ex Renner, Stolac

Autor erobuss, Ožujak 13, 2008, 18:35:58

erobuss

Renner Transport Grup d.o.o.
Stolac, Stjepana Radića bb
tel. +387 36 853333


Do kraja 90-ih vrlo uspješna tvrtka danas jedva preživljava. Politika odradila svoje  ;)

Imaju 4-5 ovih DAF-ova i jednog turističkog VANHOOL-a, neka special verzija.


CroHerc

Vazda se ovaj mota po Čapljini . Ostaci nekad dobro stojeće firme .

CroHerc


Man lion's coach

Renner Stolac, nekad dobrostojeca firma, "danas ni na nebu ni na zemlji", imaju nekoliko odlicnih autobusa koji su presli sve nekoliko hiljada kilometara, naime sada u garazi imaju oko 15 ovih zutih autobusa(meni se cini da je volvo "B..." od toga rade 3/4, a ostalo je rashodovano, ima jednom mjesto blizu Stoca zove se Pjesivac i tu imaju svoju garazu imaju oko 20/30 kamiona i 5/6 autobusa 2 DAF-a i 1 volvo i 3 mercedesa VIP klase godiste neznam, negdje oko 94/95, u razgovoru sa jednim vozacem saznao sam da su imali jos takva 3 volva koja su u remontu u Zagrebu, kako mi je rekao 90 i neke ta  3 autobusa su imala udes, udarili su jedan u drugi, steta je bila velika pa ti autobusi nikad nisu napravljeni, e sada neznam dali nisu napravljeni zbog materijalne stete ili zbog politike  :-\  :-\, Bio sam sakupio nesto slika, ali mi je rikno mob  >:( , pa tako da moram ponovo krenuti ispocetka  ;D

steyr1985

Groblja Renerovih buseva.

elvis

balja,da li postoji cuvar u njihovoj bazi-mozes li ih detaljnije uslikati,i imaju li jos autobusa osim ovih na slici,spominjao si neke MB VIP,a ne vidim ih na ovoj slici

Man lion's coach

ima cuvar ova kucica gdje pise HDZ, ali ti autobusi se nalaze u jednom selu 15 km od stoca, znaci imaju 3 garaze, ovu na slici, na putu  stolac-capljina i ova je jedna u tom selu odnosno mjestu tu se nalaze samo ovi autobusi o kojima sam vam pricao...

erobuss

Citat: balja  u Travanj 24, 2010, 21:47:22
ima cuvar ova kucica gdje pise HDZ, ali ti autobusi se nalaze u jednom selu 15 km od stoca, znaci imaju 3 garaze, ovu na slici, na putu  stolac-capljina i ova je jedna u tom selu odnosno mjestu tu se nalaze samo ovi autobusi o kojima sam vam pricao...

Bolan u kakvom selu? Ovo je na ulazu u centar Stoca

elvis

Nego mozes li nam ikako uslikati te autobuse,i kakvi su ti Mercedesi o kojima si pricao ???

Gdje su parkirani na ovoj slici?

steyr1985

Citat: elvis  u Travanj 24, 2010, 21:53:59
Nego mozes li nam ikako uslikati te autobuse,i kakvi su ti Mercedesi o kojima si pricao ???

Gdje su parkirani na ovoj slici?
Nemaju oni samo jedan Mercedes  prigradski ( neznam točan naziv ali okrugli farovi naprijed ) koji je rashodovan inače njega su dobili poslje rata u donaciju. 

elvis

Da,taj Mercedes je vidljiv na tvojoj slici,na kraju parkinga,vidi se crveni krov i prednja sajba

Man lion's coach

@erobus imaju 3 garaze ova je slikana na ulazu u stocu 1 km od centra stoca...ako si ikad isao iz capljine u stolac ili obratno ima jos jedna garaza i tu ima oko 20/30 kamiona i 5 miksera...
@elvis gdje se nalaze ovi mercedesi dafovi itd mjesto se zove pješivac, evo dat cu jednom skolskom drugu aparat da ih on uslika posto on zivi tu blizu, a ja nemam priliku da idem gore ;)

steyr1985

Osim ove garaže koje imaju u posjedu posjeduju i kolodvor

Man lion's coach

Citat: elvis  u Travanj 24, 2010, 22:01:28
Da,taj Mercedes je vidljiv na tvojoj slici,na kraju parkinga,vidi se crveni krov i prednja sajba
Jes i ovo mercedes, ali nije to taj, ovo je turisticki, ja sam ih jednom vidio prije mozda 7/8 godina, Oni su imali liniju za Zagreb dok nisu njihova 3 autobusa imala tezak udes nakon kojeg nisu nikad napravljeni....

erobuss

#14
Citat: balja  u Travanj 24, 2010, 22:04:40
@erobus imaju 3 garaze ova je slikana na ulazu u stocu 1 km od centra stoca...ako si ikad isao iz capljine u stolac ili obratno ima jos jedna garaza i tu ima oko 20/30 kamiona i 5 miksera...

Da, imaju Volvoove miksere četveroosovince koji su novi kupljeni i u koje nikad nije ubačen niti gram betona. Preko 10 godina leže tamo, pitaj Boga mogu li se uopće pokrenuti. Njih je na licitaciji kupio HP investing iz Mostara. Nisam primjetio da tamo (iza njih) ima ikakvih autobusa  ::|