Problemi prilikom fotografiranja autobusa??

Autor 212Alex, Studeni 01, 2016, 22:21:14

212Alex

Ovu temu pokrećem iz jednog razloga a to je neugodnosti. Prilikom fotografiranja autobusa često sam znao doživjeti neugodnosti od strane vozača ( kolega ) koji su psovajući i vrjeđajući branili fotografiranje iako je to znalo nekad bit i iz daljine.
Nadalje, prilikom današnjeg fotografiranja na krematoriju policajac mi je prišao i rekao da je ZABRANJENO FOTOGRAFIRATI AUTOBUSE NA KREMATORIJU.
Iako sam rekao kako slikam za privatne potrebe nije mi dozvolio a s obzirom da mi se neda navlačit s njima morao sam popustit.
Zanima me da li je itko od vas imao slučajeva gdje su vozači negodovali,tjerali vas od autobusa,prjetili i slično?
Inače znam da se autobusi smiju slikati i zato i je ovaj forum između ostaloga i za slike pa ne razumijem u čemu je tolika strka i panika?
si bumo jednu spili

Diermeech

Bus se nalazi na prostoru krematorija, tamo je postavljen znak B43 ZABRANJENO FOTOGRAFIRANJE i bez dozvole ne smiješ fotografirati. Autobus nije zabranjeno fotografirati, ali se nalazi na prostoru krematorija pa zato trebaš dozvolu.  ;D

podgora

Da ja kad sam bio sa školom išli smo u razgledavanje mirogoja baša na djelu krematorija znak zabranjeno fotografiranje

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Diermeech

Ukoliko vidiš ovaj znak i držiš fotoaparat u ruci, bježi kud te noge nose  ;D 8)

sniff

Ma...današnje je vrijeme mobitela, baš znadu kad je ko uslikao bus. Uostalom, od kud im pravo na to? Nije slikao nečiji grob, nego SHITELISA sa ceste !!! Znači, ja bih trebao biti u zatvoru već,a fotka sa krematorija mi je završila na facebooku. Hvala onom tko ju je stavio  thumbs

A baš se vidi znakić sa prekriženim fotoaparatom kad si okružen sa stotinama ljudi ::| glavauzid

Diermeech

Malo OT, ali što svi toliko hejtate citelise? Meni je osobno to najdraži autobus u ZET-u! ( Uz NG 313 )

lussin

Neće nitko završit u zatvoru jer ste slikali, pa čak i ako ste legitimirani. Mene su legitimirali i zbog goreg pa mi nitko nije dolazio na vrata

212Alex

Citat: lussinpicollo  u Studeni 01, 2016, 23:29:15
Neće nitko završit u zatvoru jer ste slikali, pa čak i ako ste legitimirani. Mene su legitimirali i zbog goreg pa mi nitko nije dolazio na vrata

Pa neće da ali ne razumijem svrhu zabrane slikanja autobusa na stajalištu?
I to nije prvi put, na Sveticama mi se također to događalo, s time da čak slikam sa mobitelom znači nije ono fotić ko da sam profi-fotograf.
Jel iko od vas imao kakve neugodnjake radi slikanja?
si bumo jednu spili

BareVD

Meni moj bus ne brani da ga slikam, jos pozira hahaha, salim se, pa ako vidite da vozac negoduje ili ako je podrucje di je fotografiranje zabranjeno kao sto su u ovom slucaju groblja i sl. jednostavno nemojte fotografirat, bit ce jos prilike da isti bus mozda drugi puta ne vozi vozac koji negoduje ili je podrucje foto free... meni osobno ne smeta kad netko fotografira prvenstveno jer autobus nije moj i ako ce slika zvarsit ovdje na forumu i bit nekome od koristi za neku informaciju ili nesto samo naprijed. A onaj tko pljuje po odredjenoj marki ili vrsti ili modelu autobusa vjerojatno mu je sjedalo iza vozaca najblize sto je volanu autobusa bio pa umjesto da mu problem bude sta bus ostaje bez gasa, ne moze zatvorit vrata i konkretno, za njega je bus smece jer mu lupa plastika i rukohvat je na krivom mjestu...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk


CONECTO430

Ja slikam po Črnomercu nikad me još nisu ulovili a sve puno kolega vozača i servisa... U Dubravi i okolici koja pripada pod APD nemam straha znam kolege i to je to. A kad ides slikar gledaj gdje bi opasnost mogla biti pa pripazi!!! Kad neko krene makni se i kad ode vrati se PRATI I DRUGE NEMA!!!
Idem samo jednu stanicu :D

212Alex

Citat: CONECTO430  u Studeni 02, 2016, 06:52:05
Ja slikam po Črnomercu nikad me još nisu ulovili a sve puno kolega vozača i servisa... U Dubravi i okolici koja pripada pod APD nemam straha znam kolege i to je to. A kad ides slikar gledaj gdje bi opasnost mogla biti pa pripazi!!! Kad neko krene makni se i kad ode vrati se PRATI I DRUGE NEMA!!!

ok hvala
si bumo jednu spili

citaro

#11
Citat: 212Alex  u Studeni 02, 2016, 00:24:36
Pa neće da ali ne razumijem svrhu zabrane slikanja autobusa na stajalištu?
I to nije prvi put, na Sveticama mi se također to događalo, s time da čak slikam sa mobitelom znači nije ono fotić ko da sam profi-fotograf.
Jel iko od vas imao kakve neugodnjake radi slikanja?

Pa vjerojatno bas zato jer nije profi-fotic, pa misle da si vidio nesto i da ce zavrsiti u 24sata i da njih slikas i tko zna sto sve ne. U Zagrebu sam dozivio svasta, vrijedjanja, prijetnje da ce me tuci ako me jos jednom vide da fotkam, itd. Najekstremnije je bilo kad su mi pozvali policiju prilikom fotkanja na zapadnom koldvoru, pa su me pregledavali i ispitivali kao kriminalca... U Svicarskoj tako nesto nisa dozivio, u najgorem slucaju nema reakcije, a nerijetko vozaci vole popricati i drago im je da se netko zanima za javni prijevoz.

Moj savjet ti je - fotkaj dalje, ostani pristojan, lijepo objasni da te zanimaju busevi i da ih zato fotkas i nemoj se bezrazlozno svadjati :)

212Alex

Citat: citaro  u Studeni 02, 2016, 10:48:06
Pa vjerojatno bas zato jer nije profi-fotic, pa misle da si vidio nesto i da ce zavrsiti u 24sata i da njih slikas i tko zna sto sve ne. U Zagrebu sam dozivio svasta, vrijedjanja, prijetnje da ce me tuci ako me jos jednom vide da fotkam, itd. Najekstremnije je bilo kad su mi pozvali policiju prilikom fotkanja na zapadnom koldvoru, pa su me pregledavali i ispitivali kao kriminalca... U Svicarskoj tako nesto nisa dozivio, u najgorem slucaju nema reakcije, a nerijetko vozaci vole popricati i drago im je da se netko zanima za javni prijevoz.

Moj savjet ti je - fotkaj dalje, ostani pristojan, lijepo objasni da te zanimaju busevi i da ih zato fotkas i nemoj se bezrazlozno svadjati :)

ok
si bumo jednu spili

lussin

Na javnoj površini ako nije drugačije naznačeno ne može ti nitko zabraniti da slikaš. Pa kako ovi turisti dođu i slikaju sve što vide. Eto ovo ljeto su došle dvije Njemice u moju ulicu, gotovo meni pred vrata i slikale moju mačku u vrtu. I ko im šta može? Možda negativne reakcije vozača proizlaze iz njihovog osobnog dojma. Meni nikad nitko nije prigovarao, dapače, vozači često mahnu i potrube

421

http://www.zgh.hr/usluge-8/zona-za-korisnike-27/odgovori-na-najcesca-pitanja-korisnika-105/ostala-pitanja/1228

1. Kome se trebam obratiti za dozvolu fotografiranja na Bundeku i Jarunu?
Za dozvolu fotografiranja na Bundeku i Jarunu potrebno se obratiti pisanim upitom u Ustanovu Upravljanje sportskim objektima, na e-mail andrea.simag@zgh.hr .
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln