Autoturist – novosti i rasprava

Autor Tomek, Prosinac 07, 2007, 16:27:02

Slavuj

ma meni je to najbolji autoturistov bus. to kaj nemas di sjest si si sam kriv (guraj se). a kaj fali malom busu? pa nemogu imat sad buseve od 50 metara

hochdecker

Citat: FitzTN  u Listopad 03, 2008, 18:11:21
Pa taj hebeni Neoplan je shit kakvog nema. Nikad nema mjesta za sjest ni za stajat. Ajde, povuče, ali na koje linije oni to šalju, u špicu, pa kad ljudi vide mali bus...ccc

a boga mi zaustavni trak  kod kočenja na ulasku u stanicu gdje ima malo pijeska  u je oko dva metra (mislim na proklizivanje)

Slavuj

ma kazem ti ja da je to predobar bus  ;)

FitzTN

Pa mozda i je, ali ga autoturist drži na krivim linija. Evo, pa taj je prije godinama držao liniju u 19.35 sa ZG AK, koja vozi preko sela i razvozi ljude doma... mozete samo zamislit kolko je ljudi nutra bilo.

zoki.man.fan

danas na ak zg u 10sati i 20 minuta kreče autoturistov autobus man sl223 gbr.207, zatvori vrata i tek se metar pomaknuo s mjesta i dolaze trčeči dva putnika i vozač im neče otvoriti vrata.razumio bih da je bila gužva, ali bio je na peronu 610.  a cijeli kolodvor prazan (osim na 601 presečki sa isuzuom i na 602 ap sisak također sa isuzuom).

goranxxx

100% stariji mršaviji čića s brkovima, meni je to napravio još prije dvije tri godine na ljubljanici
SETRA 417 HDH

zoki.man.fan

ma neki mladič. pošto je bio na 610 a ja na 602 nisam ga uspio baš prenajbolje vidjeti. ali vozači na tom busu imaju tešku nogu i na gasu i kočnici, tj iživljavaju se na tom busu. automatik je

mansg313

Oni opet parkiraju Centrolinera do rizola a on se spušta i onda nabije o pod

Slavuj


prakticar

Citat: mansg313  u Listopad 09, 2008, 20:35:26
Oni opet parkiraju Centrolinera do rizola a on se spušta i onda nabije o pod
Gdje sad vozi Centroliner? Očito je, naime, da ga na 160 više nema. Ja sam mislio da ga popravljaju, no ipak vidim da ga slikate, znači da vozi. Jedini razlog koji mi se nameće je da su ipak popustili strahovitom pritisku s naše strane da ga ili maknu ili poprave, jer smo im počeli prijetiti prijavama i tužbama.

No, ako su sad našli nove žrtve, ne bi bilo loše potražiti taj bus i provjeriti što su učinili i kako se osjećaju njegovi novi pu(a)tnici. Jer, uz svo dužno poštovanje, voziti se u busu čija unutrašnjost izgleda ovako kao na nekoliko slika koje ću vam ovamo staviti, je u najmanju ruku - neugodno:


mansg313

Imao sam se priliku voziti sa njim na Samobor-Klake-Terihaji i Savski most-podrgađe-Galgovo bus nije los sto se motora i tog tice ali njega se nesmije parkirati skroz do rizola zato jer on kad stane ispusti zrak i onda dum lupi prednjim krajem o rizol ja mislim da je bu 99 ili 00 godište ispravite ako grijesim bus su za razliku od malo Man-a koji je 99 godina puuuno puuuno više

Slavuj

ma odrzavanje u autoturistu trenutacno je lose zato jer su im skoro svi djelatnici dali otkaz. garaza je po noci zatvorena dok u samoborceku se tada peru autobusi i popravljaju moguci kvarovi. neki dan sam vidi u autobusu papir sa oglasom da se trazi: mehanicar,elektrotehnicar,tehnicar za racunalstvo te vozac autobusa. to je sve nihov blesavi gazada kriv. on i njegova lavica. vec mi idu na zivce polako

prakticar

Ma lako za motor - to je mali bus sa očito snažnim motorom koji jako lijepo potegne. Ono što u tom busu jako smeta su dvije stvari - grijanje koje se ne da isključiti, a čak i kad je "isključeno", stražnja sjedala su zagrijana, valjda je netko uklonio izolaciju motornog prostora, ne vidim drugo objašnjenje; a druga stvar su rukohvati u koje ti, ako si neoprezan, može zapeti prst, možeš iščupati cijeli rukohvat ako se jače primiš, pa onda oplata koju ne zatvore do kraja i može ispasti... ja znam da me taj komad plastike ne bi ubio da mi padne na glavu, ali baš ni da me zaprlja po bijeloj košulji u kojoj idem na posao, ne bih bio oduševljen.

Cijeli bus tandrče i lupa kao da će se svaki čas raspasti, a vozač cijelo vrijeme vozi na granici pregrijanog motora. To sam vidio na svoje oči kad mi je pokazivao. I kaže kad bi sad upalio klimu, motor bi se pregrijao. Imam blagi dojam da je brtva glave motora na tom busu pri kraju i da je samo pitanje dana kad će probiti do kraja. Navodno su naručivali i jači ventilator za hladnjak, a ja se pitam - čemu? Tvornički je valjda dimenzioniran kako treba ???

Imam još jednu sliku, ali se dobro ne vidi - uglavnom, iznad vrata piše "U slučaju opasnosti okrenuti ručicu", radi se o ručici za oslobađanje vrata. Nezgodacija je što ručice - nema. Viri batrljak.

A krovni prozori, mislim da sam to već spomenuo, uslijed nekakvog kratkog spoja u instalaciji, otvaraju se i zatvaraju tijekom vožnje sami od sebe po metodi slučajnih brojeva i Murphyjevog zakona.

Inače nisam picajzla i ne gledam svaku sitnicu, ali kad vidim vozilo javnog prijevoza u kojem ne možeš pronaći jedan jedini kvadratni metar na kojem nema nečega na što se možeš nabosti, ogrepsti, zaprljati ili na drugi način ozlijediti, onda mi zbilja dođe da uzmem onaj čekić za slučaj nužde, proglasim da sam u opasnosti od nedostatka zraka i razbijem fucking prozor >:(

prakticar

Citat: Slavuj  u Listopad 10, 2008, 13:27:38
ma odrzavanje u autoturistu trenutacno je lose zato jer su im skoro svi djelatnici dali otkaz. garaza je po noci zatvorena dok u samoborceku se tada peru autobusi i popravljaju moguci kvarovi. neki dan sam vidi u autobusu papir sa oglasom da se trazi: mehanicar,elektrotehnicar,tehnicar za racunalstvo te vozac autobusa. to je sve nihov blesavi gazada kriv. on i njegova lavica. vec mi idu na zivce polako
Je, od nas ubire lovu i ulaže u hotel.

Ono što bih mu želio je da mu brat uzme i drugu polovicu koncesije i Bog te veseli. Svi (to jest mi) zadovoljni, a za njega me boli predio ispod pupka.

mansg313

Može tako kupi lijepo one MAN-ove:SL 283,SU 313 ostalo rasproda i krasno