Studeni 21, 2017, 18:36:18
autobusi.org forum

Autor Tema: Nabavka novih autobusa (obnova voznog parka)  (Posjeta: 104603 vremena)

Veljača 26, 2017, 11:36:25
Odgovori #450

elez

Tema je malo "zamrla" pa da je opet potaknem. Procitao sam dokumente koje je tramvajac 92 postavio dukumente i miaslim da bi busevi opet mogli biti MAN i Isuzu, dok bi za kombi vozila mogli cak odabrati i Daily-ja.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Veljača 26, 2017, 12:10:07
Odgovori #451

tramvaj1910

Od toga nema ništa, jer gradsko vjeće dok je postojalo nije odobrilo novu nabavu, međutim otkupljuje se 1o city-a iz 2009 godine, a pet isuzua iz iste godine je već otkupljeno. Samo je malo čudno jer je direktor govorio da je to bio operativni leasing a sad otkupljuje te iste autobuse pa sad.....

Veljača 26, 2017, 14:08:14
Odgovori #452

tramvajac 92

Da, to je čudno. Zato jer kod operativnog leasinga primatelj leasinga ne može otkupiti objekt leasinga nego bi ga se trebalo ponuditi trećoj osobi koja može taj objekt prodati korisniku leasinga. Vjerojatno leasing kuća proda  bus123 banci, a banka ga proda onda Libertasu

Veljača 26, 2017, 17:10:09
Odgovori #453

elez

Naravno, zasto bi jednostavno kad moze komplicirano. Meni je iskreno preglupo sta JGP-ovi moraju kod svake nabavke objavljivati javne natjecaje. Vec kad su naumili kupit neki određeni bus onda je natječaj besmislen jer ga onda i namjestaju prema svojoj želji i busu koji zele kupit. Al eto, welcome to Croatia, di sve sta nema smisla je primarni odabir.
« Zadnja izmjena: Veljača 26, 2017, 17:13:32 od elez »
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Veljača 26, 2017, 21:01:52
Odgovori #454

citaro

Naravno, zasto bi jednostavno kad moze komplicirano. Meni je iskreno preglupo sta JGP-ovi moraju kod svake nabavke objavljivati javne natjecaje. Vec kad su naumili kupit neki određeni bus onda je natječaj besmislen jer ga onda i namjestaju prema svojoj želji i busu koji zele kupit. Al eto, welcome to Croatia, di sve sta nema smisla je primarni odabir.

Nije preglupa obveza objavljivanja natjecaja, nego njihovo namjestanje.

Veljača 26, 2017, 21:10:23
Odgovori #455

Diermeech

To je javni novac, novac svih nas pa se zato objavljuje natjecaj. Onaj tko ponudi najpovoljnije dobije posao. Takav zakon postoji u cijeloj EU. Kod nas je usvojen 15.7.2011. Od tad se ne mogu kupovati autobusi se prema želji(osim ako se dobro ne namjesti natječaj). Fascinira me kako to da ljudi u skoro 6 godina postojanja tog zakona misle da se može kupovati javnim novcem po želji.