Autobusni vremeplov

Autor gaspa, Svibanj 12, 2008, 12:40:31

Osoblje

Fotke nam šalje sendipula - prva je s Yugopapira, a druga prikazuje TAM-a 170 A 11 P koji obavlja prijevoz radnika OKPD Valtura (Pula u Jugoslaviji/ Zlatko Bosić)
*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

Teutonic

Još jedna slika iz Knina,meni osobno jedna od najljepših,nekako simbolizira predratni Knin,dolje vidimo masu autobusa Jadrantransa koji čekaju radnike pa da pretrpani voze prema selima Bukovice,Tromeđe,Podinarja i Kosova Polja,desetke teretnih a i putničkih vagona.Malo dalje slap Krčić pod kojim izvire rijeka Krka,a u pozadini dominira simbol grada,regije,a i cijele države-Dinara.

Izvor slike je facebook stranica "Knin,jedno vrijeme",svakako preporučujem da je posjetite.

Osoblje

*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

Teutonic

Poddinarska regija (Kijevo,Civljane ili Vrlika) 1991.:


akzg22

#154
Citat: damir fido  u Ožujak 12, 2016, 18:52:40
Autobus navodno nabavljen za Autoprevoz Tuzla,sadasnji Trans Turist.Ako neko zna koji je model.

Vlasnik fotografije Majda Ibrišimović.

Mislim da se radi o autobus na Csepel 603 šasiji koji je karoserirala Autokaroserija Split (po prednjoj masci mislim da su oni bili karoseristi).

akzg22

Citat: peron24  u Studeni 16, 2015, 13:15:15
Autobus Croatia transa na liniji iz Zagreba prema Šibeniku snimljen u Posedarju 1967

Foto by: Facebook grupa "Iz Šibenika si ako..."

Ako se varam, mislim da se radi o OM Titano, karoserist: Avtomontaža Ljubljana.

akzg22

Citat: gaspa  u Svibanj 14, 2008, 08:33:47
Još malo prošlosti i otkrivanje ovog modela u Petrinji - po meni bi to bila škoda (one su prije pedesetak godina imale maske "tužna lika")


U pitanju je TAM PB 56, na šasiji TAM Pionir, karoserist je Avtokaroserija Maribor (da li je to bio ustvari TŽV Boris Kidrič).

akzg22

Citat: man750  u Studeni 10, 2009, 20:25:50
Ovo je obicna Dubrava A11. Bilo ih je par u Autotransportu Zadar među karavelama. inaće dijelile su istu karoseriju. Jedino koliko ja znam karavele su imale jače (bolje ) amortizere, 28 sjedišta i WC
Izvanka najuocljivija razlika su bila stražnja stakla kod karavela bijela da se ne vidi u WC.
sjecanja blijede ,ipak su to bile sezdesete

Ako se ne varam, radi se o FAP A11 Dubrava D6.

akzg22

Citat: man750  u Srpanj 15, 2010, 20:47:41
Evo jedna stara razglednica iz Gospica

Na slici je FAP TM2 karoseriran u Autokaroseriji Zagreb

Nije li FAP TM2 ustvari Dubrava D8? Znam da je taj model postojao,a svi modeli sa parnim brojevima dok se nije počela proizvoditi Dubrava D14 su imali motore naprijed i isključivo FAP-ove motore.

akzg22

Citat: peron24  u Studeni 27, 2014, 17:46:11
Vinkovci 60-tih



Autobusi na slici su Alfa-Romeo 910 AUS "ukavejka", karoserist: Goša, Smederevska Palanka i TAM A 3000 M "tranzistor", karoserist: Autokaroserija, Novi Sad. 

akzg22

#160
Citat: damir fido  u Prosinac 15, 2012, 00:29:50
Slike sa fb stranice "Tuzla povratak u proslost".Na prve 2 slike je Sanos 5 od Termoelektrane Tuzla a na drugoj je mozda neki Tam.







Autobus na prve dvije slike je Zastava? Sanos S5,a na zadnjoj je TAM PB 56, na TAM Pionir šasiji koji je radila Avtokaroserija Maribor, pretpostavljam.

Paško

1952. godine:

OM Taurus (talijanskog karoserista Portesi, volan s desne strane):


Hotel Esplanade Zagreb by foundin_a_attic, on Flickr

Neki OM također, model nepoznat:


jugoslavia negtives 1952 holiday by foundin_a_attic, on Flickr


jugoslavia negtives 1952 holiday by foundin_a_attic, on Flickr


jugoslavia negtives 1952 holiday by foundin_a_attic, on Flickr
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#162
Par slika iz ovog: http://gallery.nen.gov.uk/index.php?cid=1568&st=&pn=1 albuma:

Atlasova Setra vidi se u pozadini:



Ne znam je li ova fotografija snimljena negdje u unutrašnjosti ili možda čak okolici Splita (Kaštela):



Trst u studenom 1977. prepun jugoslavenskih autobusa - TAM-ovi, Sanosi, O302... Najbliži kameri je Magirus iz Avtomontaže, a nasuprot njega Büssing iza kojeg je vjerojatno Putnikova Setra.



Izvor: http://ilpiccolo.gelocal.it/tempo-libero/2016/10/20/news/vent-anni-di-cronaca-a-trieste-con-le-foto-di-enzo-lasorte-1.14280902
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

lussin

Mali Lošinj, prijelaz iz šezdesetih na sedamdesete. Može li netko odgonetnuti autobus na slici?

Izvor: otoci.net

sniff

Ili čak originalni MB, neki prethodnik 0302 ?