Vozni park (2)

Autor Bari, Srpanj 13, 2015, 19:35:29

NP-549

Za onu liniju bi minibus bio sasvim dovoljan.  Jedino bi trebao u 7:00 odozgora i u 12:30 i 14:10 za gore ić po dva puta.  7:00  Lovranska Draga-Lovran pa 7:25 Dobreć-Lovran-Opatija. Ostalo sve nije nikad više od 10-ak putnika.

LD470

U 7:00 nemože stić do Lovranske Drage po voznom vremenu. Prije ima Mošćeničku i dođe točno u 6:45 u Lovran od tamo. Još zna i kasnit do 7:05 gore ako mu nije prazno kod tržnice za proć gore pa ide u Iku.

Sent from my X5 using Tapatalk


NP-549

Trebalo bi kompletno predelat vozne redove.  Sad je previše našpanano zbog Mošćeničke Drage.  Kad se vratila ta linija za M.D. onda su inzistirali da bude samo 1 bus tamo, a ta linija se sa sličnim voznim redom uvijek vozila sa 2 busa.  Bila je još jedna prekidna koja bi onda po ljeti bila cjelodnevna. 

LD470

A siguran sam da nebi pristali ni Lovran ni Mošćenička Draga da se doda još jedan bus koji bi kombinirao gore i dole Ili bi vozio samo dole.

Sent from my X5 using Tapatalk


NP-549

nema ni ljudi dovoljno od tu, a i 1 bus više treba.  Sve to košta

LD470

650 je došao tu, sad ide za Mošćeničku i dok se vrati će kasnit za Lovransku min. 5 minuta jer je 32 kasnila iz Ri 5 minuta.

Sent from my X5 using Tapatalk


MD 675

Ika nije nikakvo službeno okretalište,trebalo bi svaki put ić do slatine.

NP-549

Ne kužim zašto sad kad imaju dodatni autobus u Opatiji ne stave da taj odvozi ujutro u 6:10  Lovran-Mošćenička Draga-Lovran  pa neće bit potrebe bus za linije 36 skidat dole.

mivano


Bocko

Svi Connecti (solo) imaju ugašene klime i otvorene sve prozore, radi bolje nego kada je klima uključena.
Prozračno a puni autobusi.

mivano

Citat: Bocko  u Lipanj 01, 2017, 22:19:33
Svi Connecti (solo) imaju ugašene klime i otvorene sve prozore, radi bolje nego kada je klima uključena.
Prozračno a puni autobusi.
Nisu baš svi vozači time oduševljeni.

tramvajac 92

Jučer sam bio u Rijeci, i par mojih dojmova o voznom parku:
* Urbanway je nešto bolja i unaprijeđenja verzija Citelisa, koja je ispala dosta bolja, ali sve u svemu se vide tragovi prijašnje generacije. Zglobni mi je puno bolji od zagrebačkog Citelisa, solo ima bolju opremu, ali to je tu negdje.
* City G mi je puno bolji od Urbanwaya, najviše su me nervirala sjedala preko puta 3. vrata, to mi se nikako ne sviđa. Iako sam bio skeptičan da će jedna klima dobro hladiti i naprijed i natrag, bome hladi dobro.
* Citari mi djeluju potrošeno i umorno, ne znam kakvi su iznutra, nijedan mi nije došao.
* Conecto LF mi zanimljivo izgleda, iako ima onu tužnu njušku, isto mi nijedan nije došao.
* SU240 (603) ide ko zglobni Citelis kad mu upališ klimu - znači nikako.
* One gamadi od minibusa izbjegavam i doma, tako da niš od tog.

Generalno, grad je pun plavih autobusa, sa povremenim dodatkom naranči. U prigradu je obrnuta situacija. Narančasti MANovi svi djeluju loše (osim Classica i Regija). Moram reći, niti jedan bus nisam dugo čekao, dulje od 5 min. Ponavljam, to je samo moj dojam.

Shole


Jučer sam bio u Rijeci, i par mojih dojmova o voznom parku:
* Urbanway je nešto bolja i unaprijeđenja verzija Citelisa, koja je ispala dosta bolja, ali sve u svemu se vide tragovi prijašnje generacije. Zglobni mi je puno bolji od zagrebačkog Citelisa, solo ima bolju opremu, ali to je tu negdje.

Da, dosta je bolji čak i od naših Citelisa koji su ipak kvalitetniji od vaših.  Zglobni pak pogotovo, s obzirom da ima i 40 konja više.

* City G mi je puno bolji od Urbanwaya, najviše su me nervirala sjedala preko puta 3. vrata, to mi se nikako ne sviđa. Iako sam bio skeptičan da će jedna klima dobro hladiti i naprijed i natrag, bome hladi dobro.

To za sjedala smo rekli još dok su na parkingu stajali bez tablica.  Uvijek ista priča kad specifikaciju rade vrli inžinjeri koji se nikad ni ne voze u busu, a neće da slušaju prijedloge.  Očito ima jaki kompresor i jače ventilatore nego inače.

* Citari mi djeluju potrošeno i umorno, ne znam kakvi su iznutra, nijedan mi nije došao.

Da,  imaju već 10-ak godina i to se i vidi na njima.  Nažalost, nemaju kilometara koliko bi trebali za svoje godine jer su svi imali duže kvarove

* Conecto LF mi zanimljivo izgleda, iako ima onu tužnu njušku, isto mi nijedan nije došao.

Odlični su.  Motor je prestrašan, klima vrhunska, ma sve 5.  Samo što su došli kao zamjena pa nemaju baš opreme, al ništa bitno ustvari ne fali, samo detalji

* SU240 (603) ide ko zglobni Citelis kad mu upališ klimu - znači nikako.

Ima ih svakakvih,  od ovih kakve si opisao, pa do pravih raketa s kojima je gušt odradit smjenu. Jako okretan i spretan bus, još kad naletiš na one sa novim sjedalom vozača i da ide ko blesav  (586, 589, 601, 602), lakše odradiš smjenu nego sa Ivecom

* One gamadi od minibusa izbjegavam i doma, tako da niš od tog.

Mudra odluka

Generalno, grad je pun plavih autobusa, sa povremenim dodatkom naranči. U prigradu je obrnuta situacija. Narančasti MANovi svi djeluju loše (osim Classica i Regija). Moram reći, niti jedan bus nisam dugo čekao, dulje od 5 min. Ponavljam, to je samo moj dojam.

Osim Regija i Classica, sve drugo ima 20 godina i samo se čeka kad će u rashod pa nije ni za očekivat da se u njih ulaže

kico101

641 ponovo u prometu, tako da je trenutna lista živućih EL-ova; 641,643,649 ( čini mi se ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Da,  još su samo tri živa. Interesantno da nisu u rezervi nego su sva 3 zadužena