AP Varaždin - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:47

tomekk

Citat: conecto  u Lipanj 05, 2010, 21:11:55
Citat: tko  u Lipanj 05, 2010, 20:59:57
Sacuvaj boze tih govna od volva

Može malo konkretnije?
Za Eurobuse si barem opisao (par postova ranije) što ima ne valja, zar ne valja ni 8700?

Ja ne znam jel bi AP možda trebao ugradit VIP sjedala s kožom u svoje autobuse ??? :-\ Naravno, ljudi su različiti i ne možeš pogodit svačiji ukus, ali bar su sad ovi 8700 tip top.Uredni, sve radi kak treba, kiel sjedala, a 9700 kao i 9900 su udobniji od svih ostalih pa i od toliko hvaljenih setri(probajte se vozit na dužim relacijama pa usporedite).S obzirom da je već počela sezona, a i izleti se voze punom parom, desi se da na kraćim linijama dođu lošiji autobusi, no pogledajte malo oko sebe u kakvim autobusima se drugi voze.Ap nije najbolja firma, ali sigurno nije ni najgora  ;)
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

elvis

Moje misljenje da komentare kao ovaj iznad od clana tko treba odmah brisati,odnosno ignorirati dok neko iz moderatorskog tima ne reaguje,ili ostavi konstruktivan komentar ili suti,a ne ovako kenjati po necemu samo zato sto ti je tu prituzilo a mrsko ti ici u WC

Tlimfocit

Slažem se sa kolegom tomekkom što se tiče udobnosti Volva 9900 od AP Varaždin. Jednostavno im se nema što zamjeriti za razliku od Setri 315 GT HD koje doduše sigurno imaju i više prijeđenih kilometara i više prevezenih putnika. Ali udobnost Volva 9900 (a vjerujem i ostalih Volva) je neupitna.

conecto

Ja bih još dodao da je 8700 idealan bus za lokalne linije, pa i VŽ-ZG, pogotovo kad ide običnom cestom preko Varaždin-brega i Zeline. Za takvu liniju sigurno pogodniji od visokih hoch-deckera koji su prije svega svega za puno duže linije i auto-ceste.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tko

Dobro šta e osječate napadnuti vi volvaši iznio sam svo je mišljenje,a ovaj šta prijeti da će me putem moderatora izbacit ne vidim u cem je problem,a da ne govorim da vi ovdje pisete neke stvari koje ulaze u poslovnu tajnu tvrtke ne ove ne go bilo koje tako da.....

Tlimfocit

Citat: tko  u Lipanj 06, 2010, 23:50:44
Dobro šta e osječate napadnuti vi volvaši iznio sam svo je mišljenje,a ovaj šta prijeti da će me putem moderatora izbacit ne vidim u cem je problem,a da ne govorim da vi ovdje pisete neke stvari koje ulaze u poslovnu tajnu tvrtke ne ove ne go bilo koje tako da.....

Samo primjeti kako si ti mudro argumentirao svoju tvrdnju o Volvima:

"Sacuvaj boze tih govna od volva"

Nadajmo se da će netko iz tvornice to pročitat pa da može uvažit tvoju konstruktivnu kritiku i promijeniti što ne valja.

elvis

#231
Niko ti nije rekao da ce te izbaciti,nego da ce ti komentar biti obrisan,a problem je u tome sto ti u postu nedostaje kultura izrazavanja.... good_boy

busfan

Citat: tomekk  u Lipanj 05, 2010, 23:41:33
Citat: conecto  u Lipanj 05, 2010, 21:11:55
Citat: tko  u Lipanj 05, 2010, 20:59:57
Sacuvaj boze tih govna od volva

Može malo konkretnije?
Za Eurobuse si barem opisao (par postova ranije) što ima ne valja, zar ne valja ni 8700?

Ja ne znam jel bi AP možda trebao ugradit VIP sjedala s kožom u svoje autobuse ??? :-\ Naravno, ljudi su različiti i ne možeš pogodit svačiji ukus, ali bar su sad ovi 8700 tip top.Uredni, sve radi kak treba, kiel sjedala, a 9700 kao i 9900 su udobniji od svih ostalih pa i od toliko hvaljenih setri(probajte se vozit na dužim relacijama pa usporedite).S obzirom da je već počela sezona, a i izleti se voze punom parom, desi se da na kraćim linijama dođu lošiji autobusi, no pogledajte malo oko sebe u kakvim autobusima se drugi voze.Ap nije najbolja firma, ali sigurno nije ni najgora  ;)

Ja se ne bih slozio da su udobniji od Setri, vozio sam se puno-puno puta za Njemacku i kazem da nema udobnijeg autobusa od Setre od serije 200 do 400.
Nema veze sa temom, ali kad si vec prozvao Setru.... u  Setru mi ne diraj  ;)

art

Vozio sam se nedavno s novom setrom serije S 416 HDH i prevalio u njoj put od 12 sati i u vračanju također.
Komentar već kada uspoređujete VOLVO i SETRU je kao da po mome uspoređujete klasu FIATA i MERCEDESA, gdje bi u ovom slučaju VOLVO preuzeo ulogu MERCEDESA. Nažalost preko interneta se ne može to doslovce prikazati,al svatko tko kaže da je SETRA bolja,poslao bi ga na put od 12 sati prvo s VOLVOM pa nakon toga sa SETROM. Preuska sjedišta,malen razmak između sjedišta,poprilično tvrda naprema VOLVU,itd...
Prošao sam mnogo s autobusima raznih marki,al VOLVO je nbr.1 među autobusima viših klasa ;)

busfan

Citat: art  u Lipanj 08, 2010, 09:16:32
Vozio sam se nedavno s novom setrom serije S 416 HDH i prevalio u njoj put od 12 sati i u vračanju također.
Komentar već kada uspoređujete VOLVO i SETRU je kao da po mome uspoređujete klasu FIATA i MERCEDESA, gdje bi u ovom slučaju VOLVO preuzeo ulogu MERCEDESA. Nažalost preko interneta se ne može to doslovce prikazati,al svatko tko kaže da je SETRA bolja,poslao bi ga na put od 12 sati prvo s VOLVOM pa nakon toga sa SETROM. Preuska sjedišta,malen razmak između sjedišta,poprilično tvrda naprema VOLVU,itd...
Prošao sam mnogo s autobusima raznih marki,al VOLVO je nbr.1 među autobusima viših klasa ;)

Ne bih se slozio.... koliko god da vam se svidja taj Volvo on je klasa Lions Coacha i sl. Ja s njima ne bih po udobnostio poredio ni GT-HD, a kamoli HD-H

Tomek

Postoji razlika između Volva 9900 i 9700 kao i između S415GTHD i S415HD pa molim da se precizira o kojem modelu se govori..

art

Ovdje se govori o VOLVU 9900 premium - SETRA S 415 GT-HD(po mojem također za klasu više), dok po mojem mišljenju 9700 je za klasu više od S415HD.
Ako ima koji vozač na forumu neka se javi i potvrdi,jer je opće poznato da vozači prije uvažavaju VOLVO nego SETRU.
Setra se zadnjih godina užasno pogoršala glede izvedbe,prije je ona bila pojam ali danas se to počelo mijenjati,SETRU prodaje njeno ime i slava iz prošlosti.
Na našim cestama ima sada već dosta novijih VOLVO i SETRA autobusa pa možete i sami vidjeti ogromne razlike.

tomekk

Citat: busfan  u Lipanj 08, 2010, 10:27:21
Citat: art  u Lipanj 08, 2010, 09:16:32
Vozio sam se nedavno s novom setrom serije S 416 HDH i prevalio u njoj put od 12 sati i u vračanju također.
Komentar već kada uspoređujete VOLVO i SETRU je kao da po mome uspoređujete klasu FIATA i MERCEDESA, gdje bi u ovom slučaju VOLVO preuzeo ulogu MERCEDESA. Nažalost preko interneta se ne može to doslovce prikazati,al svatko tko kaže da je SETRA bolja,poslao bi ga na put od 12 sati prvo s VOLVOM pa nakon toga sa SETROM. Preuska sjedišta,malen razmak između sjedišta,poprilično tvrda naprema VOLVU,itd...
Prošao sam mnogo s autobusima raznih marki,al VOLVO je nbr.1 među autobusima viših klasa ;)

Ne bih se slozio.... koliko god da vam se svidja taj Volvo on je klasa Lions Coacha i sl. Ja s njima ne bih po udobnostio poredio ni GT-HD, a kamoli HD-H

Pošto ti preferiraš setru i voziš se njome, pitanje je opće jesi se vozio kojim od tih modela volva na dužim linijama  ??? ili je to samo ljubav prema setri zbog imena i tradicije   :-\
Po mojem je setra jedino u prednosti zbog male potrošnje, a što se tiče kvalitete instalacija uvjerili smo se kod Samoborčeka i kod Autobanata iz Zrenjanina kojima se zapalila skoro nova 431 dt.
Setra je setra, ali nije to kvaliteta kao što je bila nekad  ;) a danas kad pogledaš nema više lošeg autobusa je svi moraju zadovoljavat neke uvjete i propise, a proizvođači imaju dugu tradiciju dok se kinezi i ostali manje poznati tek moraju dokazati
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

sarggy

trebate probati prvo setru voziti pa tek onda volvija i budete skuzili o kakvima se razlikama radi da je setra puno bilja nego volvo

busfan

#239
Citat: tomekk  u Lipanj 08, 2010, 14:56:30
Citat: busfan  u Lipanj 08, 2010, 10:27:21
Citat: art  u Lipanj 08, 2010, 09:16:32
Vozio sam se nedavno s novom setrom serije S 416 HDH i prevalio u njoj put od 12 sati i u vračanju također.
Komentar već kada uspoređujete VOLVO i SETRU je kao da po mome uspoređujete klasu FIATA i MERCEDESA, gdje bi u ovom slučaju VOLVO preuzeo ulogu MERCEDESA. Nažalost preko interneta se ne može to doslovce prikazati,al svatko tko kaže da je SETRA bolja,poslao bi ga na put od 12 sati prvo s VOLVOM pa nakon toga sa SETROM. Preuska sjedišta,malen razmak između sjedišta,poprilično tvrda naprema VOLVU,itd...
Prošao sam mnogo s autobusima raznih marki,al VOLVO je nbr.1 među autobusima viših klasa ;)

Ne bih se slozio.... koliko god da vam se svidja taj Volvo on je klasa Lions Coacha i sl. Ja s njima ne bih po udobnostio poredio ni GT-HD, a kamoli HD-H

Pošto ti preferiraš setru i voziš se njome, pitanje je opće jesi se vozio kojim od tih modela volva na dužim linijama  ??? ili je to samo ljubav prema setri zbog imena i tradicije   :-\
Po mojem je setra jedino u prednosti zbog male potrošnje, a što se tiče kvalitete instalacija uvjerili smo se kod Samoborčeka i kod Autobanata iz Zrenjanina kojima se zapalila skoro nova 431 dt.
Setra je setra, ali nije to kvaliteta kao što je bila nekad  ;) a danas kad pogledaš nema više lošeg autobusa je svi moraju zadovoljavat neke uvjete i propise, a proizvođači imaju dugu tradiciju dok se kinezi i ostali manje poznati tek moraju dokazati

Ako gledamo po tome koliko je autobusa izgorilo, onda je Neoplan najveci krs sto postoji, a znamo da nije tako. To je ono "desava se", pa jednu od najvecih nesreca u tunelu je izazvao Volvov kamion.
Dokaz zasto Setra vrijedi vise od  ostalih mislim da si najbolje vidio u ovoj nesreci Euroturista.... A ni Volvo nije vise neki kvalitet, recimo cuo sam da prethodnim serijama autobusa nisu bas zadovoljni, a ovi novi kako ce se pokazati....? Sumnjam u vrhunski kvalitet, jer prvo sto mi ne uliva povjerenje je Made in Poland....
Gledaj vozio sam se u prethodnoj 9900 u Njemackoj, meni je i Setra 300 i 400 ostavila bolji utisak....
Vec sam mozda i pisao, iako je vec dugo aktuelan model Setra 400 mi ipak za klasu bolje izgleda od drugih i ostavlja i utisak kvaliteta i vrhunske zavrsne obrade....