Croatia bus - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:00:52

tamlover

A daj neki tekst o tome.
Prodajom manjeg dioničkog udijela (od većinskog paketa) u principu firma se može okoristiti, ne? Ja sam u tom smislu pisao, a ne mora nužno biti tako. Ak prodaje država to bu sigurno išlo za penziće ::), a ak prodaje Zovko onda smo ovdje odmah u početku njegovog preuzimanja APV-grupe nanjušili njegove namjere. Ak prodaje neko treći onda bu to Zovko odmah kupil :P. Vrtimo se u krug, jelda.
:D :D :D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

A da je dokapitalizacija prodajom dionica zaista moguća provjeri na ovom primjeru
hrcak.srce.hr/file/6484 tabela na strani 8 (tj 108 izvornog dokumenta)

Ovo je za manoplana! Materija nezanimljiv ostalim ljubiteljima autobusa.... i svojevrsni offtopic (sorry)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

manoplan

Citat: tamlover  u Prosinac 30, 2007, 17:48:30
A da je dokapitalizacija prodajom dionica zaista moguća provjeri na ovom primjeru

Pravilan termin u ovom tvom tekstu kojeg si priložio bio bi : Dokapitalizacija izdavanjam novih dionica ,jer da bi nešto prodao,prvo to moraš imati u svom vlasništvu.

Da ne budemo off topic,navest ću primjer dokapitalizacije u Croatia Busu kojeg je proveo Leon Suljić.(izvor je sa WEB-a);

''Sumnja se da iznos od 4,8 milijuna njemačkih maraka koji su mali dioničari trebali uplatiti kao internu dokapitalizaciju u obliku osam autobusa, nije provedena stvarnom uplatom, već fiktivnim kolanjem dokumentacije. Nakon takve interne dokapitalizacije, Leon Sulić nezakonito je stekao 85.311 dionicu Croatia busa u protuvrijednosti 8.531,100 njemačkih maraka.''

Što sam ja htio reći u prvom postu?Ništa nego to da Croatia Bus kao dioničko društvo izlazi na uređeno tržište kapitala (burzu),što nekome omogućuje da proda svoje dionice ili nekome drugom,da ih kupi.Čudno je što se to događa odmah nakon što je Zovko 'kupio' Ap Varaždin.
Kako izgleda ili će izgledati vlasnička struktura Croatia busa,znat ću par dana nakon 2.siječnja,kada ćemo možda znati ima li Zovko namjeru ulagati u Croatia Bus ili ga prodati.
Ili kao treća (najgora) mogućnost: da ga boli neka stvar za Croatia bus.

kriticar

Jučer viđen transliner ZG0007CB na liniji Dubrovnik- Zagreb pokvaren kog Igrana(Polazak u 0700 iz Dubrovnika)
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

manoplan

kao što sam i obecao,evo vlasničke strukture Croatia Busa.

1.   AUTOBUSNI PROMET D.D. VARAŽDIN              59,55%   
2.   FARKAŠ ANTUN                                              20,65%   
3.   HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU               6,78%   
4.   TISAK D.D.                                                            6,48%   
5.   JADRANSKO OSIGURANJE D.D. SPLIT               6,00%   
6.   SULIĆ VELIMIR                                               0,14%   
7.   PINTAR TOMO                                               0,05%   
8.   ŠOLA FILIP                                               0,05%   
9.   SMLATIĆ DINKO                                               0,05%   
10.   REBAC KRUNOSLAV                                               0,05%
---------------------------------------------------------------------------------------   
Ukupno:                                                                99.82%

Izgleda da se ništa (zasad ) nije mjenjalo  ::)   

manoplan

Ova Temsa ZG-0028-CB (slikao erobuss) je izgleda imala blaži sudar jer sam je sinoć vidio sa potpuno plavom (novom?) prednjom maskom bez oznaka Croatia busa


stipe15

danas temsa safari na liniji zagreb-split hahahahahahhahaahahahah ;D

maky

Nisam znao da ovaj Transliner ZG-0014-CB ima  otraga prtljažnik. Ili ga je nedavno dobio od velikog brata skylinera?

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

#23
Je to sam i ja neki dan primjetija.Stavija sam i sliku u topik Croatia BUS -slike.

zlikowszky

Razmilili se Megalineri po Hrvatskoj...
19.03. oba u Opatiji.
22.03 jedan u DU, a drugi u ST.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

stipe15

Opet sramota na liniji ZG-ST

miky

Zašto sramota? Pa ovo je najnoviji autobus CB-a ili jedan od najnovijih.

maky

Citat: miky  u Ožujak 24, 2008, 19:54:08
Zašto sramota? Pa ovo je najnoviji autobus CB-a ili jedan od najnovijih.
Da, a jesi se ikad vozio u jednom od njih?
Bolje nemoj...  :-\

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

stipe15

Maky je potpuno u pravu.To šta je bus nov neznači da je udoban.

lerotai

jedan moj poznanik je u zadjne vrijeme iso iz imotskog za stuttgart. iako je receno da ce sa imocanima doci, doso je sa autobusom CB-a. nije prvi put tako bilo.
no sikiriki