Rashodi

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:17:58

kico101

Osim 642, izgledno je da u vječna lovišta odlaze i 584 i 647.
Ne znam što je sa 102 i 641. 582 je izgleda u statusu u kojem su svojevremeno bili 565 ili 412, ni vrit ni mimo.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Jedna tužna vijest,  na 587 napravili generalnu motora i vraća se u promet. Jučer bio na tehničkom     >hammer<   >hammer<   glavauzid glavauzid.


641 stoji dugo parkiran, vjerovatno će i on out.  584 je definitivno out, jučer su skinuli sve sa njega i usput razbili novi prednji branik kad su ga šlepali.  Problem bio skinut 4 vide i branik dole.

mivano

Konačno puž do 584 ide ća. Bar nešto.

MB Citaro

#408
Eto 27.4. u vječna lovišta otišao je gb 102

Toni602

A ljudi moji imam ja ideju: Posto su nam otišli SU220 i SG220, da lijepo skupimo novce i sačuvamo jedan SG/SU 240. Mislim još voze, ali za buduće-jer i oni će u rashod. Ja nemogu gledat 581 kako trune tamo. Ili još bolje: kupiti onaj TAM iz Viktor Lenca, obojati ga u trolej boje, srediti ga tip top i voziti ga kao muzejski primjerak ili turistički autobus, zamijeniti motor(neki od mercedesa) tako da imamo tlak u vratima i snage za uzbrdice. Jedna ideja, samo treba volje!

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

602-masaza za kicmu, a muka za guzicu!

shef

Ispravak netočnog navoda, 581 vozi. Vjerojatno si mislio na 582
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Toni602

Ne ne dao sam kao primjer. Inače, što misliš o ideji?
Citat: shef  u Svibanj 05, 2018, 11:54:27
Ispravak netočnog navoda, 581 vozi. Vjerojatno si mislio na 582

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

602-masaza za kicmu, a muka za guzicu!

NP-549

Citat: Toni602  u Svibanj 05, 2018, 10:38:58
Ili još bolje: kupiti onaj TAM iz Viktor Lenca, obojati ga u trolej boje, srediti ga tip top i voziti ga kao muzejski primjerak ili turistički autobus, zamijeniti motor(neki od mercedesa) tako da imamo tlak u vratima i snage za uzbrdice. Jedna ideja, samo treba volje!


Ideja nije uspjela ni kad smo imali dva svoja autobusa spremna za tako nešto (412 i 567), a kamoli da bi netko to prihvatio još sa otkupljivanjem tuđeg (ex našeg 501). A osim toga, kad bi se to i ostvarilo, što je ravno letu Hrvatske na mjesec,  bio bi grijeh u TAM-a stavit bilo koji drugi motor osim zračnog Dajca. To jednostavno više nebi bilo to.  Makar se jedva vukao po cesti, on mora imat onaj svoj specifičan zvuk i miris karakterističan samo za Tamove.

kico101

S obzirom na stanje u kojem je ex. 501, mislim da ne postoji teorija po kojoj bi isti dobio ikakvu dozvolu za izlazak na javnu prometnicu pa je svaka rasprava o tome izlišna. Istina, još se kotrlja, ali za prometnice pod mojim nadzorom postoje druga pravila igre. ;D
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Toni602

Citat: NP-549  u Svibanj 05, 2018, 15:27:21
Ideja nije uspjela ni kad smo imali dva svoja autobusa spremna za tako nešto (412 i 567), a kamoli da bi netko to prihvatio još sa otkupljivanjem tuđeg (ex našeg 501). A osim toga, kad bi se to i ostvarilo, što je ravno letu Hrvatske na mjesec,  bio bi grijeh u TAM-a stavit bilo koji drugi motor osim zračnog Dajca. To jednostavno više nebi bilo to.  Makar se jedva vukao po cesti, on mora imat onaj svoj specifičan zvuk i miris karakterističan samo za Tamove.
Samo treba volje! Taj TAM tamo samo stoji i nis ne radi!

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

602-masaza za kicmu, a muka za guzicu!

lussin

Odgovor si dobio od kice. Taj TAM ipak nečemu služi :)

Toni602

Citat: lussinpicollo  u Svibanj 05, 2018, 21:12:59
Odgovor si dobio od kice. Taj TAM ipak nečemu služi :)
Da, da stoji. Sveukupno, da li je ideja izvediva?

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

602-masaza za kicmu, a muka za guzicu!

Sebo

sad cu dobit drvljem i kamenjem, ali meni te ideje o sacuvanju starudija nemaju smisla, da se mene pita sve starudije zamijenit novima sto prije, lijepo poboljsamo standard voznog parka i bar malo smanjimo onaj dojam kako je Rijeka grad zapeo u 80-tima kava

lussin

Citat: Toni602  u Svibanj 05, 2018, 22:10:16
Da, da stoji. Sveukupno, da li je ideja izvediva?

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
Vozi unutar kruga Lenca. Možda i je izvediva, ali to i jako puno koštalo

Paško

Citat: Sebo  u Svibanj 05, 2018, 22:20:50
sad cu dobit drvljem i kamenjem, ali meni te ideje o sacuvanju starudija nemaju smisla, da se mene pita sve starudije zamijenit novima sto prije, lijepo poboljsamo standard voznog parka i bar malo smanjimo onaj dojam kako je Rijeka grad zapeo u 80-tima kava

Jao. Pa ne bi svrha čuvanja tog autobusa bila da sudjeluje u redovnom prometu kao dosad, nego da bude sačuvan kao povijesno vozilo i vozi samo u određene prilike ili na samo određenim (povijesnim) linijama.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!