Bleiburg 16.5.2009.

Autor mate, Svibanj 16, 2009, 23:04:24

mate

Eto danas sam bio u Bleiburgu, tocnije na Bleiburskom polju gdje se danas obiljezavala godisnjica stradanja Hrvata...Krenuli smo iz Broda sinoc oko 23 sata, s Setrom Gbr.135 (APP)... ;)
tamo je dns bilo negdje cca.stotinjak autobusa... :D

evo za pocetak nekoliko slika do dolaska na Bleibursko polje...

prvo - Setra ceka polazak ispred zgrade Zupanije u Sl.Brodu...



drugo - odmor na odmoristu Stari Hrastovi...



trece - slikano na GP Gruskovje oko 3.15...



cetvrto - brzi ulazak u Austriju ("Europa bez granica"... :D)



i peta slika - ulazak u samo mjesto Bleiburg...


mate

drugi post je vezan uz sama dogadanja na Bleiburskom polju...

spomenik na groblju u Bleiburgu...



Bleibursko polje...



spomenik na Bleiburskom polju...



nekoliko trenutaka pred pocetak mise...



dio procesije...



te tri busa njemackih registracija...

dvije Setre...





te Iribus Iliade...


mate

i treci post je vezan za povratak kuci koji je uslijedio oko 15 sati...

cekanje da se lagano krene...



Drava...



jedan gradski iz Maribora...



cekanje na naplatnim kucicama Zapresic...tu nam nije ni ENC mogao pomoci iako smo ga imali... ;)



zadnji odmor prije dolaska kuci - BP Ježevo...



sve u svemu meni je bilo jako dobro i svakome preporucujem da ode gore... ;)

mate

U ovom postu cu samo najaviti svoj put u Bleiburg, krecem u petak navecer u 23 sata, u samo mjesto se dolazi ujutro izmedu 6 i 7 sati..Nadam se da cu napraviti dostojnu reportazu s samog putovanja ali i iz samog Bleiburga s obiljezavanja Bleiburske tragedije

dado1979

Za naplatu Zaprešić uzmi neku kreditnu karticu pa nećeš čekati u gužvi  ;).

mate

#5
Citat: dado1979  u Svibanj 13, 2010, 12:32:51
Za naplatu Zaprešić uzmi neku kreditnu karticu pa nećeš čekati u gužvi  ;).

Hvala na savjetu, budem ga prenjeo vozacu busa koji nas bude vozio ;)

mate

Evo prije nekih sat vremena sam se i ja vratio iz Bleiburga. Isli smo s S416 UL, Gbr.165 (APP), i bus je bio odlican, inace po dolasku u Brod, napunio skoro 77 000 km. U busu je cijelo vrijeme bila dobra atmosfera, zahvaljujuci veselom drustvu kao i vozacima koji su doprinjeli odlicnoj putnoj atmosferi. Jedine dvije mane danasnjeg puta su lose vrijeme, i slovenska granicna policija, mi smo cekali 45 min na prijelaz granice, ali primjerice posada CTRovog Gbr.297 je cekala 3 i pol sata na granici, te je zbog toga kasnila na pocetak mise, kao i vecina grupa koje su zapele na granici...
Sto se tice slika, slika je bilo, neke su malo losije radi losih vremenskih uvjeta, nastojao sam napraviti sto bolje slike, a slike prijevoznika koje sam slikao ce biti u odgovarajucim temama, sto je prije moguce...
Opet cu slike s puta i iz samog mjesta raspodjeliti u naredna tri posta...

mate

#7
Dio prvi - put od Sl.Broda do Bleiburga

Sl.Brod - Bleiburg



odmor na Motelu Plitvice





ovu sam sliku napravio u inat slovenskoj granicnoj policiji (iako znam da ne smijem), slikano dok smo cekali na MMP Gruskovje



Dolazak u Bleiburg


mate

#8
Dio drugi - na Bleiburskom polju (poljani)

Pogled na brda okupana maglom



Pogled na mjesto odrzavanja svecane mise



Polozeni vijenci raznih delegacija, medu kojima i se nalazi i nas vijenac, gdje sam ja dobio cast da ga polozim



Okupljanje ljudi nekih pola sata pred pocetak mise



ovdje cu ubaciti i tri busa njemackih registracija koje su dovezli Hrvate, iz Njemacke

Bova - Wohr Tours



MAN - Bartolcic Reisen



Setra - Gross Reisen


mate

Dio treci - povratak iz Bleiburga ka Sl.Brodu

Masovni povratak ljudi s mise ka parkiranim busevima



Malo austrijske prirode, na putu od Bleiburga ka Sloveniji



Drava, u Sloveniji uz cestu koja ide od Dravograda prema Mariboru



te dva busa austrijskih registracija slikanih u Sloveniji

Setra, parkirana na putu izmedu Dravograda i Maribora



te Volvo u Mariboru



Sve u svemu, unatoc losem vremenu ja sam bio zadovoljan s svime, te svakome tko moze otici toplo preporucujem da ode :)

kilometar

Mate lijepo si ovo odradio sa slikama! Vidim da te vrijeme(kisa) nije bas posluzilo, ali ipak dobro si to sve pohvatao!

mate

Citat: kilometar  u Svibanj 24, 2010, 22:32:34
Mate lijepo si ovo odradio sa slikama! Vidim da te vrijeme(kisa) nije bas posluzilo, ali ipak dobro si to sve pohvatao!

A nastojao sam sto vise slika napraviti, bez obzira na vremenske neprilike, tako da kad sam dosao kuci i kad sam sve slike isprebacivao na kompjuter, ostalo mi je 110 slika, sto autobusa, sto ostalih slika...tako da sam nastojao sto bolje prezentirati put i dogadaj na kojem sam redovan sudionik, evo vec 4.godinu ;)

mate

Eto i petu godinu zaredom sam bio na obiljezavanju Bleiburske tragedije (3.godina kako pisem reportazu). Ove godine je do zadnjeg dana bilo upitno hocu li uopce ici, ali na kraju se ipak islo, iako u malo drukcijem aranzmanu, nego inace. Naime od Sl.Broda do Zagreba i nazad smo isli s MB Travegom od Terzic Busa, dok smo od Zagreba do Bleiburga i nazad isli s Autoturistovim Neoplanom Trendlinerom (ZG-9831-DI). Ljudi i buseva je bilo manje nego prosle godine, ali eto srecom vrijeme je ove godine jako dobro posluzilo. Ovdje cu ukratko napisati jednu reportazu, a pojedinacne slike prijevoznika ce biti postavljene nadam se tokom sutrasnjeg dana.

Odmor na Starim Hrastovima, jutros oko 4.30 u smjeru Zagreba



Dvije slike nakon relativno kratkog zadrzavanja na MMP Gruskovje





Bleibursko Polje

Hrvati iz Bavarske



Dolazak delegacije Sabora i Vlade RH



Mnogobrojni bikeri iz Hrvatske i raznih europskih zemalja (Austrija, Svicarska, Njemacka...)



Svecana misa





Dio parkinga na Bleibruskom polju





Sto se tice povratka, mislili smo da ce nam ovi oblaci pokvariti put nazad, ali srecom nebo je ostalo mirno



Dvije slike za kraj s odmorista Sv. Kriz Zacretje





Oko 19.30 smo na motelu Plitvice ponovno se vratili nazad u Travega, te smo negdje oko 22 h dosli kuci u Sl.Brod

manoplan

Citat: mate  u Svibanj 14, 2011, 23:22:51
Oko 19.30 smo na motelu Plitvice ponovno se vratili nazad u Travega, te smo negdje oko 22 h dosli kuci u Sl.Brod
Mimoišli smo se za malo. Evo Travego dok vas je čekao na odmorištu








mate

Citat: manoplan  u Svibanj 14, 2011, 23:29:26
Citat: mate  u Svibanj 14, 2011, 23:22:51
Oko 19.30 smo na motelu Plitvice ponovno se vratili nazad u Travega, te smo negdje oko 22 h dosli kuci u Sl.Brod
Mimoišli smo se za malo. Evo Travego dok vas je čekao na odmorištu

http://i166.photobucket.com/albums/u88/manoplan/DSC_1840.jpg

Iskreno ocekivao sam da cu te zateci na odmoristu Plitvice, a Travego nas je cekao pa sigurno dobrih sat vremena, planirano je bilo prekrcavanje oko 18.30, da bi se to oduzilo zbog nepotrebnih pauza na 19.30 ;)