MAN SL 232 gbr840 -- PRVI IKAD PROIZVEDEN MAN SL XX2 IZ TURSKE

Autor Tomek, Ožujak 30, 2009, 22:14:03

Tomek

Da, upravo kako naslov kaže, ovo čudo sa ručnim mjenjačem koje imamo je prvi takav autobus ikad proizveden. On je kao takav bio probno vozilo te ga je onda ZET uzeo. Godina 1996. Broj šasije NMAA600005T000001
Budući da je riječ o velikoserijskom vozilu, stvarno je posebnost da je baš prvi primjerak završio u ZET-u..
Promet Split je kupio isto test vozilo kad i ZET i njihov je treći.

Evo dvije slike koje sam skinuo sa foruma





MAN SL 232 MANAS
ZG794ZB
NMAA600005T000001


Kao takav voljeli ga neki ili ne definitivno zaslužuje posebnu temu.




Ivan

Citat: Tomek  u Ožujak 30, 2009, 22:14:03
Kao takav voljeli ga neki ili ne definitivno zaslužuje posebnu temu.
Eh, lijepo sročeno. :)

Bus je što se mene tiče iznutra obična kanta i svaki put kad sam se njime vozio mi je bilo doslovno muka od njegove tamne, ružne, besmislene, prejednostavne i istovremeno nespretne unutrašnjosti prema kojoj SL xx3 izgledaju neusporedivo uglađenije, sa druge strane, ugodno vozi, izvana i ne izgleda loše, a ovo da je prvi nisam znao i definitivno je podatak vrijedan pažnje. :o :)

Nije jako puno odvozio niti se čini previše razvaljen, i nadam se da kao prvi takav neće već sad završiti svoj put, nadam se da ima zainteresiranih da si ga uzmu ako ZET-u ne treba...

MAN fan

Mislim da bi po meni i on trebao biti kandidat za čuvanje pošto je jedini SL232 u ZET-u ???

Shole


t4

Awwwww... prvu sliku sam ja uslikao u Gorici tamo negdje 2006  :-*:love: Lijep je, nikad se nisam vozio u njemu.

mansg313

Nažalost bus je cijeli u banani te mu je sad neizvjesna sudbina naime dok je i vozio vazio je na najneprikladnijim linijama kao što danas vozi 850 večinom na 330 5 i 6 brzina nisu bile u funkciji,tahograf je tu i tamo proradio ali sve u svemu bus je bio ok za ona brda i ostalo sasvim uredu :)