Centroprevoz, Goražde

Autor tamlover, Siječanj 07, 2008, 00:10:55

tamlover

ATTP Centroprevoz Goražde
Muhidina Mašića Munje 8, Goražde
tel: +387 38 227 939
fax: +387 38 222 103
www.centroprevoz.ba


Evo da predstavim ukratko ovog prijevoznika s istoka BiH. Imaju ukupno 25 autobusa.
Evo i zanimljivog povijesnog puta današnjeg Centroprevoza preuzetog s njihovog zanimljivog web-a:
"Goraždanski prevoz putnika počeo je u sastavu "Tehnotrans-a" iz Rogatice. Poslije toga poslovao je kao "Servistrans " Goražde a u sastavu  SOUR-a"Centrotrans" Sarajevo. Osamdesetih godina osamostaljuje se i posluje kao "3.Novembar" Goražde. Uoči proteklog rata zapošljavao je 120 radnika, posjedovao 33 autobusa i važio za uspješan i stabilan kolektiv. Svih 33 autobusa , radionica i autobuska stanica su uništeni tokom ratnih dejstava."


Na webu pod "O nama" pogledajte i zanimljivu crno bijelu fotku oldtimera bit će negdje na nekom mostu preko Drine.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

Evo još malo o zanimljivoj i očito korisnoj suradnji:
"04.07.2007 Centroprevoz Goražde je početkom juna na čelu sa direktrom firme gospodinom Hamzom Bećirevićem preuzeo od firme Sejari autobus MAN Lion's Coach. Ovo je drugi put da se ostvaruje saradnja izmedju Sejari d.o.o. i Centroprevoza ATTP d.o.o. iz Goražda. MAN Lion's Coach koji je preuzeo Centroprevoz je dvoosovinac, sa transmisijom ZF 6S i dvoja vrata. Ukupan broj sjedišta je 49+1+1. Motor autobusa je oznake D2866 sa maksimalnom snagom od 301 KW."
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Evo MAN S2000 prekjučer u Dubrovniku


aaaaa

Par zanimljivosti vezano je za centroprevoz i njihova vozila. Naime, ovo je jedan od rijetkih primjera "poštene" privatizacije gdje su radnici otkupili svoju firmu i postali jedini njeni vlasnici.
Druga zanimljivost su dva žuta MAN-a. Ovi autobusi su montirani u IRANU , tamo su i kupljeni novi prije par godina odakle su kopnom doveženi. Jedan od vozača mi je pričao da je put trajao skoro 7 dana.

mb0404

Jedan MAN im vozi za Tesanj.Jesu 100% vlasnici radnici ili,a to je najbolja privatizacija kad je vlasnik radnik firma ne moze da propadne

busfan


aaaaa

Ne znam koliko su platili MAN-ove ali vjerovatno im se isplatilo da ih nabave iz IRANA....

busfan

I ja to pretpostavljam, ali dobri su na izgled. Razlikuju li se po necemu od ovih iz evropskih?

elvis

manovi su isti kao i turski,jedan njihov vozac mi je pricao da su placeni oko 200.000KM po komadu,a prije mjesec dana su nabavili jos jednog novog lions coach,cesto budem na parkingu u sarajevu pa ponekad popricam sa soferima,a osim ta dva zuta imaju i jednog bijelog,isto dvoosovinca

aaaaa

Citat: busfan  u Prosinac 12, 2008, 21:08:45
I ja to pretpostavljam, ali dobri su na izgled. Razlikuju li se po necemu od ovih iz evropskih?

Ma ne razlikuju ni po čemu identična vozila. JEdina stvar koja me čudi je kako je dozvoljena montaža ovih vozila u IRANU kad je nafta kao pogonsko gorivo u IRANU zakonski zabranjena....

Osim ova dva imaju još jednog istog ovakvog koji je original "Njemac" i radi se o jako dobrom vozilu, dobro očuvanom. Nedavno su kupili turskog Lions Coacha pa sad vozač koji je vozio ovog bijelog "Njemca" vozi ovog "Turčina" , nisam ga imao priliku pitati kako je zadovoljan s novim "strojem"

aaaaa

Citat: elvis  u Prosinac 12, 2008, 22:05:52
manovi su isti kao i turski,jedan njihov vozac mi je pricao da su placeni oko 200.000KM po komadu,a prije mjesec dana su nabavili jos jednog novog lions coach,cesto budem na parkingu u sarajevu pa ponekad popricam sa soferima,a osim ta dva zuta imaju i jednog bijelog,isto dvoosovinca

ako je rako onda su  jeftino plaćeni jer su oni došli 2004. godine kao potpuno nova vozila. "2004. po evropi se uveliko radila nova serija Lions Coacha pa je možda  najlogičnije objašnjenje za tako nisku cijenu činjenica da su vozila možda bila namontirana a nisu prodata ili nešto tako...

elvis

vozac koji vozi najnovijeg njihovog lions coacha je prije vozio ovog zutog sa slike iznad na kojoj se i on sam vidi pored busa,on se voli inace puno hvaliti,pa ga nisam ni zapitkivao,vozac drugog njihovog mi je rekao da im je jedina mana 6-o brzinski mjenjac pa su malo sporiji na usponima od ovih starijih

aaaaa

#12
Citat: elvis  u Prosinac 13, 2008, 18:39:13
vozac koji vozi najnovijeg njihovog lions coacha je prije vozio ovog zutog sa slike iznad na kojoj se i on sam vidi pored busa,on se voli inace puno hvaliti,pa ga nisam ni zapitkivao,vozac drugog njihovog mi je rekao da im je jedina mana 6-o brzinski mjenjac pa su malo sporiji na usponima od ovih starijih

Nije to baš tako jer čovjeka poznajem lično i išao sam s njim i na duže i kraće relacije, čovjek je vozio starog bijelog coacha  ali to sad nije ni važno...
Ovo za mjenjač je vjerovatno tačno u stvari to je i logično...

aaaaa

Nemoj o imenima na forumu....poznajem ovog koji nije na slici ;D ;D ;D

elvis

ma on je legenda,nece se ljutiti sto ga spominjemo,a on vozi drugog coacha,starijeg,ima sad i slike Gorazda na bokovima busa