Autobusi na probi

Autor 822DoDo, Ožujak 27, 2015, 20:40:28

ManNLNG

Jel ga namjeravaju testirat? thumbs
EUROBUS AV120

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

Ne, za ukras su ga doveli.

Nalc

Kak nije već pa pa? Prije par dana sam ga vidio na INA Lučko. Onaj dan kak je totem gorio....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk


MAN truck bus

#199
Autor:Mihailo Mateljan
Izvor:FaceBook
Kaže da troši previše struje pa su ga vratili  byeg
Datum objave :10.5.2017
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

A sad narodska mudrost da "troši previše" i da su ga "vratili", kajgod.

Prvo, kod vozila koja su potpuno na baterije i dalje je najveći problem omjer fizičke veličine, kapaciteta, brzine punjenja i cijene baterija, a skoro uvijek je struja jeftinija od neučinkovitosti korištenja energije kod vozila s unutarnjim izgaranjem, samo jednostavno je stvar u ovome - vozilo ili nije početno isplativo ili nije dovoljno spretno i nema autonomiju.
Zanimljivo bi bilo znati što su oko toga zaključili a ne da "troši"... :P

Drugo, čini se da je bio na dosta kratkoj turi jer brzo je išao u druge gradove i nije došao da tjednima vozi, tako da nije očito nije bilo baš ni izbora nego da ga firme samo kratko testiraju i pošalju dalje, pa zaista ne znam možemo govoriti o tome da su ga "vratili".


Kublach

Na službenim stranicama:

One of the first fully electric buses with motors placed in wheel hubs. Presented in 2013, the City Smile 12M has been operating for more than two years in the city of Umea in Sweden. This bus is capable of working in very cold climate thanks to some special modifications, such as additional insulation, double glazing, and an additional heat pump in the AC system. The bus is charged via a pantograph system, which allows the vehicle to be driven continuously 24/7. Of course, the operating time is limited by the Swedish regulations, but if necessary, such possibility exists. It is achievable thanks to the infrastructure created in Umea by Hybricon Bus Systems AB, our business partner. The bus is charged at bus stops, and only 5 minutes of charging is enough for 60 minutes of operation. Using Lithium Titanate batteries prevents capacity loss over time, and the manufacturer provides a 15-year warrantee for the cell. The bus's crucial elements are installed in a modular way so they can be easily replaced in a matter of minutes in the event of malfunction.

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

ManNLNG

Ja sam znao,jako su zainteresirani!
EUROBUS AV120

MAN truck bus

Jesi znao da je bila prezentacija na Trgu bana Josipa Jelačića 8.5.2017?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Majstor

Da tko je pratio znao je
Bus je kanta samo takva
Samo mi sudite pošteno !

smogovci.bbb2

Da, nijedni gradski autobusi nama ne valjaju samo su naši vrhunski (jedina im je mana to što ih ne proizvodimo kava )
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Majstor

Ne, Smogovac
Autobus ne valja jer je zastario , ima baterije teške da može voziti 20 putnika i sa njima ima autonomiju 150 km u idealnim uvjetima
Bio on Man , MBenz , Setra ,Maz , Liaz ili Ursus kao takav ne valja
Samo mi sudite pošteno !

Dreamwalker

Pa ni Stratosi nisu ništa bolji po tom pitanju. No ako stvarno pokušaju pokrenuti nešto ovdje, uz dobre plaće inženjerima i uz nešto ulaganja u razvoj, vrlo brzo bi se dobio solidan autobus. Ako ništa drugo, bar bi naša pamet ostala u Hrvatskoj i zato bi se taj projekt trebao podržati.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

Citat: Majstor  u Lipanj 10, 2017, 20:45:50
Ne, Smogovac
Autobus ne valja jer je zastario , ima baterije teške da može voziti 20 putnika i sa njima ima autonomiju 150 km u idealnim uvjetima
Bio on Man , MBenz , Setra ,Maz , Liaz ili Ursus kao takav ne valja
Hvala napokon, ovako izgleda kad netko nešto konkretno napiše umjesto svih narodskih naklapanja koja su zvučala kao da nitko nikad nije ništa pročitao o električnim autobusima (i ostalim vozilima)...

@Dreamwalker nismo valjda sad navikli da nam Holding/ZET redovito priušti katastrofu poput Stratosa. ::|
Pa iskreno Stratosi su najudobniji gradski minibusi koje se moglo nabaviti i puno bolji su mi i od Mercedesovih minibusa u kojima sam se vozio, ali veliki grad poput Zagreba od takve autonomije jednostavno nema nikakve koristi i bolje da ih nisu kupili, 16 komada radi posao koji bi bez problema obavljalo 6 dizelaša (ili bilo kojih drugih koje se može napuniti, i to je bio maksimalni broj minija koji sam i predviđao da ZET-u treba do daljnjeg).
Bolje imati Ikarus koji će voziti nego bilo koji bus koji izgleda lijepo i moderno a skoro ničemu ne služi.