Ikarus-izložak vojnog muzeja

Autor Portos, Studeni 21, 2008, 21:08:28

Portos

U TRZ Jankomir već se neko vrijeme nalazi oklopljeni Ikarus-sanitetsko vozilo kojega sam još davno slikao kroz ogradu. Danas sam ga pogledao izbliza, i prošetao njegovom unutrašnjošću. Bus je oklopljen iznutra čeličnim pločama debljine 8mm koje su iznutra zašerafljene na karoseriju. Stakla nisu skidana, bus je iznutra obojan u bijelo, na stražnjem dijelu ima nosače nosila za 12 ranjenika, sprijeda je "operaciona sala". Motor je kompletan ali su poklopci na podu otvoreni. Stoji ploćica od vozila na kojoj piše da je autobus iz 1984 godine. Riječ je o busu iz APD i uspio sam ispod sloja bijele boje pročitati garažni broj. Dakle lijepo se prisjetiti tih vremena i zamisliti Ikača u vožnji prisjetiti se njegovog zvuka...
Za vas pitanje da pogodite koji je garažni broj imao?


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

ipiljek

Evo da ja počnem.Možda gbr. 740?
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

Portos


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

konkordsky

da ja probam sa 746?  ;D
jel niže ili više??? ::|
pretpostavljam koji nije. :P
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

ipiljek

Nemoj još otkrit (ak već nije otkriveno) možda uspijem saznat i nešto više ;D
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

tssp

mora biti još jedan bijeli takav

Portos

Citat: konkordsky  u Studeni 27, 2008, 16:12:39
da ja probam sa 746?  ;D
jel niže ili više??? ::|
pretpostavljam koji nije. :P
niže.
bila su 2 jedan se pokvario za vrijeme trajanja konvoja "liječnika bez granica" dok je prevozio ranjenike iz Vukavara, ostavili su ga negdje u Slavoniji...

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Tomek

Šta nisu bila 3? Jedan bi trebao biti u vojnom muzeju u Vukovaru?

Portos

Citat: Tomek  u Studeni 28, 2008, 21:54:35
Šta nisu bila 3? Jedan bi trebao biti u vojnom muzeju u Vukovaru?
Negdje sam pročitao da su bila 2 a otkud mi informacija o drugom, koji je zbog kvara napušten više ne znam...

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

conecto

U vojarni u Dugom Selu krajem rata bio je jedan takav - bivši 726.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...