ATRON u autobusima

Autor intruder, Prosinac 02, 2007, 10:46:21

Kublach

#90
Citat: Neko  u Siječanj 22, 2017, 20:29:53
TETRA je "privatna" bežična mreža ZET-a na koju ZET plaća neku naknadu državi za korištenje frekvencija (to je slično radio stanicama). Na 4 najviše točke u Zagrebu su repetitori koji pokrivaju područje Zagreba. Preko te mreže Atron komunicira iz autobusa i tramvaja prema centrali i obrnuto. Vjerojatno je u tu mrežu priključen internet (fiksna linija, optika) te se bežično prenosi do vozila. U vozila postaviš access point i eto wifi. Detalje ne znam jer ne radim ni u ZETu, ni u Atronu. Tetra je sustav koji inače koriste vojska, policija, vatrogasci.
Po meni je to jedino isplativo i moguće rješenje jer ne postoji flat mobilna tarifa interneta tako da bi tada to koštalo dosta novaca.
Koristi se flat mobilna tarifa...

BTW: Za velike korisnike postoje flat (pravi flat bez SSD) mobilne tarife...

Westin

Da su pametni ne bi samo stavili u trešnjevačke tramvaje probno.
Bilo bi pametnije da su stavili u koji dubravski tramvaj.

Neko

Citat: Kublach  u Siječanj 22, 2017, 21:07:30
Koristi se flat mobilna tarifa...

BTW: Za velike korisnike postoje flat (pravi flat bez SSD) mobilne tarife...

Flat mobilni neda ni jedan operater na svijetu, pa čak ni u Americi, koja je iznimka uvijek i u svemu. Nedaju flat radi sustava, a ne radi nečije ludosti, politike ili veličine korisnika (nisu megabyti data prometa
kilogrami jabuka pa ako sam ja Konzum kao veliki kupac da dobijem dobru cijenu.)
Problem je u sustavu koji to ne može isporučit, ne može podnijet.

Kublach

#93
Citat: Neko  u Siječanj 23, 2017, 09:31:26
Flat mobilni neda ni jedan operater na svijetu, pa čak ni u Americi, koja je iznimka uvijek i u svemu. Nedaju flat radi sustava, a ne radi nečije ludosti, politike ili veličine korisnika (nisu megabyti data prometa
kilogrami jabuka pa ako sam ja Konzum kao veliki kupac da dobijem dobru cijenu.)
Problem je u sustavu koji to ne može isporučit, ne može podnijet.
Riječ je o flat tarifi - kaže ti netko tko ima pristup tim podacima. Sustav podnosi ono što se u sustav nakuca...
Imam podatke za jedan dan... I mogu ti reći da ja doma ne nakucam toliko prometa koliko je nakucao jedan tramvaj u jednom danu.
Na PP možeš dobiti ostale podatke.

EDIT: Ovo mogu reći javno:

Zamisli da surfaš i nakucaš cca 50 MB (a i to je malo jer otvori npr 24sata i popunio si kvotu) a putuješ od okretišta do okretišta. Zamisli da imaš još 10 takvih ljudi u tramvaju (a 80% populacije ima neki oblik smartphonea koji se spaja na wifi). To je 500 MB na 1h * 16h = 8GB/dan * 30 dana = 240 GB i to sve sa 50 MB po osobi.

E sad, na tih 50 MB dodaj:

  • Više ljudi
  • Ažuriranje aplikacija (prosječna ima 20mb)
  • Sinkroniziranje isključivo na WiFiju Googlea/iClouda (slike, video, glazba)

BTW: tramvaj je imao puno više od 8GB/dan


Danas za privatne korisnike imaš po 25GB mjesečno, za poslovne i više, za velike poslovne još više, a za ključne (diamond) bez SSD-a i ako si spreman plaćati to možeš i ti. Naravno takve stvari se ne rješavaju u Tcentru, VIP centru ili TELE2 centru nego u četiri oka sa prodajnim predstavnikom za taj tip korisnika. Prodajni predstavnik koji dođe meni doma kao privatnoj osobi, koji dođe poslovnoj osobi i koji dođe diamond korisniku, naravno, nije isti.

Neko

Citat: Kublach  u Siječanj 23, 2017, 18:19:28
Riječ je o flat tarifi - kaže ti netko tko ima pristup tim podacima. Sustav podnosi ono što se u sustav nakuca...
Imam podatke za jedan dan... I mogu ti reći da ja doma ne nakucam toliko prometa koliko je nakucao jedan tramvaj u jednom danu.
Na PP možeš dobiti ostale podatke.

EDIT: Ovo mogu reći javno:

Zamisli da surfaš i nakucaš cca 50 MB (a i to je malo jer otvori npr 24sata i popunio si kvotu) a putuješ od okretišta do okretišta. Zamisli da imaš još 10 takvih ljudi u tramvaju (a 80% populacije ima neki oblik smartphonea koji se spaja na wifi). To je 500 MB na 1h * 16h = 8GB/dan * 30 dana = 240 GB i to sve sa 50 MB po osobi.

E sad, na tih 50 MB dodaj:

  • Više ljudi
  • Ažuriranje aplikacija (prosječna ima 20mb)
  • Sinkroniziranje isključivo na WiFiju Googlea/iClouda (slike, video, glazba)

BTW: tramvaj je imao puno više od 8GB/dan


Danas za privatne korisnike imaš po 25GB mjesečno, za poslovne i više, za velike poslovne još više, a za ključne (diamond) bez SSD-a i ako si spreman plaćati to možeš i ti. Naravno takve stvari se ne rješavaju u Tcentru, VIP centru ili TELE2 centru nego u četiri oka sa prodajnim predstavnikom za taj tip korisnika. Prodajni predstavnik koji dođe meni doma kao privatnoj osobi, koji dođe poslovnoj osobi i koji dođe diamond korisniku, naravno, nije isti.

Ovo šta ti ja govorim su podaci vezani za operatere. Da si ne znam kako veliki korisnik (ključni) poslovni nema mobilnog flata. Osim toga, imam informacije o komunikaciji u Atron sustavu od čovika iz Atrona.
Prihvaćam da je Bandić sredio nešto ali ipak....

Kublach

Citat: Neko  u Siječanj 23, 2017, 18:41:42
Ovo šta ti ja govorim su podaci vezani za operatere. Da si ne znam kako veliki korisnik (ključni) poslovni nema mobilnog flata. Osim toga, imam informacije o komunikaciji u Atron sustavu od čovika iz Atrona.
Prihvaćam da je Bandić sredio nešto ali ipak....
Radim u telekomu (kod kojeg je uzet wifi) i znam što govorim. Al neću se više prepucavati. Za sve ostalo je PP.

Btw politika me niti najmanje ne zanima.

Neko

Citat: Kublach  u Siječanj 23, 2017, 19:42:05
Radim u telekomu (kod kojeg je uzet wifi) i znam što govorim. Al neću se više prepucavati. Za sve ostalo je PP.

Btw politika me niti najmanje ne zanima.

Ni mene ne zanima politika. Nema razloga za prepucavanje. Rekao sam da prihvaćam da je to netko dogovorio po posebnim uvjetima.(Htio sam bacit šalu na račun da je to sredio Bandić, jer on sve rješava, sveprisutan je, itd.)

dominik,

Primjetio sam da su sada konačno zamijenili redoslijed glasovne najave stanice i naziv/smjera linije: pa po novom sada kod dolaska na stanicu ide prvo naziv/smjer linije a iza toga naziv stanice, što je sada punu bolje. thumbs

Kublach

Citat: Neko  u Siječanj 23, 2017, 09:31:26
Flat mobilni neda ni jedan operater na svijetu, pa čak ni u Americi, koja je iznimka uvijek i u svemu. Nedaju flat radi sustava, a ne radi nečije ludosti, politike ili veličine korisnika (nisu megabyti data prometa
kilogrami jabuka pa ako sam ja Konzum kao veliki kupac da dobijem dobru cijenu.)
Problem je u sustavu koji to ne može isporučit, ne može podnijet.
Moram ti priznati da kad sam vidio TELE2 ponudu za privatne korisnike, prvo sam se tebe sjetio... Mobilni flat za privatne osobe...

https://www.tele2.hr/neogranicena-sloboda-surfanja/

Neko

Citat: Kublach  u Travanj 24, 2017, 18:13:00
Moram ti priznati da kad sam vidio TELE2 ponudu za privatne korisnike, prvo sam se tebe sjetio... Mobilni flat za privatne osobe...

https://www.tele2.hr/neogranicena-sloboda-surfanja/

Da, tako su davali neogranične minute, a u uvjetima korištenja 5000min. maksimalno

marin

#100
Nakon potrošenog jednog TB, što je stvarno puno, imaš smanjenu brzinu i to između 18h pa do 23 tako nešto, nije bitno. Ako potrošiš TB svaka ti čast uopće na tome. Al bome nitko nema ovakvu ponudu.

Neko

Citat: marin  u Travanj 26, 2017, 15:42:45
Nakon potrošenog jednog TB, što je stvarno puno, imaš smanjenu brzinu i to između 18h pa do 23 tako nešto, nije bitno. Ako potrošiš TB svaka ti čast uopće na tome. Al bome nitko nema ovakvu ponudu.

Pobijedio si me, priznajem poraz.

421

Kaže Mirela Matković:
-slijedeća postaja je Odra-željeznička stanica ;D
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

822DoDo

#103
Ili
"sl(i)jedeća je postaja Odra - željeznička stanica" pivkan
Das Beste oder nichts. MB

smogovci.bbb2

Citat: 421  u Siječanj 07, 2018, 18:36:54
Kaže Mirela Matković:
-slijedeća postaja je Odra-željeznička stanica ;D
Pa šta je tu čudno kad je tu željeznička stanica i po tome je dano ime. Glupo je što najavljuje POSTAJA a ZET je sve označio sa STAJALIŠTE :)evil
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza