Autoškola "Škola za cestovni promet"

Autor Mihailo Mateljan, Svibanj 23, 2013, 22:32:22

Mihailo Mateljan

Autoškola
"Škola za cestovni promet"
Trg J.F. Kennedyja 8
Zagreb
tel: 01/2300 564

http://www.autoskola-scp.com/










Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Mihailo Mateljan


tramvajac 92

Autoškola je imala i prije buseve, ali zadnjih 6-7 godina nisu, navodno su ga nekom prodali..

Mihailo Mateljan

Da imal je "šcp" autobus, dok je pok.instruktor Botica radil na njemu i održaval ga. Ali njegovim odlaskom u mirovinu i primjenom novog zakona odnosno pravilnika o radu autoškola u kojem se ograničava starost autobusa za obuku kandidata, tad školski centar gubi autobus za obuku. A sad dolaskom za ravnatelja škole gosp.prof. Zorana Oreškovića očito se vraća stari sjaj školi za cestovni promet. On nastavlja stazama gdje je stao njegov predhodnik gosp.prof. Vedran Nola koji je desetljećima vodijo školu i postigao da bude vodeća ustanova u RH za obrazovanje u cestovnom prometu. Nije sad lako u ovo vrijeme kad na svakom kantunu imate obrazovanje za prof.vozace ostati na vrhu al eto gosp. Zoran se trudi to dokazuje s tim da sad u Zagrebu ima najbolji autobus za obuku kandidata za vozača, sretno mu u tom cilju bilo.

daniel19

Mislite na prof.ZORANA OREŠČANINA, dipl. ing.! On je LEGENDA meni je bijo profa dok sam hodijo u tu školu kolega. Uspjet će on na tom putu sretno Zoki - Zoka  8-8

Shole

Koji je smisao imat dobar autobus za obuku kandidata ?  Baš bi trebalo bit suprotno. Treba polagat na nekoj krami sa tvrdim kvačilom i mjenjačem koji hoda 1 metar od druge brzine do pete.  Kad takvog savladaš onda ti Lion's Coach nije nikakav problem. E al suprotno baš i ne ide lako, naučiš se na ovome i ond adođeš u Libertas DU ili Autotrolej RI gdje je na probnoj vožnji MAN SU220.

tramvajac 92

Profesor Oreščanin mi nije predavao.. Ali je navodno dobar, iako su njegove kvalifikacije upitne. Za detalje proguglati.

shef

E pa nećemo iznositi javno imena ljudi bez njihova pristanka, a nisu članovi
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

conecto

Znam samo da bus u auto-školi mora imati ručni mjenjač.
80-ih je ova škola imala stari TAM iz ranih 70-ih koji je još imao mjenjač na volanu. Ponekad je odvezao i poneki školski izlet, a na podu su kredom bila označena mjesta gdje se ne smije stati jer je tu bio trul.
Negdje krajem 80-ih škola je dobila novi TAM 190 A 109, onaj s kockastim farovima. Gdje je završio ne znam, ali s obzirom na kilometražu koju je radio u auto-školi još bi mogao biti živ.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Mihailo Mateljan


svicar

Citat: Shole  u Svibanj 30, 2013, 09:55:50
Koji je smisao imat dobar autobus za obuku kandidata ?  Baš bi trebalo bit suprotno. Treba polagat na nekoj krami sa tvrdim kvačilom i mjenjačem koji hoda 1 metar od druge brzine do pete.  Kad takvog savladaš onda ti Lion's Coach nije nikakav problem. E al suprotno baš i ne ide lako, naučiš se na ovome i ond adođeš u Libertas DU ili Autotrolej RI gdje je na probnoj vožnji MAN SU220.

Za krtko vrijeme, pedala spojke i rucica mjenjaca  bit ce povijest.

Mihailo Mateljan

http://www.autoskola-scp.com/novosti.php?id=32
Zanimljivosti:
IZMJENE UVJETA ZA POLAGANJE VOZAČKOG ISPITA

Za polaganje vozačkog ispita¨"D" kategorije potrebno je posjedovati vozačku dozvolu "B" kategorije i navršene 24 godine starosti ili navršenih 21 godinu starosti ako posjeduje početnu kvalifikaciju ili navršene 23 godine starosti ukoliko je vozač stekao ubrzanu početnu kvalifikaciju...

POČETNE KVALIFIKACIJE KAO I SVE KATEGORIJE VOZAČKIH DOZVOLA MOŽETE STEĆI U ŠKOLI ZA CESTOVNI PROMET, ZAGREB.

Tomek