Autotrans Lika (ex Autoprijevoz Otočac) - razno

Autor erobuss, Siječanj 06, 2008, 17:41:05

erobuss

Još nisam skužio čiji je proizvod onaj mix Setre i Mercedesa? Možda Evobus  ;D

maky

Citat: erobuss  u Siječanj 06, 2008, 17:41:05
Još nisam skužio čiji je proizvod ovaj mix Setre i Mercedesa? Možda Evobus  ;D
Hehehe, to bi trebalo bit Avtomontažino čudo  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

miky

Citat: erobuss  u Siječanj 06, 2008, 17:41:05
Još nisam skužio čiji je proizvod ovaj mix Setre i Mercedesa? Možda Evobus  ;D

Taj bus je bio Setra i razbijen je kupljen u Austriji, a neki legenda je pošao po njega sa labudicom i kad su ulazili u tunel ponovno je razbijena ( prednji kraj i cijeli krov ), pa su onda krpali nešto sa nekim Mercedesom.

Tomek

Citat: miky  u Siječanj 29, 2008, 23:11:09
Citat: erobuss  u Siječanj 06, 2008, 17:41:05
Još nisam skužio čiji je proizvod ovaj mix Setre i Mercedesa? Možda Evobus  ;D

Taj bus je bio Setra i razbijen je kupljen u Austriji, a neki legenda je pošao po njega sa labudicom i kad su ulazili u tunel ponovno je razbijena ( prednji kraj i cijeli krov ), pa su onda krpali nešto sa nekim Mercedesom.

Ne bi išlo, pogledaj liniju prozora, to nije bila Setra nego Avtomontaža O404 koja je dobila zadnji dio koji je bio slupan od Setre. Takvih Avtomontaža O404 se može naći po Sloveniji najčešće.

maky

Citat: Tomek  u Siječanj 29, 2008, 23:14:51
Citat: miky  u Siječanj 29, 2008, 23:11:09
Citat: erobuss  u Siječanj 06, 2008, 17:41:05
Još nisam skužio čiji je proizvod ovaj mix Setre i Mercedesa? Možda Evobus  ;D

Taj bus je bio Setra i razbijen je kupljen u Austriji, a neki legenda je pošao po njega sa labudicom i kad su ulazili u tunel ponovno je razbijena ( prednji kraj i cijeli krov ), pa su onda krpali nešto sa nekim Mercedesom.

Ne bi išlo, pogledaj liniju prozora, to nije bila Setra nego Avtomontaža O404 koja je dobila zadnji dio koji je bio slupan od Setre. Takvih Avtomontaža O404 se može naći po Sloveniji najčešće.
Puno ime je Avtomontaža O404 FVN

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

shef

Možda je ovaj post na krivom mjestu, ali...

Upravo kraj mene punom brzinom protutnjao bivši korčulanski Irizar Century, još sa jedrilicom na boku i natpisom Elite Travel.
Tablice su GS-xxx-BF, pa pretpostavljam da je ili AP Otočac ili Gaja
Kako mi je došao s leđa, nisam vidio što vozi, linija ili...???
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

miky

Taj bus je bio Setra i razbijen je kupljen u Austriji, a neki legenda je pošao po njega sa labudicom i kad su ulazili u tunel ponovno je razbijena ( prednji kraj i cijeli krov ), pa su onda krpali nešto sa nekim Mercedesom.
[/quote]

Ne bi išlo, pogledaj liniju prozora, to nije bila Setra nego Avtomontaža O404 koja je dobila zadnji dio koji je bio slupan od Setre. Takvih Avtomontaža O404 se može naći po Sloveniji najčešće.
[/quote]Puno ime je Avtomontaža O404 FVN
[/quote]

Ne znam detalje, ali znam da je napravljen od dva ili više autobusa...

shef

Da, konačno imam rješenje glavolomke.

Zahvaljujući poznanstvu iz Slovenije dobio sam potvrdu, a da sam bolje tražio i sam bih našao.
Dakle, jedini primjerak nije:

ali definitivno sa Setrom osim zadnjih lampi nema veze.
Avtomontaža Mercedes-Benz o404 FVT HD
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kriticar

#8
sa starog foruma

[quote author=shef 29.09.2006.Vozni park:
Iveco Euroclass 380.12.38 najvjerojatnije kupljen od Adriatic Rijeka - reg.oznake RI
MB o404 15RHD
Otoyol Eurobus - 2 vozila
MAN FRH362
Prototip AS Prebil Domžale - jedinstveni primjerak ex Adriatic, prednji kraj identilčan MB o404 Avtomontaža, stražnji sa svjetlima Setre S300
MB o303 15RHD min.2 vozila
Setra S215HD 2-3 vozila.
Neoplan Jetliner

Od onih koje više ne viđam TAM 331A119 ljubičasti, najvjerojatnije ex Autoturist, također bila su 2-3 bijelo-ljubičasta Sanosa S315 ex Promet Makarska[/quote]


Citat: portos 29.09.2006Ja se djelomièno sjeèam voznog parka krajem 80-ih godina jer sam tada èesto putovao jednom linijom iz Zagreba u Liku i natrag. To su bili uglavnom TAM i Sanos autobusi, veèinom novi a oni stariji bili su besprijekorno održavani i ušæuvani. Veliki dio voznog parka zatekao se poèetkom rata na okupiranom podruèju sa kojega je bio i velik dio vozaèa, te je dio tih autobusa preimenovan u Autoprijevoz Korenica, a dio autobusa završio je u Beogradu. AP Otoèac se nikada nije oporavio od tog gubitka, i njegov se vozni park koliko vidim sastoji od polovnih autobusa nabavljenih svuda po Europi. A kakve su limuzine imali...
Sanosi sa MB motorima, TAM 260 sa Autokaroserijinim i Automontažinim karoserijama...


Citat: shef 29.09.2006Samo mala dopuna i/ili ispravka:
postoji moguænost da ima još tipova vozila, ovo su oni koji su prometovali ili prometuju na liniji Rijeka-Otoèac odnosno navraæaju u Rijeku.
Da, bilo je i Tam-ova 260a119 sa klimom, veæ ih odavno ne vidjeh


Citat: shef 29.09.2006A jesam truba, ovo mi je zaista promaklo:
http://www.limun.hr/main.aspx?id=22319
Možda to znaèi bolje dane.


Citat: portos 29.09.2006.
Citat: shef board=o1A jesam truba, ovo mi je zaista promaklo:
http://www.limun.hr/main.aspx?id=22319
Možda to znaèi bolje dane.

Nadamo se. Bdw jako sam se iznenadio kad sam saznao da postoji Autotrans na Braèu.


Citat: shef 29.09.2006.Èak ima i olinjalu stranicu www.autotrans-brac.hr


Citat: admin 29.09.2006.Mislim da je nisu uploadali veæ dvije godine. Bilo je i govora da æe Autotrans preuzeti prometn na Visu.


Citat: tomek 07.12.2006.evo par slika

MAN FRH 362 (ima okrugli garažni broj na vratima kao busevi ap vž-a)



Setra S 215 HD



pretpostavljam po shefovu opisu da je ovo prototip AS Prebil Domžale







Citat: tomek 07.12.2006.evo par slika

MAN FRH 362 (ima okrugli garažni broj na vratima kao busevi ap vž-a)



Setra S 215 HD



pretpostavljam po shefovu opisu da je ovo prototip AS Prebil Domžale







Citat: dialogos 02.01.2007.Autobus je O404 Avtomontaza. Bio je vlasnistvo Adriatica iz Opatije kad je dozivio nesrecu i zadnji dio mu je promjenjen u njihovoj radionici 1999. godine.


Citat: dialogos  author=shef 02.01.2007.quoteAutobus je O404 Avtomontaza. Bio je vlasnistvo Adriatica iz Opatije kad je dozivio nesrecu i zadnji dio mu je promjenjen u njihovoj radionici 1999. godine.
Vidiš je imam drugač;iju priču. Ispričao mi čovjek koji je vozio taj bus (btw. Adriatic je iz Rijeke, a ne iz Opatije),a sada vozi Iveco-Orlandi. Rekao mi je da je to prototip napravljen u jednom primjerku kod AS Domžale i original ima Setrine lampe straga, a prednju masku istu kao o404AM.
Ako laže šole, lažem i ja.[/quote]


Citat: shef 02.01.2007
Citat: bostjan

Prebil proizvaja in montira samo klima naprave. To je proizvod Avtomontaže, verjetno na podvozju MB O 404, saj je podoben modelu MB O 404 FT, le da je visokopoden. Ni mi pa jasno zakaj Setrine luèi zadaj?
Inače AS Prebil radi (ili je radio) remonte autobusa. Skoro sve TAZ Dubrave i neki Sanosi, Tam-ovi i Setre od Autotransa nakon remonta i bojanja imaju njihovu naljepnicu na boku.


Citat: bostjan 02.01.2007.
Citat: shefInače AS Prebil radi (ili je radio) remonte autobusa. Skoro sve TAZ Dubrave i neki Sanosi, Tam-ovi i Setre od Autotransa nakon remonta i bojanja imaju njihovu naljepnicu na boku.

Nop. Prebil izdeluje in montira samo klimatske naprave!
http://www.prebil-doo.si/start.htm

Obnovo avtobusov pa izvaja AS Remont Domžale:
http://www.asdomzale-remont.si/


Citat: tomek 20.02.2007.Par autobusa:

Setra S 215 HD



Mercedes O 404



Ovaj Neoplan Jetliner je zanimljiv što je jedan od rijetkih visokopodnih autobusa u Hrvatskoj sa drugim  vratima iza zadnje osovine



Citat: manoplan 19.04.2007.Nekakva minijatura danas na AK Zagreb.Nisam siguran jel to Isuzu.



1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

kriticar

#9
Citat: vedrobrzi 19.04.2007.Ima jedan već duže vrijeme vozika po Splitu.Valjda vozač iz Splita,pa vozi za njih.Autobus je MB 404(sa Tomekove slike).Jučer sam ga vidio u Solinu,parkiran uz cestu.


Citat: tomek 10.05.2007.MB O 303 - inaèe njihovi autobusi imaju garažne brojeve(negdje izmeðu 485-495)



Citat: tomek 14.05.2007.Lijevo je avtomontažino èudo(gledao sam danas samo mu na klimi piše Prebil) i danas prvi puta vidim novost - autotrans naljepnica na prednjem staklu



Desno je Starliner N516SHDH od Pino Viaggi-a.
Slikani večeras u Zagrebu.


Citat: shef 15.05.2007.Ovo je dobar signal. Znači da će Autotrans ići na oživljavanje Autoprijevoza koji osim onih Otoyola gotovo i nema novijih i modernijih vozila.


Citat: tomek 17.05.2007.Garažni broj 470 - MAN 362



Citat: petar 14.06.2007.


Citat: petar 03.08.2007.Iznad Bakra danas.


Citat: mercedes 21.08.2007.joj da jednom sam prolazio kroz Otočac.i stao sam na onom njihovom kolodvoru.kolodvor je onako pust nema baš nešto buseva


Citat: erobuss 14.10.2007.Kinezi bi mu zavidjeli :)







Citat: kiki273 17.11.2007.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

shef

Zahvaljujući sjajnim i ljubaznim dečkima iz Autoprijevoza moram se posuti pepelom, povući i priznati poraz. Dakle imao sam prilike "ponjušiti" izbliza GS-920-AM. Zaista sam se i po papirima uvjerio da se radi o Setri S315HDH. Doduše, da baš nisam potpuno u krivu, preuređenje je zaista rađeno kod AS-Remonta u Domžalama sa dijelovima od MB o404 AM, te ima i Mercedes motor.
Pozdrav kolegi kriticaru: eto muški priznajem poraz.

Inače, saznao sam porijeklo plavog TAM-a 190a110 Autokaroserija. Još jedan ex-riječanin: bivši Zidar Rijeka. Sjetio sam ga se, u originalu je bio bijeli.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

#11
Garažni broj 413 bio je isti takav 190a110 P krem boje sa plavim slovima Autoprijevoz Otočac, a gore spomenuti ex Zidar-ov je ako me pamet dobru služi imao dvije crte - plavu i crvenu dok je vozio Zidar.  Isti je imao i Brodokomerc koji je karijeru završio u poznatom riječkom groblju autobusa VALJAN PRIJEVOZ

minimoto

LP
Je imao MB Avtomontaža udaren zadni kraj, pa so ga pokrpali sa delovima od setre.
Pozdrav

man750

Citat: minimoto  u Studeni 09, 2008, 01:26:59
LP
Je imao MB Avtomontaža udaren zadni kraj, pa so ga pokrpali sa delovima od setre.
ž
ma covjece to je setra pokrpana u Sloveniji djelovima iz Avtomontaze.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

minimoto

Lp
To teško verujem jer Avtomontaža nikad nije radila Setre , samo Tame, MB, Volvo i Mane.
Osim ob propadu Avtomontaže je možda ostao koji avtobus, pa ga je dokončao AS Domžale, koji se bavi sa preradami i remontovanjem  avtobusa.
Pozdrav