GIPS, Tuzla

Autor patricia, Kolovoz 08, 2008, 09:35:43

edi

Ovi nizozemci su se dobro pokazali,
za mene je ovaj berkhof zglobni najjbolji
posebno zimi ima odlicno grijanje :) :)

MILCHO

Može li neko od Tuzlaka slikati Narančastu Karosu?

damir fido

#32
Ona ne vozi,vec je dugo u parkirana u bazi a i Tomek je zamolio za sliku kojeg sanosa koji su takodje u bazi,pa cu zamolit prijatelja vozaca.Evo zasad ove koje nemaju.

Toyota Coaster,ima ih 9 komada


Reno Racer imaju 2 komada


stop svijetla vjerovatno sa nekog Ikarusa


bilo je i ovih Den Oudstena 10-tak komada 2 su radila do prije 2-3 mjeseca i gotovo.


skoro su kupili i ovu 0303


i jedan jedini Berkhof ovog izgleda,mislim ST2000.






MILCHO

#33
Danas sam vidio jednog Steyra SML 14 H 256 (Bijeli sa crvenim linijama) na vanrednoj u Sarajevu. Mislim da je u pitanju prevoz djece.

damir fido

To je ovaj,uglavnom radi vanredne.Slikan danas a i ja ga rijetko vidjam.I evo jos jedan Den Oudsten.Ovaj jedini ima prave ratkape,vecinom su ih farbali u svijetlozelenu.




i jedna od rijetkih ex alpina


ovakva 3 su dosla 2000 godine potpuno novi kao donacija Holandske vlade.Imaju troja vrata za razliku od ostalih.



damir fido

#35









Tirano

Dear all, could somebody give me and informations and photos about the ex austrian busses below, which should have been sold to Tuzla:
Innsbruck: Steyr SS 11
Salzburg: Gräf&Stift MB 405 N1
Graz: MAN 272, 220, Gräf&Stift Sl 202

damir fido

#37
gb 5784 Scania Berkhof mislim L94.Imaju 2,jedna je u rashodu,rade vanredne.


Kada sam jednom pregledao temu ZET naisao sam na post"Sarene devedesete"pa po istom principu evo i malo sarenih iz Tuzle.Ovakva 3 su dosla kao donacija Holandske vlade.Svi su bili narandjasti,jednog sam vec postavio a dva su u medjuvremenu oslikana i to ova prva dva.






:(











Dvije "alkoholne"




Eto toliko a znam da dugujem Sanose.

MILCHO

TAM 704 a u pozadini Ikarus 336. Srebrenica - Potocari, 11.7.2003.

Autor: Dennis Holm Petersen
Izvor: ht-busser.dk

damir fido

#39
Bilo je 10 ovih Tamova koji su dosli 1990 godine.Bili su bijeli sa plavim prugama a kasije su farbani u ovu boju.Imali su rucni mjenjac sa 4 brzine a istovremeo je dosao i jedan 260 A 180.Oko 1995 je dosao jos jedan 260 A 180 polovan.

Evo jos nekih novih.

gb 2646


gb 2296


gb 9006


gb 42


gb 2490


ovog sam postavio prije pa samo link ali je interesantno da je u njemu motor sa Ikarusa 111 koji veoma uspjesno radi
http://img215.imageshack.us/img215/3817/dsc03715nw.jpg

aaaaa

to ti sad dođe ko Mercedes sa MAN motorom...i nije loša kombinacija mora se priznati

damir fido

#41
MILCHO je zamolio slike Karose,pa evo uspio sam pomocu prijatelja vozaca posto je ona u krugu vec dugo a bice i Sanosi za Tomeka.Naravno i za ostale.Ovaj moj zurio na liniju pa zaboravio al svakako mu hvala..Neki dan je jedan Sanos isjecen a jos 2 3 su u krugu.








MILCHO


damir fido

gb 51 izreklamiran.Jedan od 3 donirana,bili su narandjasti.



gb 2641.



takodje nova reklama na 2465 umjesto Dino kafa ova.




damir fido

#44
Citat: Tomek  u Travanj 15, 2011, 07:53:14
Jel možeš molim te uslikati poneki stari Sanos? Kakvim su se pokazali ovi silni Nizozemci? Nisu baš neke ljepotice, ali vjerujem da su dobri radnici

evo Sanosi od veceras,bio sam slucajno u bazi.Tu su i dalje al se kupusaju.Inace su ex prevoz radnika "Kreka"A Nizozemci su dobri al su malo monotoni bar za nas ljubitelje.Imaju oko 800000 na satu.





jos poneka "svijeza"