Mercedes Benz Citaro G II

Autor Shole, Ožujak 18, 2009, 14:47:30

Shole

Što se čeka ?? ?? ??   Stoje onako od kad su došli,  registrirana su samo ona prva četiri i to početkom prošlog tjedna.  Pošto je danas četvrtak 26.03.  stavljam 1000 kn da neće u promet prije 10.04. a možda i kasnije.  Naravno, pogađate iz kojeg razloga:




ČIM BLIŽE IZBORIMA

mivano

obični ljudi neće razlikovat nove i stare citare; ista priča ko sa classicima; tko zna osim nas što pratimo da je došo novi 713

Shole

#17
Nedavno me u gradu jedan poznanik pitao: kad su došli ovi novi ljepi zaobljeni busevi (Regio).  Kaže da ih je nedavno prvi put vidio i da ih ima dosta.  Kad sam mu rekao da imaju 2 godine i da ih je 6 i da voze samo u špici, ostao je  :o.
Malo smo OT, ali ima MIVANO pravo, taman da naprave paradu sa starim Citarima niko živ nebi ni skužio, osim što bi se počelo pričat među šoferima i ostalom osoblju pa bi izašlo dalje.   

Nema nam pomoći, situacija je kakva je, sve što se dešava po pitanju obnove voznog parka se dešava samo kad su izbori, bilo da su državni ili lokalni.  Kvalitetne strategije i konstante obnove voznog parka nema, sve se svodi na ovakve bljeskove i sad bi mi trebali bit presretni jer je netko (MI) izdvojio nešto para za 10 buseva.  Nastavimo li ovakvim načinom i tempom, a moglo bi bit i gore,  tek negdje oko 2013. ćemo se rješit preostale 24 zglobne Avtomontaže koje će ostat i nakon ovogodišnjeg rashoda. Tad će već i prvi automatici imat 20 godina.  A kad dođe vrijeme za zamjenu sveg ispod 650 onda ćemo se kvalitetom voznog parka vratit u ratne 90-e i plakat zašto od 1997-2005 nismo kupili niti jedan jedini bus, s izuzetkom 651 koji je ionako više vremena proveo u garaži, nego na ulicama i u 9 godina uspio skupit 450 000 km, a pitaj boga koliko je imao kad je došao.   Nedaj bože da se ponašamo ko Zagreb pa da se netko sjetio sad naručit 100 buseva, al nevalja ni ovako.  Malo sam se osvrnuo na obnovu voz. parka, a o razvoju JGP-a neću trošit riječi.

conecto

Na ova Sholetova velika slova odgovor bi mogao biti posebna tema (samo ne znam gdje točno u forumu) - "Rupe u nabavkama" ili godine kad nije stigao u neku firmu ni jedan novi bus.

U ZG otkad pamtim to su 1993. (počela nabava rabljenih), 2000., 2001. i 2002.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Thommo

Ljudi, trebala bi mi pomoć: koje su boje po RAL standardu ove narančastsa i bež koje Trolej koristi?

Siguran sam da taj podatak postoji negdje, moraju ga definirati kad naručuju nove buseve iz tvornice!


Ivan

#20
Citat: conecto  u Ožujak 27, 2009, 01:55:52
Na ova Sholetova velika slova odgovor bi mogao biti posebna tema (samo ne znam gdje točno u forumu) - "Rupe u nabavkama" ili godine kad nije stigao u neku firmu ni jedan novi bus.

U ZG otkad pamtim to su 1993. (počela nabava rabljenih), 2000., 2001. i 2002.
Malo smo OT, no kad smo počeli, došlo je 2000. zadnjih pet iz propalog Eurobusa (koje je onda ARZ mjesecima dovršavao), no meni se čini da je razdoblje od 1999. do 2003. bilo prilično žalosno za ZET, i nikako nisam mogao povezati kako se u ratno vrijeme moglo kupovati niskopodne zglobnjake i onda poslije do '99 kontinuirano obnavljati vozni park, a poslije toga ništa iako su krediti postali povoljni i ekonomija počela stajati na noge, još je gore bilo što je održavanje počelo padati, pogotovo APP koji je '99 bio prilično uzoran i nekad po par dana nije imao intervencije koliko su autobusi bili ispravni...

A ni vrijeme od 2003. do 2009. nije bilo posebno ohrabrujuće, u biti je od 1999. do 2009. došlo samo 100 autobusa (školske ne računam) dok je rashodovano nekoliko desetaka više, nije ni čudo da je održavanje palo na dno... Toliko o sposobnosti sadašnje gradske vlasti i njihova tri sretna mandata.

šišipa

Citat: Thommo  u Ožujak 30, 2009, 14:45:25
Ljudi, trebala bi mi pomoć: koje su boje po RAL standardu ove narančastsa i bež koje Trolej koristi?

Siguran sam da taj podatak postoji negdje, moraju ga definirati kad naručuju nove buseve iz tvornice!

ja neznam koje su
ali možda ti ovo može pomoći

ikar

Na jednoj pločici na Conectoru sam našo slijedeće podatke:

RAL 1001 - BASE
RAL 2001 - DUPONT

Ali baš mi se i ne poklapa po onoj shemi...

Ivan

Citat: ikar  u Travanj 01, 2009, 16:27:07
Na jednoj pločici na Conectoru sam našo slijedeće podatke:

RAL 1001 - BASE
RAL 2001 - DUPONT

Ali baš mi se i ne poklapa po onoj shemi...
Ali može biti, drugačije ih je vidjeti uživo... Nije ni meni isprva bilo do kraja jasno kako to da su ZET-ova nova boja RAL 5015 i stara RAL 5012 iste one kao na ovim shemama, ali to je to...

Bari

Jedan od novih autobusa viđen danas pokraj Orijentovog igrališta, registriran. Nisam vidio broj
KREPAT MA NE MOLAT !

ikar

Vidio sam ja u daljini jutros oko 7.40 novog. Vjerojatno ih danas registriraju pa će od pon. u promet.

NP-549

Delta ide u promet u subotu 11.04.09.   Nebi se nimalo čudio da bude istovremeno otvaranje terminala i vožnja s novim busevima, dok bi službeno u promet išli od pon. 13.04.

SaNjIn

Dobio danas informaciju da u promet idu negdje sredinom mjeseca..

ikar

Citat: SaNjIn  u Travanj 02, 2009, 15:52:29
Dobio danas informaciju da u promet idu negdje sredinom mjeseca..

A ja čuo da od drugog utorka idu!

nukleusri

717 u 'akciji', pogledajte zadnji displej  ;D  ;D  ;D



Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje