Rashodi - info i rasprava

Autor bull92, Ožujak 22, 2008, 13:57:25

Portos


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

kriticar

1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Ivan1983

Aja sam 100% siguran jer sam vidio danas!! ;D ;D

Ivan1983


Portos

Šteta MAN-a, kako su pokrpali 293, 300, 275 i 276 mogli su i njega. Jedino ako mu je šasija pukla, ali u ovo doba nestašice autobusa trebalo ga je pod svaku cijenu osposobiti za još bar godinu dana.
Dragi moj 294, toliko puta sam se vozio s tobom, počivaj u miru i hvala ti :'(

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Tomek

Evo još par slika

gb86 još nije do kraja izrezan



kao ni gb274



I nažalost novi član rashodovane obitelji


konkordsky

Ne plačite toliko za starim zglobnjacima jer dolaze novi,moderniji i udobniji koji će bolje služiti od ovih starih.
Dolazak je najavljen za kraj ove godine samo me zanima šta će to biti isporučeno od najavljenih 60 novih buseva?! :o ::|
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

Ivan


tamlover

konkordsky čini se svaki put bubne drugu brojku!
ali nažalost još nema ni natječaja. sjetite se, bilo je prvo do kraja veljače, a nakon toga rok je uvijek do kraja mjeseca - samo se ne precizira kojeg!

i itekako treba plakati za SG-ima, da ih nema, i da nisu tako izdržljivi APP bi danas bio u jako nezavidnom položaju.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

konkordsky

Citat: Ivan  u Svibanj 19, 2008, 17:55:49
Ma otkud ti sad baš broj 60? ::|

http://www.poslovni.hr/77584.aspx


Nedavno je bilo na radio sljemenu govora o obnovi autobusnog voznog parka.
Ne sjećam se točno tko je bio gost ali je rečeno da dolazi 60 novih buseva ove godine.
Kad točno,u kojem dijelu godine nije precizirano.
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

Ivan1983

Odlazak još jedne legende u rashod:







Šta drugo reči nego POČIVAO U MIRU ;)

Tomek

Rashod se polako širi, neke iznenadne žrtve su danas ulovljene...
U V.Gorici su još samo 2 SL200 u voznom stanju gb869 i legendardni sa ručnim mjenjačem gb867
Znači, danas sam vidio da je gb876 bez registracije na djelu gdje su otpisani...

Redom, 876, 864,875,866



Viđen na posudbi gb50 u V.G. dok je gb46 završio u ARZ-u..

A evo i prvog Eurobusa kojeg više nećemo imati prilike vidjeti na gradskim ulicama.. 1997. godište, 11 godina star, jednostavno se previše kvario te nakon teškog sudara na Remetinečkoj završio u djelovima...

gb43, pokoj mu duši...





Drugi koji odlazi je predzadnji TAM u ZET-u 1988. godište, gb7.. 20 godina je vozio većinom izlete i radnike ZET-a u odmaralište na Lošinju, pod zadnje dane ga se moglo i na linijama uloviti... VIdno propao, više nema sprijeda tablice, a straga još ima, ali nema mu spasa



Priča se i da TAZ gb42 odlazi, trenutno je u servisnim halama u Podsusedu, nadam se da će preživjeti...

Portos

Šteta za 43 ali i za bilo koji bus dok je ostali vozni park takav kakav je i dok novi još nisu došli. No 20 godina je puno za TAM-a i vjerovatno je šasija u takvom stanju da ga je nesigurno više voziti. Ipak dio povijesti mora otići, nadajmo se skorom dolasku novih autobusa i dostojno se oprostimo sa starcima.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Tomek

Da, još nešto, odlaskom u Gorici MAN-a SL200 gb876 koji je u APP bio gb81 više nema nijednog preživjelog MAN-a SL200 iz Podsuseda, a bilo ih je od 59-85, znači 27 komada... Obilježili su drugu polovicu 90-ih godina i prve godine novog tisućljeća u Zagrebu, a kasnije su nestali u pravcu CIOSa ili Gorice.. Ova 2 preostala, su pak iz Dubravske flote koja je imala od 446-492, a to je 47 komada...

tamlover

a kad se sjetim tamo negdje '96. dok su još bili onako raznobojni - neki crveni, neki već plavi - a u njima svira radio   :-\ 

možda da odsvira još jednom, iako sumnjam da je ijedan opstao puno dulje od te '96., "godine idu, lete ko minute...."
...i bilo je lepo i navek TAM bu....