaključimo:
Vlada kantona Sarajevo, svojom nezdravom, socijalističkom, politikom, od javnog sektora a posebno javnih preduzeća, koja objektivno imaju realne tržišne uslove za uspješan rad, stvara privredne invalide.  Dok god bude davana infuzija ovim bolesnicima kroz sredstva  iz budžeta, oni sami neće stvoriti vlastitu snagu samoodrživosti već će tim sredstvima biti hranjena loša organizacija, višak zaposlenih i nerad u ovim privrednim društvima. Šteta od ovakve politike, koju plaćaju građani kantona Sarajevo,  godišenje prelazi iznos od 60 miliona, a samo KJKP GRAS godišenje od tih sredstava dobije 30 miliona maraka.


Žao nam je što smo nakon ovolikog perioda dogovaranja i trpljena na kraju se morali  vratiti na sam početak i podnijeti krivičnu prijavu protiv resornog ministra.  Naša informacija o učinjenom krivičnom djelu, zasniva se na članovima 241, krivičnog zakona Federacija BiH za koje je predviđena kazna zatvora od 3 mjeseca - 3 godine.

Centrotrans Eurloines
Služba za informisanje



eto toliko o svemu ovome, a jučer sam se vozao u njihovih gradskih busevima i izgleda da sam bio na jendoj od zadnjih vožnji


A danas sam oko 13.45 vidio par citylinera, jetlinera i translinera na Stupu sa natpisima i parolama protiv GRAS-a kako idu prema garažama, što samo po sebi nije čudno da sa njima nije bio jedan zglobni Steyr koji je ranije vozio za Kakanj i ona O303 VIP sa istim natpisima. ???

The_Dubster

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/centrotrans-eurolines-studentska-godisnja-karta-33-km/komentari

evo jedne super vijesti za studente...

Samo da li će ova studentska godišnja važiti i za linije po gradu,a ko te linije ostanu... odmah se osjeti dah konkurencije i borbe za svakog putnika...

elvis

Autobusi su kruzili u znak protesta na odluku Ministarstva za saobracaj,kao i nepostivanje odluke od strane GRAS-a

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/100428054#100428054&id=9

MILCHO

Maloprije sam vidio Centrotransov autobus sa onip parolama na prozorima, vjerovatno na liniji Vijećnica - Dobrinja, ono što su obećali besplatna vožnja petkom u znak protesta.

The_Dubster

Citat: MILCHO  u Travanj 30, 2010, 15:14:25
Maloprije sam vidio Centrotransov autobus sa onip parolama na prozorima, vjerovatno na liniji Vijećnica - Dobrinja, ono što su obećali besplatna vožnja petkom u znak protesta.

da vidio sam i ja danas, i to puni busevi, poželio narod nešto džaba... a ima li kakvog rješenja na vidiku?

i izgleda da ove studentske godišnje ipak nisu tako sjajno rješenje kako izgledaju...

MILCHO

#160
Citat: The_Dubster  u Travanj 30, 2010, 15:58:43
Citat: MILCHO  u Travanj 30, 2010, 15:14:25
Maloprije sam vidio Centrotransov autobus sa onip parolama na prozorima, vjerovatno na liniji Vijećnica - Dobrinja, ono što su obećali besplatna vožnja petkom u znak protesta.

da vidio sam i ja danas, i to puni busevi, poželio narod nešto džaba... a ima li kakvog rješenja na vidiku?

i izgleda da ove studentske godišnje ipak nisu tako sjajno rješenje kako izgledaju...
A znaš li možda kakvi su uslovi za te studentske  CTS-ove, jeli samo važe za KS ili za okolinu gdje vozi Centrotrans PGS (Visoko, Olovo, Breza, Kiseljak itd...)?

The_Dubster

Citat: MILCHO  u Travanj 30, 2010, 16:38:14
Citat: The_Dubster  u Travanj 30, 2010, 15:58:43
Citat: MILCHO  u Travanj 30, 2010, 15:14:25
Maloprije sam vidio Centrotransov autobus sa onip parolama na prozorima, vjerovatno na liniji Vijećnica - Dobrinja, ono što su obećali besplatna vožnja petkom u znak protesta.

da vidio sam i ja danas, i to puni busevi, poželio narod nešto džaba... a ima li kakvog rješenja na vidiku?

i izgleda da ove studentske godišnje ipak nisu tako sjajno rješenje kako izgledaju...
A znaš li možda kakvi su uslovi za te studentske  CTS-ove, jeli samo važe za KS ili za okolinu gdje vozi Centrotrans PGS (Visoko, Olovo, Breza, Kiseljak itd...)?

znači nešto ovako:
zvanično smo čuli da će važiti za kanton Sarajevo i kantonalni prevoz, tj. gradske linije (koje su upitne) i gradsko-prigradske (one koje vode prema Sarajevu) i još u trolama i tramvajima (a sad otkud im to neam blage). Al problem je što tu godišnju mogu vaditi samo oni iz KS po cijeni iz 33 marke. Mi van KS a koji studiramo u KS možemo izvaditi tu godišnju i kao dobijemo neki popust na trenutnu mjesečnu koja iznosi 85 maraka a sa popustom bi bila 65 maraka. Znači mi bi morali izvadit godišnju i još plus svaki mjesec vadit opet mjesečnu.
A da cirkus bude veći, ja sam na granici Ze-Do i KS i dijeli me jedna stanica od linije i zbog neka 2 kilomtera i 1 stanice nemam pravo na godišnju od 33 marke, nego moram vadit i godišnju i još svaki mjesec mjesečnu :S

MILCHO

Ma to su oni uveli samo kao inat zbog GRAS-ove studentske od 50KM.

The_Dubster

Citat: MILCHO  u Travanj 30, 2010, 18:13:47
Ma to su oni uveli samo kao inat zbog GRAS-ove studentske od 50KM.

Baš ofiran potez, zar ne?
Nerealno je očekivati da će svimad ati po 33 marke, recimo ja je sad mjeečno plaćam 85 maraka, i da mi snize na 33... jednostavno ne ide... previše je to za očekivat... A i naveli linije po gradu, koje su suspendovane i da će važit u trolama i tramvajima... aha, malo sutra....

MILCHO

http://www.centrotrans.com/udoc/sgk.pdf

tu kažu da se te godišnje karte mogu nabaviti na autobuskim stanicama u Sarajevu, Visokom, Ilijašu, Kiseljaku, Kaknju i Olovu,
te u turistickim agencijama Ferhadija, Visoko i Zenica. e pa sad zašto se ti zahtjevi za karte predaju u tim mjestima u ZE-DO i Srednje-Bosanskom kantonu kad važe samo za KS? ::|