VBZ Zürich

Autor tomobrad, Prosinac 01, 2007, 13:06:11

MAN truck bus

Malo slika MAN midija? Sam video ak nije problem par slikica iznutra i izvana?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 13, 2017, 07:00:17
Malo slika MAN midija? Sam video ak nije problem par slikica iznutra i izvana?

Jedan od 4 komada 2006 godista (u jednom takvom je snimljen i prethodni video):


Ovaj je jedan od 8 komada 2008 godista:


Fotke iznutra nemam, ali kada uhvatim vremena rado poslikam :)

MAN truck bus

Uredu, slatki su tako kratki. :-* byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

Linija 40: Bucheggplatz - Seebach
MAN A 35 #313


citaro

Linija 745: Zürich, Bahnhof Stettbach - Fällanden, Wigarten
Neoplan Centroliner N4522 Gelenkbus #561

Poprilicno gadna aglomeracijska linija...

Od 11:05 se lijepo vidi kako se postuje zuta traka i kako na kraju iste nagazni semafor zaustavlja aute kad je bus blizu i daje prednost busu.


citaro

Evo jos jedne midibus linije...

35 Friedhof Eichbühl - Solidapark
MAN A 35 #311


citaro

Evo i malo za promjenu jedna nocna snimka iz ex-VZO Citara G #194 na liniji 75... Radnim danom navecer je milina za voziti se, skoro nigdje zive duse  perfeto


Tomek

Odlični su ti videi, onaj nagazni semafor i ona žuta traka su odlični, s tim da je nevjerovatno koliko se poštuje u Švicarskoj.. Makar vidim ima i tamo budala za volanom koji lutaju pa je ušao u putanju busa te mu je ovaj potrubio.. Kad dođeš u ZG snimi malo i ovdje ovakve filmiće, super su ;)

citaro

Hvala puno :)

Da, zute trake kad se ovako postuju stvarno spasavaju stvar i zahvaljujuci njima i semaforima busevi funkcioniraju jako dobro na ovakvim uskim grlima u gradu i prigradu. A budala za volanom ima i previse.

citaro

Prvi od 13 zglobnih Volvo Hybrida 7900 (ne racunajuci testnog, koji jos uvijek vozi po Zürichu i ostaje, odnosno otkupljen je) sutra pocinje voziti na liniji 89. Garazni brojevi bit ce od 440-452.

(izvor fotografije: vbzonline.ch)


citaro

Citaro #608, Bahnhof Wiedikon


citaro

Danas sam napokon uhvatio i Volvo Hybrida, i to prvog - 440. Najvisi gb koji sam do sad vidio je 445. Probni 190 je dobio VBZ kolor-shemu, a garazni broj mu je ostao isti.

Kao putnika bus me odusevio - zavrsna obrada izvrsna, mekan je, plovi kao ladja, a motor je skoro necujan - potpuno nova razina udobnosti. Sto se toga tice ostavlja nove citare i lionse miljama za sobom. U svakom slucaju meni novi omiljeni tip u voznom parku.

2 fotke s okretista Sihlcity:




citaro

#445 dolazi na stajaliste Frankental:


citaro

440, Heizenholz


Unutrasnjost od 445

citaro