Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

MAN truck bus

Collection Dražen Bijelić. Imam dozvolu autora!
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Shole

    za pronalazak,  dozvolu i način objave

Ivan

Super slika, jedva sam skužio (po "raketi" iza zapravo) da je ovo Zagrepčanka u izgradnji... :o Još je jako mala. good_boy

MAN truck bus

Evo i MAN NG 313 sa ratkapama!  yahoo
Izvor: http://www.jakovlje.hr/?page=2007
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Tomek

Facebook grupa Zagreb - Kakav je bio nekada je uvijek puna odličnih fotki pa tako eto dvije današnje:
Zapruđe 70-ih

Novi Zagreb 1982.

Ivan

Super je ova druga slika.

Zanimljivo je vidjeti u boji i shemu i table linije iz ranih 80-ih... Šteta da se nije održalo, pogotovo plave gradske i zelene prigradske table.

STIB

Nije li ovaj s crvenom crtom jedan od (samo) 2 koji nisu imali treća vrata i koji su neko vrijeme vozili na 201/202?
Ako me sjećanje ne vara imali su brojeve 444 i 445.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Ivan

444 i 445 su imali 3 vrata i proizvedeni su '88, dakle nekoliko godina poslije nego je nastala ova slika (i uz 102 su jedina tri SU220 koji su nabavljeni u drugom periodu nabavke Avtomontaža SG/SU2x0).

Mislim da konfiguracija s 2 vrata za ranije primjerke (godišta do '83) nije bila rijetkost, iako nisam imao toliko priliku družiti se s njima pa se ne mogu sjetiti točnije. :) Znat će Portos i ostatak malo iskusnije ekipe.

Robert

Ako se ne varam zar 102 nije jedno vrijeme bio bijele boje?

Portos

#594
Citat: STIB  u Veljača 19, 2017, 23:09:27
Nije li ovaj s crvenom crtom jedan od (samo) 2 koji nisu imali treća vrata i koji su neko vrijeme vozili na 201/202?
Ako me sjećanje ne vara imali su brojeve 444 i 445.

Crvenu crtu imali su svi dvovrati SU 220:
155÷170 iz garaže Podsused
401÷417 iz garaže Dubrava
851÷858 iz garaže Velika Gorica

Imali su ju i dva trovrata:
172 iz garaže Podsused
418 iz garaže Dubrava

Svi ostali trovrati nisu imali crvenu crtu (171, 173÷188 iz APP te 419÷443 iz APD)

102, 444 i 445 su došli bijeli, naknadno su postali krem-plavi.

Koji je autobus na fotografiji, ne znam, vjerojatno neki dvovrati.

Svi SU 220 su tokom generalnih popravaka u ARZ obojani u istu shemu ali bez crvene crte. Prvi je tako obojan g.b. 156 koji je zbog sudara dugo stajao u ARZ. Bilo je čak i nekoliko komada koji su obojani u shemu SG 220 iz 1991. bez bijelih crta (poput 266÷270, 291÷300, 121).

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

shef

Koliko sam uspio vidjeti zagrebačke Avtomontaže SU220 sa dvoja vrata su imale druga vrata ispred zadnje osovine, za razliku od Autotroleja ili Certusa gdje su bila iza. Je li to jedinstveni takav slučaj, jer koliko mi se čini u ostalim gradovima su bile samo trovratne verzije SU?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Ivan

#596
Da, raspored vrata je bio u biti kao kod standardnog SL200.

Istina, da, nisam razmišljao da je to bilo rijetko, za sve gradove u Hr i Slo mi je ova riječka konfiguracija u glavi, a i pojedini drugi SU220 s 2 vrata koje sam viđao uživo ili na slikama (iako se rijetko viđaju) i iz ostalih južnih bivših republika su imali vrata iza.

Tomek

MAN truck bus je na autobusi.net forum postavio ove fotke iz monografije ZET-a pa ih prebacujem ovdje, većinom smo ih već imali, al možda se nađe i neka koju nismo ili je izbrisana u stalnom nestajanju fotografija:

















Tomek


Tomek

Fenomenalni video sa ZET-ovim tramvajima snimljen 1984., iza 6. min se vidi i jedan zglobni Ikarus, a i MAN SU 220...