AP Varaždin - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:47

maky

A moj je tata jači od tvog i onda tako u krug...

Ma ljudi moji vi niste normalni, kad će te to jednom shvatit. Veliki sam (bio) obožavatelj formule 1 i onda bi mi se zgadio život kad bi na F1 forumu netko započeo raspravu (redovito svako tjedan dana) ko je bolji Schumacher ili Senna. I onda se svi međusobno pokolju, a tu se umiješaju i fanovi Prosta.
Ista je stvar i ovdje. Odgovarate na post (provokaciju ?!) nekog tamo  tipa koji se javio tek tako ko padobranac i bez ikakvog obrazloženja ogadio Volvo. Zagrizli ste  ko mala djeca i ovo će se sad nastavit u nedogled. Ja ću se sad pravit pametan i reć da ste svi u krivu da je je Neoplan Bog među proizvođačima autobusa i gdje ćemo se onda nać?! Opet krenut sve ispočetka...

Žene, automobili, autobusi, sportski klubovi i sl. se ne vole zato što  je netko od njih najbolji. Ne, razlozi su čovjeku neobjašnjivi, ali u međuvremenu su tako jednostavni. Imaju onu neku nit koja vas dira točno u mjesto gdje ste najslabiji. I uvijek je svakom (u većini slučajeva) najbolje ono njegovo i ničije ostalo i za to ima milijun razloga. Zamislite kad bi se svima na svijetu sviđala ista žena, kad bi svi vozili isti auto,  nosili istu odjeću, navijali za isti klub,... Dal je to normalno?!

I još jedna stvar. Jedni vole Volva, drugi Setru, treći MAN-a, četvrti Mercedesa, peti Irisbusa, ja volim Neoplana i  to je njihova (moja) stvar i nebi nikad ni za sve pare okrenio mišljenje.. Ne treba mene nitko uvjeravat da on nije najbolji kad meni je, a tako i drugima njihov omiljeni autobus. Šta dobijate s time kad nekoga uvjeravate nešto, a prije bi naučili zid da progovori?! Ako mislite da će netko odjednom promijeniti mišljenje o svom omiljenom proizvodu, samo zato što ste mu vi lijepo obrazložili, onda se varate. Svatko ima pravo na izbor i izabere ono što je (u njegovim očima) najbolji izbor.
Okanite se više tih rasprava jer samo stvaraju tenzije i svađu, nigdje ne vode, svatko će voziti svoje i ništa nećete postić.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

busfan

U pravu si Maky, niko ovde nikog nece uvjeriti u suprotno, samo ja ne to ne gledam kao na svadju, vise kao razmjenu iskustava i misljenja  ;)

tomekk

Izgleda da su svi 8700 i setra dobili natpise vlasnika kod vrata AP Varaždin.Dakle nema više pauk, gumeko i transi...
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

elvis

tomekk jesu li te firme koje si nabrojao u sklopu AP Varazdin ili su bili iznajmljeni od tih firmi,mozes li nam objasniti o cemu se tu radilo?

tomekk

Citat: elvis  u Lipanj 16, 2010, 14:14:53
tomekk jesu li te firme koje si nabrojao u sklopu AP Varazdin ili su bili iznajmljeni od tih firmi,mozes li nam objasniti o cemu se tu radilo?

Ma iskreno, tu ne znaš ko koga...Pričale su se razne priče-da su autobusi kupljeni ap-ovim novcem ali zbog stečaja nisu smjeli biti kupljeni preko firme pa onda druga priča da su kupljeni zbog toga jer vjerovnici nisu dali da se kupe pa treća priča bila da su autobusi u najmu itd itd
Ove firme koliko znam nemaju nikakve veze s ap-om al postojala je nekakava suradnja otprije(npr Gumeko spada pod Gumi impex i sl dok npr firma Transi osnovana u 4.mj i nedugo zatim kupljena na nju setra)
Uglavnom, bilo kako bilo autobusi su izgleda ipak AP-ovi, a priča se i o još noviteta-još volva 8700, ali i o nekim puno boljim autobusima za duže linije no o tome kad bude vrijeme....
Za 29.6. zakazana je skupština vjerovnika pa ćemo vidjeti šta će biti dalje  :-\
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

elvis

Kakvi su ovi 8700 za putnike,a i znas li kakve motore imaju?

Ovo sto vidim po slikama izgledaju mi jako lijepo,nasljednici Steyr-a na kratkim linijama,ali opet uz klimu i udobnija sjedista mogu odraditi puno vise

tomekk

Citat: elvis  u Lipanj 16, 2010, 22:31:51
Kakvi su ovi 8700 za putnike,a i znas li kakve motore imaju?

Ovo sto vidim po slikama izgledaju mi jako lijepo,nasljednici Steyr-a na kratkim linijama,ali opet uz klimu i udobnija sjedista mogu odraditi puno vise

Pa meni osobno su dobri.Imaju udobna kiel sjedala, naravno podesiva, ima dosta mjesta za noge, na sjedalima straga čak ima priključak za slušalice blaupunkt(koji je inače nisko postavljen ispod stolića pa je preglednost loša tako da nisam tome pridavao previše pažnje).Inače sjedala su rađena po narudžbi isto kao i zastori(mislim na dezen jer su po njima šapice pošto su autobusi ex Wiesel što znači lasica, a i 2 imaju još natpise wiesel i lasicu na sebi).
Kod sjedala je zamjerka na boju-plava su, a te šapice su bijele pa mislim da će se to dosta zaprljat.Isto tako, malo bode žuta boja wc-a u oči, ali nije tako strašno.Još možda da su stakla malo zatamnjena jer bi onda puno ljepše sve izgledalo.
Klima radi odlično, a busevi su 2002. godište i za te godine imaju jako malo km-nešto više od 300 000.Motor dobro vuče, al sad nisam siguran jel ima 340 ili čak 380 ks.
Uglavnom, za ove linije do Zagreba autobusi su sasvim ok, a trebali bi voziti i sezonu(prošle god su steyri non stop vozili za Bašku).Malo se vozači žale da skaču i da su tvrdi, al to je i normalno jer ipak to nije HD bus na koje smo mi navikli.Meni je isto sad malo čudan i nizak, al s vremenom se čovjek navikne.Osobno nemam nikakvih prigovora na sam bus nego na one koji brinu o njemu pošto na nekima na displayima piše Blaguss ili Zuklin.To bi trebalo isključit ili možda umjesto toga napisat AP varaždin.Inače, kad bi održavanje bilo na nivou Austrijanaca i kad putnici nebi bili ko stoka, autobusi bi mogli služit sigurno 15 god.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

elvis

Sve u svemu jako dobri autobusi,meni se njihov izgled bas svidja...a zuti WC sam vec vidjao u web-oglasima za prodaju autobusa,ali to se moze presvuci platnom,naravno ukoliko su voljni u preduzecu da to odrade

tomekk

Citat: elvis  u Lipanj 16, 2010, 23:20:36
Sve u svemu jako dobri autobusi,meni se njihov izgled bas svidja...a zuti WC sam vec vidjao u web-oglasima za prodaju autobusa,ali to se moze presvuci platnom,naravno ukoliko su voljni u preduzecu da to odrade

Da, za linije na kojima prometuju su jako dobri, a za ovaj wc nema potrebe.Inače, to je lakirano, a jel to neki lim il nešto drugo nisam baš gledao(ipak sam se do sad vozio 3 puta s njima odkad su stigli)
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

elvis

WC na tim linijama je luksuz pa makar bio zakljucan,a i drugi autobusi imaju takav,s tim sto je taj lakiran zutom bojom,a obicno na drugim autobusima preko tog lima,ili sta je vec,se stavlja tapacirung koji zasigurno ljepse izgleda od zutog laka

erobuss

Malo su osvježili web stranicu  :)
www.ap.hr

Tlimfocit

AP se vidim svim silama trudi izaći iz stečaja. Karta Split-Trogir 20 kuna. :)

tomekk

Citat: Tlimfocit  u Lipanj 27, 2010, 21:37:44
AP se vidim svim silama trudi izaći iz stečaja. Karta Split-Trogir 20 kuna. :)

jeftinije?
skuplje?
Konkurencija??
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Tlimfocit

Pa inače su cijene na toj liniji od 12 kuna (AT Šibenik) do 18 kuna (Samoborček). Možda su svi podigli cijene sada u ljetnim mjesecima, ali ovo me jutros malo iznenadilo. Nije sad neka velika cifra, ali nije ni velika kilometraža. No što je tu je. Neću se prestat sad voziti s Varaždincima. Ako će to poskupljenje pomoći onda ni riječi neću reći.
Inače danas popodne su po Splitu bila dva crvena Volva, a ja sam jutros išao sa AV120 sa narančastom šarom sastrane (nisam zapamtio reg. ni g.b.). Autobus nije baš u bajnom stanju. Mislim za Split-Trogir je svaki dobar ali ovaj ipak ide Split-Zagreb.

tomekk

Citat: Tlimfocit  u Lipanj 27, 2010, 22:15:46
Pa inače su cijene na toj liniji od 12 kuna (AT Šibenik) do 18 kuna (Samoborček). Možda su svi podigli cijene sada u ljetnim mjesecima, ali ovo me jutros malo iznenadilo. Nije sad neka velika cifra, ali nije ni velika kilometraža. No što je tu je. Neću se prestat sad voziti s Varaždincima. Ako će to poskupljenje pomoći onda ni riječi neću reći.
Inače danas popodne su po Splitu bila dva crvena Volva, a ja sam jutros išao sa AV120 sa narančastom šarom sastrane (nisam zapamtio reg. ni g.b.). Autobus nije baš u bajnom stanju. Mislim za Split-Trogir je svaki dobar ali ovaj ipak ide Split-Zagreb.

Počela sezona pa se mora kombinirat s čim se ima.dosta autobusa vozi izlete pa se na linije šalje sve i svašta.Vidio sam i ja crvenog 642 na liniji za Split.Ovih dana je inače vozio maturalac u Prag zajedno s 643, dok je u Pragu još viđen i 627 mislim.Ugl, još 5 HD autobusa bi dobro došlo AP-u...
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga