Autobusi na probi

Autor 822DoDo, Ožujak 27, 2015, 20:40:28

Dreamwalker

Jesmo, navikli smo. Pogledaj i zadnju nabavku što je kupljeno. 4 busa koja nam ne trebaju.
No, daj mi citiraj dio u kojem ja opravdavam ili na bilo koji način odobravam i prizivam kupnju kanti koje su neupotrebljive ma kako god da se zovu?
Očito me nisi shvatio. Ako je Ursus zainteresiran da dođe ovdje razvijati projekt autobusa i ako je zainteresiran za pokretanje proizvodnje kod nas, zašto bi to trebali odbiti? Bolje da nam ljudi ostaju ovdje raditi i da mi imamo kao država koristi od  našeg obrazovanja nego da su nam autobusni kolodvori nedjeljom puni putnika za Njemačku. Igrom slučaja, skoro svaku nedjelju gledam Flixov Skyliner (Slavonija bus) kako krcat odlazi za Frankfurt. A to nije jedini autobus koji ide za Njemačku. Vrlo tužna slika.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

OK, sry, malo sam fulao poantu onda. :)
Jasnije mi je sad što hoćeš reći...

Uglavnom u segmentu električnih autobusa će sigurno biti puno napretka sljedećih desetljeća i u pouzdanosti i snazi i cijeni, i definitivno sam za to da ih ako netko ima ideju razvija kod nas, naravno da treba izaći u susret... I ne mora ih uopće kupovinom podržavati ZET, prilično sam siguran da u korumpiranoj jami od Zagreba kakav je sad i kako je definitivno potvrdila zadnja nabavka netko od dva velika proizvođača (i treći ako se vrati jak zastupnik) i dalje može puno prije "poboljšati" svoju poziciju nego neki inovativni start-up koji nema sredstava za to nego će se pošteno javljati na natječaje po pravilima EU, pa makar o tome i ovisila ekonomija Zagreba, ako ljudi nisu zaposleni i vođeni po političkom ključu kao u Končaru nego ako stvarno naprave sposobnu firmu, naravno da u ovoj septičkoj jami nemaju što tražiti a da im je široko polje u ostatku svijeta. Ne bi bila jedina poštena firma koja ovdje puno radi a s hrvatskim tržištem nema veze.
Samo sam htio reći da se ne treba potpuno zadovoljiti ovime kako se sad nabavlja... nvm

MAN truck bus

#212
Mali  o-0.
Prodaje se Iveco Hybrid koji je bio na probi u ZETu.
https://m.autoline.hr/-/prodaja/rabljene/gradski-autobusi/IRISBUS-Citelis-Hybrid--17060716205464904500
ZET bi za male novce mogao imati Hibrid. Polovni,ali sa malo kilometara. Održavao bi se normalno u Resniku. Dobar bi bio za ravne linije.
byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

Ovaj je vrlo dobro išao i na brdo, Volvo je bio kilav.

Iako da, hibridi koji nemaju jako veliki kapacitet za struju kao potpuno električni su ipak vjerojatno korisniji na linijama koje nemaju dugi pad koji se ne bi dao akumulirati.

Mislim da je uglavnom bio sasvim dobar ako su kvarovi bili nešto što se neće ponavljati, podržavam kupnju. thumbs

Shole

Citat: MAN truck bus  u Srpanj 17, 2017, 17:18:03
Mali  o-0.
Prodaje se Iveco Hybrid koji je bio na probi u ZETu.
https://m.autoline.hr/-/prodaja/rabljene/gradski-autobusi/IRISBUS-Citelis-Hybrid--17060716205464904500
ZET bi za male novce mogao imati Hibrid. Polovni,ali sa malo kilometara. Održavao bi se normalno u Resniku. Dobar bi bio za ravne linije.
byeg


Šta pišeš gluposti kad neznaš.  Bus je išao ko avion po riječkim brdima

MAN truck bus

Nisam mislio po snazi,već po potrošnji. Nebi imalo logike ga poslat na 128 kad bi u brdo vozio na dizel,a spuštao se na struju. Nema logike. Bio bi dobar za 118 i slične ravne linije. (Zbog potrošnje)
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

elez

Viruj mi najbolji je za mješovite linije, di ima svega po malo. Tada je njemu potrošnja najbolja. Tako je bar u Splitu bilo prošlo ljeto kad je bio na probi. Kaže vozač da moze sa punim tankom skoro 2 cijela dana na jednoj liniji odvozit (linija 5) tako da ja ne vidim svrhu samo ravne.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Ivan

Super da je netko analizirao potrošnju jer od ZET-a nismo ništa čuli...


Hm, pa dobro, samo geografija Zagreba je dosta drugačija od Splita gdje imaš stalno blaga brda pa spuštanje i penjanje u svakom smjeru, za većinu linija u Zg imaš ili savsku dolinu ili podnožje planine gdje uspon (odnosno pad na drugu stranu) ne prestaje a ne da voziš između jednog i drugog brda.
Od toga je "mješovita" iznimka na zapadu gdje bi Citelis vjerojatnije završio s plinskima možda 125 koja vozi jednom od širih dolina među strmim brdima (točnije najstrmijim usponima na Graberje i Perjavicu) no to voze zglobni radnim danom, dok prigradske u niske Vukomeričke gorice voze kroz ravnicu 15+ km prije 2-3 km kroz brda, iako možda ima smisla recimo na dužoj 160 (slično kao recimo 303 i 311 u VG no tamo vjerojatno ne bi išao).
Na drugoj strani bi se zapravo našlo nekoliko takvih linija kao 205, 208, 213, 227, 233, 274 jer su brda oko Maksimira, Dubrave i Sesveta blaža i nema samo uspona ili pada.
Možda bi zato podjela plinski APP - hibrid APD bila korisna...

elez

Ovo sam ti napisa jer je ta linija opterećena sa dosta stajanja u koloni jer je Poljicka ulica glavna ulica prema trajektnoj luci, a ljeti je stalno blokirana. Taj bus je definitivno dobar za Split jer ima dosta rekuperacija energije pa dizel skoro i nije toliko potreban (btw klima je bila uvik raspaljena do daske). Strašan je ovaj Citelis hibrid
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

citaro

Ja sam mislio da hibridu nije toliko bitan tip terena, koliko da ima puno kreni-stani moda.

Ivan

Citat: citaro  u Srpanj 18, 2017, 10:56:50
Ja sam mislio da hibridu nije toliko bitan tip terena, koliko da ima puno kreni-stani moda.
Bitno je koliko struje može akumulirati od dijela sa zaustavljanjem, a za današnji prosječni hibrid spust od 200 m se vjerojatno u velikoj mjeri gubi...

Dakle iako ima dosta stanica, nije klasična vožnja stani-kreni od koje hibrid ima koristi ako na liniji poput 101 ili 127 u jednom smjeru skoro da nema kočenja koje se može akumulirati kad kočnice praktički služe samo da se ne otkotrlja unazad sa stanice, a drugi smjer skoro da se može odvesti bez motora. :)

MAN truck bus

Upravo sada vozi Bandića prema Bizeku Otokar Kent C!!
Unutra pun ZETovaca i Bandićeve ekipe.


MAN u ❤️
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

AH traži oružje za nove borbe protiv Conecta, Iveca, Solarisa itd. jer MAN postaje preskup? :)

Uglavnom, Otokar radi prilično dobre autobuse, žao mi je da nisu doveli i midija jer Vectio mi je, iznenađujuće, bio definitivno najbolji midi u kojem sam se vozio (mislim da midi i LE trebaju doći na red, nema puno potrebe za još standardnih solo gradskih).

Majstor

Našao je ovo su slijedeci busevi Zet-a
Samo mi sudite pošteno !

Shole

I to odma 100 komada solo.