Mercedes-Benz Citaro G II

Autor Ivan, Siječanj 12, 2009, 13:00:21

822DoDo

Ne ugase se...vrata se nece zatvoriti dok god netko stoji "na njima"...ima sistem da onu rucicu za slucaj opasnosti "otvoris" i "zatvoris" pa se u tom slucaju vrata zatvore bez senzora ali to putnici ne smiju raditi...tj. nitko to ne smije raditi
Das Beste oder nichts. MB

MAN truck bus

Bez obzira bila privola upaljena ili ugašena ? byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

C2

#257
Na Citarima je nemoguće ugasiti senzore. ZET-ov Citaro je konfiguriran tako da vozač otvara samo prva i druga vrata, a treća i četvrta putnici pritiskom na dugme za otvaranje vrata, ali vozač to otključava/zaključava pritiskom na dugme na instrument ploči. Pošto vozač ne može samostalno otvoriti i zatvoriti treća i četvrta vrata potrebni su senzori koji će diktirati hoće li vrata ostati otvorena ili zatvorena ovisno o tome je li ga putnici presijecaju. S takvom konfiguracijom treća i četvrta vrata ne bi funkcionirala bez senzora. Druga je priča s autobusima koji imaju kontrolu svih vrata od strane vozača kao npr NG 313 tamo je moguće muljati s isključenjem senzora iako to može biti opasno. U uređenim zemljama bi se takve stvari kažnjavale. 

C2

#258
Upravo sam se sjetio da je moguće naručiti Citaro s funkcijom koja isključuje senzore, ali ne ugrožava sigurnost putnika. Ikona tog prekidača je slična kao za otključavanje/zaključavanje vrata da se otvaraju od strane putnika samo što uz to piše "AUTO". Funkcionira na sljedeći način: Pritiskom na nju otvore se sva vrata na busu koja imaju senzor i obično se ne mogu otvoriti na standardni način od vozača kao što je slučaj sa Zet-ovim Citarima kod 3. i 4. vrata. Nakon što se vrata otvore s tom tipkom senzor se isključi i vrata ostanu otvorena toliko dugo dok se ta funkcija ne deaktivira vračanjem tog prekidača u početni položaj; Tada se senzor ponovno aktivira i vrata se zatvore naravno ako nitko ne presijeca taj senzor. To bi bila zgodna funkcija za gužve gdje je nezgodno da putnici otvaraju vrata i da im se pred nosom zatvaraju i sl.

MAN truck bus

#259
Mali off topic Al Mercedes Benz kockice nemaju senzor (valjda) i kad isključi taj prekidač koj je uvijek ima bjele kockice jer se puno koristi iznad gumba drugih vrata do gumbiju za brzine nakon par sekundi se vrata zatvore kao kod Citara taj prekidač za treča i četvrta vrata. byeg oprostite na  o-0
Mislim na ovo iznad drugog gumba za vrata http://i218.photobucket.com/albums/cc62/NT_2200-1/S5008942.jpg
Pokraj "brzine D"
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

822DoDo

Ima senzore...to je samo dozvola za otvaranje vrata kao i na Citaru...ako netko stoji na vratima nece se zatvoriti bez obzira da li je dozvola "ukljucena" ili "iskljucena"
Das Beste oder nichts. MB

MAN truck bus

Stvarno ima senzor nevremena vjerovat  pivkan yahoo byeg bus123
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

C2

Da to su prvi busevi sa senzorima u Zagrebu, samo što su oni imaju senzore na stepenicama, a ne iznad vrata kao na Citaru, tako da nemaju toliko problema sa time da netko stoji na vratima. Ako stojiš ispod stepenice onda blokiraš senzor, a ako stojiš iznad nje vrata će se bez problema zatvorit.

421

Citat: C2  u Travanj 10, 2016, 17:25:35
Na Citarima je nemoguće ugasiti senzore.
Netočno.

Citat: C2  u Travanj 10, 2016, 19:55:27
Da to su prvi busevi sa senzorima u Zagrebu,...
Nije točno -  to su bili MAN NG 272 iz 1994. Osim senzora na vratima postojao je i senzor preopterećenosti
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Citat: 421  u Travanj 11, 2016, 18:36:33
Netočno.
Nije točno -  to su bili MAN NG 272 iz 1994. Osim senzora na vratima postojao je i senzor preopterećenosti
A za šta je taj senzor preopterečenosti služio? byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Ako je bilo previše tereta (ljudi ) u  bus123, tad se bus123 ne bi mogao pokrenuti.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN19464

Senzor zvani vaga, brzo su ih isključili!

MAN19464

Ove godine obilježavamo 10 godina kada su došli novi citari u ZET, od tada do danas više nikada nije kupljen novi MB Citaro, mislim da ni narednih godina nečemo vidjeti nove citare u ZET-u.
Koliko ja znam jedino se Liburnija Zadar odlučila za nove citare 2017.g. 5 kom.
Zanima me vaše mišljenje kako to da se više nigdje neprolazi citaro na natječajima, a pogotove ne u Zet-u jel samo cijena problem, ili ima još nekih problema, da nemože proči natječaje za kupnju tih autobusa.
Iskreno volio bi vidjeti nove MB citaro u Zet-u, ali mislim da ću se načekati.

conecto

Prvih 10 Citara došlo je krajem 2008., a novi zastupnik Mercedesa nije osobito zainteresiran za natječaje na hrvatski način poput bivšeg.
Kad bi i bio za natječaj bi bio primjereniji novi Conecto.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

sniff

Bijesna makina #556