AP Varaždin - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:47

tomekk

Stigle su još 2 Bove, mislim da su još u Krapini.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

M.A.N. boy

Koliko se ja razumijem u buseve i koliko vidim na slici VŽ-746-MA je Bova a ne Berkhoff :)

tramvajac 92

Citat: M.A.N. boy  u Travanj 25, 2015, 19:55:19
Koliko se ja razumijem u buseve i koliko vidim na slici VŽ-746-MA je Bova a ne Berkhoff :)
Dobro vidiš, ne pazim dobro!  pivkan
Znači 3 bove, i 6 Berkhofa, + 2 bove koje očekujemo.

MrMarko

A sto je s onim vdl futurama za koje je bila pretpostavka da bi takodjer trebale doc?

tomekk

Samo nagađanja. Za sad ništa od toga.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

sibencan

Jesu poznati garažni brojevi novih  bus123?
1997 - 2017

tomekk

Berkhof VŽ 742-MA ima 672 pa onda valjda prema tablicama tim redom i ostali.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

art

Jednom jedinom riječju za opisati: "Sramota " Slika iznad sve govori,  641 koji je kupljen za vrijeme stečaja a sad... Ilti taj novi gazda zastupnik VDL grupacije a kupuje rabljene poluautobuse a isti nama očito sada jedini prijevoznik kod istog zastupnika kupi autobuse...  To je sve što ću uopće više tu komentirati

shef

Nisam baš razumio što si htio napisati... Presečki je privatnik i ima pravo kupovati gdje hoće i što hoće. Velika je tvrtka i nije baš lako obnavljati vozni park, uostalom i mnogi drugi (Autotrans, Čazmatrans) znatno više pribjegavaju kupovini rabljenih nego novih. Nije mi baš jasno što imaš toliko protiv VDL-a, odnosno po čemu je ovaj poljski Volvo toliko bolji od ove Bove ili Berkhofa.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

TAM

#579
 o-0
Nemam ja ništa protiv VDL-a i Bove. Dapače meni se Bova jako sviđa. Problem je po meni što su AP Varaždin obilježili Volvo autobusi, pogotovo Eurobus jer oni trenutno posjeduju najviše Eurobus autobusa. Još imaju i ovlašteni Volvo servis i ljude koji su specijalizirani baš za Volvo. Sada će određeno vrijeme dok se ne smire strasti biti čudno da dolaze VDL autobus jer kao što ste rekli nekima to nisu autobus nego poluautobusi.
Dani ponosa i slave!
    

Bond

Svi ovi koji pljuju i pišu o poluautobusima sigurno se nikad nisu vozili u njima, a kamoli sjeli za volan istih.

shef

Nije mi baš lako za shvatiti da poluproizvodom netko naziva vozilo koje se proizvodilo gotovo tri desetljeća i prodano daleko preko 10000 komada.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

art

#582
Nisam imao namjeru polemizirat VDL grupacije, ovdje se radi o tome da je gospon ostvario kupnju tvrtke zalogom pokretnina i nekretnina prije same kupnje te je potom dobio kredit i kupio samu tvrtku.  Sami priznali da AP prevezao više putnika za sam Uskrs nego oni u Krapini cijelu godinu i sada fila AP polovnim autobusima i kao da on ulaže u vozni park.  Bit će zanimljivo gledat daljnji razvoj i događanja.  A da ne pričamo o osobama koje je ostavio na rukovodecim pozicijama ... Ne polemiziram da se odmah krivo ne protumači, vrijeme će sve pokazati

frukec

Busevi jesu rabljeni, ali su euro 4/5 i ni jedan nije stariji više od 6 godina, a siguran sam da imaju malu kilometražu. Samo lud bi uzimao novi bus iz tvornice, npr. Bovu Futuru koja košta preko 200.000€ sa najslabijom opremom.

Dreamwalker

Tako su i za CB i za AP Imotski svi bili skeptični i nalazili svakakve razloge da se oblati novi vlasnik, ali vrijeme je pokazalo da uprava dobro radi. Tako će i ovdje biti.  Ne znam kaj ima loše u 5 godina staroj Bovi. Svakako je bolja od 15 - 20 godina starih Eurobusa koji su, iako su naša proizvodnja, polako dali svoje. Po Nizozemskoj, Belgiji, Njemačkoj i Francuskoj ima jako puno takvih autobusa, Lasta iz Beograda ima 80% VP temeljenog na Berkhofu, Puntamika Line ima puno Bova i nitko nije nezadovoljan. Samo nama na Balkanu ne valja VDL.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421