MAN Lion's Classic

Autor maky, Travanj 30, 2008, 21:52:06

maky

Ovaj tjedan nije g.b. 241 na liniji 2 nego g.b. 239. Rotacija kako bi se izjednačilo trošenje autobusa...


Inače, shole na liniji 2 je, kao šta sam i govorio, živa legenda! Svaki put kad sjednem unutra i vozim se, mogu se smijat i uživat u njegovom show-programu jer se stalno igra s mikrofonom. Pa uvijek daje neke svoje komentare, pozdravlja ljude, ma zakon!  ;D

Inače, koliko god suludo zvučao, sve više i više mi se sviđaju FAINSA sjedalice u Classicima i usudio bi se reći da su u nekim segmentima bolje nego u Cityjima i Citarima,  a to su područja kao što je bočna potpora, itd... Predobre su. A Classic ko Classic, samo sjedeš i voziš, oni su jedini autobusi koji od prvog dana voze po linijama i nema problema.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#16
Evo, danas sam se baš navozao, a dosta vožnji upravo u Classicima. I moram primjetit da su SL 283 prave male zvijeri i da ih svakim danom sve više volim. Motori jesu maleni, ali su eksploziv. To piči po ravnom ko ludo, pogotovo nas liniji 16 ili 32 kad se uglavnom vozi brzim cestama. još kad nema nikog za uć ni izać na stanici..


Inače, vozio se i u zglobnim Classicima da vidim kako funkcioniraju i ta famozna stražnja vrata:


Ovo je onaj senzor o kojem se toliko pričalo:


Ali ipak, evo, prošlo je niti mjesec dana, a  mi smo to stručno zaobišli i stavili ga izvan funkcije, na tabli lijepo izbušili rupu, stavili botun za treća vrata i vozi! Da su bar i oni u tvornici tako razmišljali...

Inače, motori u zglobnjacima su od 310KS i neusporedivo su bolje izolirani nego u starim SG 313 kakve imamo. Jedva se čuju.

I još da napomenem da je tijekom popodneva u svakom busu u koji sam ušao radila klima (Lion`s City, Classic, Citaro), a pogotovo je odlično hladila u Classicima. Bilo je baš super, mada se moje grlo sad baš i ne slaže s tom konstantacijom, nešto  me lagano struže...  :-\

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Classic U g.b. 242 i Classic g.b. 240:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

1024512

Zamjena stakla danas u servisu....

Toliko o onoj "ČUVAJMO NAŠE AUTOBUSE"

netko

#20
Citat: maky  u Svibanj 16, 2008, 21:20:48
Ovo je onaj senzor o kojem se toliko pričalo:
http://i26.tinypic.com/14t4ot2.jpg
Ali ipak, evo, prošlo je niti mjesec dana, a  mi smo to stručno zaobišli i stavili ga izvan funkcije, na tabli lijepo izbušili rupu, stavili botun za treća vrata i vozi! Da su bar i oni u tvornici tako razmišljali...
Ma ček Maky,ja ništa nerazumijem.Što je to sa zadnjim vratima ??? ??? ???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Zadnja vrata su napravljena za kulturne zemlje, gdje je ulaz na prva vrata, a izlaz na srednja i zadnja. Vozač je na tabli imao samo 2 botuna, za prednja i srednja, a zadnjim je upravljao ovaj senzor, tako da bi osjetio kad je netko na vratima i na stanici bi ih sam otvorio. Kako smo mi divljaci, onda ulazimo na sva vrata, pa tako moramo i na zadnja. Međutim, taj senzor ne kuži kad je netko vani ispred vrata, pa ih i ne otvara. On samo registrira kad netko iznutra ima izać vani. U nas bi još jedan problem bio šta su busevi često prepunjeni pa bi se vrata stalno otvarala. Zato su mrali sad ugrađivat treći botun na tablu da  vozač može sam upravljati vratima.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citat: 1024512  u Svibanj 19, 2008, 11:52:03
Zamjena stakla danas u servisu....

Toliko o onoj "ČUVAJMO NAŠE AUTOBUSE"
Na kojoj se to liniji dogodilo? Pretpostavljam nekoj prigradskoj. Idioti ne shvaćaju da je taj autobus  tu radi njih i kad ga razbiju, onda nema ni klime, ni radija, ni udobnih sjedala, a kad upeče ljeti, onda bi im bilo divno. U svakom slučaju su oni na gubitku, a na njima je da odluče žele li biti u gubitku ili ne. E da je živ g.b. 542, sad bi ga za dišpet stavio na tu liniju pa nek se truckaju  >:(

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

1024512

To sam i ja rekao, za dišpet im stavit 542 (da je živ) jedno 10 dana, za opomenu.

Moze i "Zlatorog mb"  ;)

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

narancasti

zasto na lijevoj strani broj linije nije u svojoj "kucici" nego skupa sa relacijom

maky

Citat: narancasti  u Svibanj 23, 2008, 14:16:08
zasto na lijevoj strani broj linije nije u svojoj "kucici" nego skupa sa relacijom
Takve su im displaye kupili. Moram priznat da meni ne smeta. Displayi su fenomenalni i šta je najvažnije, odlično se vide i po danu, i po noći i uvijek  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 242 na liniji 26:


I shole na liniji 2 nadoknađuje vrijeme izgubljeno u gužvi...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

man750

Sto je sa g.br 259 i 260?  Jesu li stigli ?
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -