Prevoz Putnika, Zavidovići

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 20:38:08

travel0101

Sa njihovog Facebooka. Prvi u BiH

damir fido

Mačkovac kod Banovića.

mate


Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

zejd

-------------------------------------------------------------
http://s1379.photobucket.com/user/busppz/slideshow/

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

mate

Danas oko 16 h na posebnoj voznji


mate

Jedini N1222 u BiH je u vlasnistvu PP Zavidovici


VanhoolTX

#368
Al' pitanje hoce li jos dugo ostati kod njih.
Prodaju Skylinera,2011 godiste,oni pocetni,vecini poznato kakvi su.Iskreno ja ga ne bih nikad uzeo,za mene samo velika sminka.Mozda ova nova serija i nekako.
Dalje,prodaju i 3 Citylinera novija,svi na stranim tablama,2 na slovenskim,1 na svedskim.2 Scanie Irizar PB,i jednu stariju Century takodjer prodaju kao i od starije garde Arese,Temse,Volva prigradskog,City-a 116.
Pretpostavljam da je samo u pitanje modernizacija VP,sto se tice turistickog dijela mislim da bi mogli nastaviti s Setrama ali vrijeme ce pokazati.Inace,Almy grupacija opcenito je u velikom usponu trenutno,gradjevina,kamioni,fabrike boja,baucentri i jos mnogo mnogo toga.

https://almytravel.olx.ba

Fan coaches

#369
Ne razumijem zašto prodaju Skylinera trebali bi biti ponosni što ga imaju.

VanhoolTX

Razloga moze biti vise,manjak posla u sto cisto sumnjam.
Ova serija Skylinera koja je isla 2011 i ima ih jos par iz 2012 se jednostavno nije pokazala.Nije ih bilo puno,u pocetku je najavljivano 6 ali je napravljeno oko 10tak i prestala je proizvodnja.Sjecam se kada je jedan clan vidio jednog u Veneciji 2012te ili 13te,cak ga je i hrđa bila uhvatila.Skoro sva ta serija je preprodana,neki i više puta.Na Balkanu su trenutno 4 takva(2 u Hr,1 u BIH,1 u Srbiji).
Sam dizajn autobusa je odlican,al akose pocesto kvari kao sto su iz ove serije onda ti dzaba dizajn i ljepota...
5 godina Neoplan je bio bez dekera,izbacili su tu seriju i prestali ubrzo,jedan od razlgoa koje sam mogao naci je cak i neispunjavanje normi sigurnosti koje su nastupale 2013-te,dakle njihovi inzinjeri su zaista dobro pogrijesili s tom serijom.Britanci su imali jedan extra text kojeg sam nazalost izgubio,o greskama NeoMan gruapcije na stetu Neoplana.Al' se sjecam ipak nekih informacija iz njega.
U novoj seriji je vjerujem dosta ispravljenih stvarri,i sigurno je bolja nego ta.

Ovakvi kao u PPZ su dozivjeli neke popravke,mozda sad i nije toliko los kao u pocetku.Al'  opet kazem,licno ne bih ga uzeo,jer iz fabrike nije isao kako treba,koliko god radjen sad bio.

mate

Nakon najveceg clana voznog parka, evo jedan od najmanjih clanova


Fan coaches

#372
Citat: VanhoolTX  u Lipanj 03, 2017, 20:19:33
Razloga moze biti vise,manjak posla u sto cisto sumnjam.
Ova serija Skylinera koja je isla 2011 i ima ih jos par iz 2012 se jednostavno nije pokazala.Nije ih bilo puno,u pocetku je najavljivano 6 ali je napravljeno oko 10tak i prestala je proizvodnja.Sjecam se kada je jedan clan vidio jednog u Veneciji 2012te ili 13te,cak ga je i hrđa bila uhvatila.Skoro sva ta serija je preprodana,neki i više puta.Na Balkanu su trenutno 4 takva(2 u Hr,1 u BIH,1 u Srbiji).
Sam dizajn autobusa je odlican,al akose pocesto kvari kao sto su iz ove serije onda ti dzaba dizajn i ljepota...
5 godina Neoplan je bio bez dekera,izbacili su tu seriju i prestali ubrzo,jedan od razlgoa koje sam mogao naci je cak i neispunjavanje normi sigurnosti koje su nastupale 2013-te,dakle njihovi inzinjeri su zaista dobro pogrijesili s tom serijom.Britanci su imali jedan extra text kojeg sam nazalost izgubio,o greskama NeoMan gruapcije na stetu Neoplana.Al' se sjecam ipak nekih informacija iz njega.
U novoj seriji je vjerujem dosta ispravljenih stvarri,i sigurno je bolja nego ta.

Ovakvi kao u PPZ su dozivjeli neke popravke,mozda sad i nije toliko los kao u pocetku.Al'  opet kazem,licno ne bih ga uzeo,jer iz fabrike nije isao kako treba,koliko god radjen sad bio.

Znam kolega ali opet kažem zašto ga prodaju mogu otvoriti neku liniju prema Švedskoj ili Njemačkoj i voziti ju s njim sa Irizarima Pb, Lions Coachem, plavim Citylinerom, Setrom 417 Hdh a ne prodavati i čuvati ih samo za turizam. Ovi autobusi su napravljeni za duge puteve a ne za povremeni prijevoz. Ovako PPZ sam sebi jamu kopa.Isto važi i za agenciju Oktopod koja je vlasnik jedinog Skylinera u Srbiji koja baci stotine hiljada na bus za povremeni prijevoz. A Čazmatrans i Slavonija bus svoje Skylinere koriste za linijski prijevoz i povremeno ih iznajmljivaju što treba pohvaliti.

VanhoolTX

Moje misljenje je dakle da im nije isplativ,odnosno da nisu zadovoljni njime,jer sam vec naveo da je iz prve serije Skyliner-a i da ga zato prodaju.
A sto se tice linija,mozda i hoce da otvore koju novu,nije iskljuceno,vidjao sam ih na uskladjivanjima redova voznje,da li su sta dobili ne znam osim linije za Minhen koju su poceli voziti prosle godine.Imaju i za Italiju od prije vec..Iskreno,Cityliner-i i Scanie su dobra vozila,pogotovo Scanie iznutra,a i Setru su nedavno sredili iznutra.Ali,vec Scanie i Setra 417 HDH pune 10 godina i vise,pa mozda hoce da ih zamjene.S obzirom s kakvim autobusima pojedine firme voze,i oni mogu jos s ovim bez problema,ali ganjaju sigurno veci standard.Planove firme niko od nas ne zna,negdje javno se mogu naslutiti,ali ono sto znam da veoma dobro im ide turizam,vanredne voznje.City-i su mladji,ali opet kazem vjerovatno hoce jos bolji standard.Zadnja prinova im je bila 515 HD u Sloveniji,2014-to.
Bravo mate za Craftera,nisam ga vidjao do sad.

zejd

Citat: Fan coaches  u Lipanj 03, 2017, 22:06:14
Znam kolega ali opet kažem zašto ga prodaju mogu otvoriti neku liniju prema Švedskoj ili Njemačkoj i voziti ju s njim sa Irizarima Pb, Lions Coachem, plavim Citylinerom, Setrom 417 Hdh a ne prodavati i čuvati ih samo za turizam. Ovi autobusi su napravljeni za duge puteve a ne za povremeni prijevoz. Ovako PPZ sam sebi jamu kopa.Isto važi i za agenciju Oktopod koja je vlasnik jedinog Skylinera u Srbiji koja baci stotine hiljada na bus za povremeni prijevoz. A Čazmatrans i Slavonija bus svoje Skylinere koriste za linijski prijevoz i povremeno ih iznajmljivaju što treba pohvaliti.

A vidis da prodaju sva ta bolja vozila, stalno su im na olx-u, samo su ubacili i ostatak ekipe. Crvena Scania je otkad su je kupili na prodaju. Tako da nemora uopšte postojati razlog, nego se ljudi bave i preprodajom, između ostalog
-------------------------------------------------------------
http://s1379.photobucket.com/user/busppz/slideshow/