Slike iz Sarajeva 2012.

Autor Tomek, Veljača 12, 2012, 12:58:11

Tomek

Ovdje stavljajte slike GRAS autobusa u 2012.
Za početak moja mini reportaža iz Sarajeva, u kojem ima metar snijega. Koliko sam skužio autobusi nisu vozili na svim linijama redovno jer su jednostavno neki djelovi bili blokirani
Za početak jedna fotka garaža midibuseva

gbr 50

Otoyol

826 u mimoilaženju s autom

61

53

4129


Crno žuti Otoyol

852


4144


96


MAN SL 222


Tomek

418

826

827 i 412 na Ilidži

408

416

Jedna u retrovizoru dvije ikače

418

851

419



409


Iz onoga šta sam vidio zaključak je: Održavanje je osnova svega i ono se treba bitno poboljšati jer je loše. Autobusi su ok, turski i srpski, mislim da malo kvalitetnijih vozila nebi škodilo pogotovo i zbog obnove voznog parka.

MILCHO

Citat: Tomek  u Veljača 12, 2012, 13:10:11

Iz onoga šta sam vidio zaključak je: Održavanje je osnova svega i ono se treba bitno poboljšati jer je loše. Autobusi su ok, turski i srpski, mislim da malo kvalitetnijih vozila nebi škodilo pogotovo i zbog obnove voznog parka.

A kad će doći do obnove samo dragi bog zna. dijelova nema, račun blokiran, autobusi voze na gumama ravnim "slickovima" (u najdoslovnijem smislu) ,  gorivo se plaća kešom iz ruke u ruku...  O kvalitetnijim vozilima nema govora, ali se već par mjeseci šuška o ukrajinskim LAZ-ovima (50 autobusa, 30 midibusa) ali pod uslovom da ih plaća kanton sarajevo jer GRAS nemože.

Inače u prošlu subotu (4.2.) grad je bio potpuno blokiran zbog snijega, radile su samo dvije autobuske linije i to tek od 10 sati. U petak naveče (3.2.) tramvaji su ostali blokirani, uključujući grtalice. Prvi tramvaj je prošao do Čengić vile u utorak, a do Ilidže u četvrtak. Na raščišćavanju pruge bio je angažovan veliki broj studenata, vojnika i radnika, među kojima sam bio i ja.

Saobraćaj još uvijek nije normalizovan na svim linijama, a na nekim linijama na kojima su radili solo i zglobni autobusi, sad rade minibusi i midibusi.

Pozega


MILCHO

832 - Linija 36


416 - Linija 31e

Lennycros

Koliko mi se čini, svi autobusi imaju manualni mjenjač? Je li nije jednostavnije voziti po gradu sa automatskim mjenjačom?

MILCHO

Citat: Lennycros  u Travanj 28, 2012, 23:28:33
Koliko mi se čini, svi autobusi imaju manualni mjenjač? Je li nije jednostavnije voziti po gradu sa automatskim mjenjačom?

Odakle ti to?

Velikom većinom su automatski, a nekoliko starijih autobusa i minibusi imaju manualni.

Denis Brajlović

MAN SL 222, Ikarbusi, Lions Classic imaju automatski mjenjač, Graf&Steyr ima ručni odnosno manualni mjenjač.
Otoyali i Iveco ima manualni mijenjač samo ne znam da li svi imaju. Ja sam se u ovim manjim minibusima vozao.

MILCHO

Dotle je došlo da su FAP-ovi počeli raditi na 31e - Danas radili 320 i 321

321 na liniji 31e


Miho-x

mudra vožnja je partnerstvo za preživljavanje
zato kontroliraj se ili ćeš postati žrtva

ROAD

NEOPLAN VIP CLASS

ROAD

NEOPLAN VIP CLASS

MILCHO


Tomek

#13
Koji trolejbusi su se pokazali najboljima?
I kakvo je stanje s tramvajima, znam da smo malo off, al me zanima koliko ih prometuje gradom?

MILCHO

#14
Od novih trolejbusa zasad nema ništa.
Hessovi se još drže, a starih MAN-ova je sve manje, i trenutno ima manje od 30 ispravnih trolejbusa. Ako se u narednih godinu dana ništa ne nabavi trolejbuskom saobraćaju prijeti kolaps.

Tramvaja ima oko 60 ispravnih a radnim danom u špici radi 48 tramvaja. Jedino u tramvajskom sektoru ima dovoljno vozila za sve polaske.

511

238

258