Graz – Grazer Verkehrsbetriebe

Autor Tomek, Ožujak 21, 2010, 14:50:19

Tomek

Graz, šoping meka mnogim Hrvatima dugo godina ima i dobro razvijen gradski prijevoz. Osim autobusima o kojima ćemo ovdje imaju i tramvaje, čime su slični Zagrebi.
Autobusi od gradske tvrtke su većinom od Mercedesa, no zadnja nabavka je izgleda nakon mnogo godina vjernosti Mercedesu krenula u drugom smjeru i stigli su Solarisi Urbino od kojih sam jednog vidio, ali nažalost nisam stigao ga fotkati.

Pa evo i buseva:

Imaju puno Citara prije redizajna i to i dvoosovinaca i troosovinaca i zglobnjaka.. Nađe se i MB-a O405N(G) i vidio sam i MAN NG272. Nekad su imali MB-e Cite, ne znam dali su još uvijek kod njih. Gradom kruže i razni miniji i midiji od čega su neki privatni, ali staviti ću ih ovdje























MAN-ovi NM xx3 (mislim da su privatni, ali voze za Grazer)





A ovo je konkurent Caccamaliju, ali stara generacija malog Sprintera koji iz ovog kuta izgleda ružno, ali uživo izgleda čisto solidno i siguran sam da je bolji od Iveco krame


I evo jedne iz centra s tramvajima


Tomek

#1
Evo malo još autobusa iz Graza. Prevladavaju uglavnom Mercedesi, ali koliko mi se čini prinova(viđena 2 kom) su Volvo 7700 koji uživo izgledaju prekrasno(na mojoj fotki je malo lošije ispao)

Prvo dva mala, vlasnik im je privatnik Gersin



Zatim nešto što kod nas nema, midi Citaro -- vlasnik privatnik Watzke



Onda jedan O405N2


Citari
gbr67

gbr81

gbr115


Citari L
gbr35

gbr36

gbr38


Citari G
gbr166

gbr171

gbr175

gbr181


Jedan MAN NG 272 na ulazu u garažu


I ljepotan koji je uživo još ljepši Volvo

mainz

2012 če dobiti Mainz 9 Stadler Variobahn. Slične kao one iz Graz. Jedan je na putu od Berlin u Graz. Od danas do 06.04.2011 je taj tramvaj u Mainz. :)










Paško

Zavaljujem se jednom prijatelju na ovoj fotki. Garaža u Grazu:
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

citaro

Citaro na liniji 69, @St. Peter:


Citaro na liniji 41, @St. Leonhard/LKH:


Citaro na liniji 82, @St. Leonhard/LKH:


I Graz je kupio nove Citare III, ovaj je na liniji 33, @Jakominiplatz:

Basler

Prvi europski forum posvećen autobusima, gradskom prijevozu i još mnogo toga - Transporter!
Pridruži se i TI!!! :)
http://transporter.serbianforum.info/[/b]

citaro


citaro



tamlover

Evo jedan Holding koji funkcionira :)
(Holding Graz Linien piše na busevima ako netko nije pročitao)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tomekk

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

actros


shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

zlikowszky

Uh, pa ovaj MB kombi je dugačak ko i Isuzu Turquise koji je već ipak minibus. Nisam to još vidio...
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

citaro

Snimka linije 77: St. Leonhard - Ragnitz