Croatia bus - slike

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:00:15

tamlover

Na liniji iz Graza:

Na liniji za Donju Dubravu:
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Od vozača CB-a sam čuo da je u Austriju stiglo 15 autobusa, a ja sam uspio poslikati sljedeće:

Starliner




Temsa Safari




Neoplan Transliner




MB O404








Cityliner



Tomek

Skylineri gb514 i 515 imaju Euro 2 motore. 515 jučer u 21.00 otišao za Dubrovnik


Tomek

U garaži Croatia busa uz redovne Puh toursa i Auto Saraju danas i Črljenecov Transliner i Molnarov Travego



Kod Zavrtnice sam vidio da me Temsa gb0016 lovi pa sam je pustio naprije i ostao zadimljen u gustom dimu  ;D





U 19.00 za Dubrovnik gb494



Gb515 jurio gradom


stipe15


Tomek

Jučer za Njemačku u 19.00 otišli jedan Transliner i ovaj Cityliner N1116



Za Švicarsku pak još jedan Transliner i bivši Croagov Starliner





Za Dubrovnik u 19.00 N116 gb490

Tomek

Jučer za Dubrovnik u 21.00 gb490



Danas iz Dubrovnika gb488



I iz Murtera gb32


transturist

Ovaj Mercedes 0404 je u posljednje vrijeme redovan u Tuzli. Drzi liniju Zagreb-Tuzla. Gar.br. 500. U odnosu na ove vidjene na forumu ovaj i nije u losem stanju.



mate

Neoplan Transliner ZG-0011-CB na liniji Frankfurt - Zupanja...





Tomek

Novi Vinodolski - Zagreb gb492


mate

Transliner na liniji za Frankfurt...


stipe15

Malo lošija slika Citylinera

Skyliner

Tomek

#43
Ovo starudija danas ponovno(zadnjih 2-3 mjeseca ga viđam) otputovalo za Švicarsku na kooperantskoj liniji CBa i CBV Reisena.. Ima Zurich tablice i 1987. je godište... Malo preuređen sprijeda i straga.. Uglavnom, ja sam za da voze stari autobusi ako su ispravni, ali čak do Švicarske nikako...


Tomek

Jučer sam se inače od autobusnog kolodvora do Črnomerca vozio sa Croatia busem koji je išao za Hum na Sutli.. Bus je bio Neoplan Transliner gb482, ZG-129-B, jedini stari Transliner koji je kupljen nov i kojim sam prije 4 godine putovao s Lošinja za Zagreb te je onda još bio u pristojnom stanju --- a sad...
Mili Bože katastrofa, krš totalni.. Izvana je sav slupan, zgreban, na nekim mjestima trul.. Iznutra, neki prozori totalno zamagljeni, neke lajsne vise, tamo gdje je nekoć bio digitalni sat je sad zmazana vrečica, vrata se otvaraju potpuno slobodno točnije otvore se pa se sama vrate nazad, pa ih ručno pomakneš.. Uglavnom, autobus je za otpad i ovakav je opasan za prometovat na našim cestama.. Šokantno je to da ima naljepnicu 2009. za registraciju će ćemo ga viđati još sigurno godinu dana što je užas.. Vozač je inače bio jako ljubazan, ali i on kaže da nekon velika tvrtka grca na rubu propasti.. Što je najtužnije, imaju putnike, prilično dobre linije, posebno za inozemstvo, ali novac nestaje tko zna gdje....

to je ovaj prvi na slici Transliner, do njega gb487 AV120 od APa 1997.g., pa TAM331 od Čazme i Petrinjski Tourismo...