Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

Paško

Klik na fotografiju vas vodi na najveću moguću rezoluciju.
HAK-ov Priručnik iz prometnih i sigurnosnih pravila za autoškole, 1991.







Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tamlover

#541
Odlično! Druga mi je posebno zanimljiva na terminalu u Zaprešiću. Možda jedna od linija koju ZET odavno ne vozi prema okolici Zaprešića. A bijeli TAM naravno pojava gdje god da se pojavio tih godina (subjektivno naravno, hehe).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tramvajac 92

Nemrem uopće skužiti di je TAM slikan  ???

NP-549

Nikad mi nije bilo jasno zašto zglobni nije imao auspuh na krov, dok su solo "M"-ovi imali.

C2

#544
Citat: tramvajac 92  u Studeni 02, 2015, 13:58:03
Nemrem uopće skužiti di je TAM slikan  ???

Kolko vidim to je ulaz u Zaprešić preko Krapine - Ulica Maršala Tita

Ivan

Zanimljivo da su i neki drugi materijali za vozačke škole s kraja 90-ih gdje se vide polovni njemački autobusi slikani u Zaprešiću... Valjda je netko zadužen za slike živio negdje u blizini. :P

TAM je definitivno na mostu preko Krapine, ali ovo nije na zaprešićkoj strani, to je još Jarek Podsusedski, u Zagrebu po današnjim granicama.

tamlover

S Facebook grupe Zagreb - Kakav je bio nekada, MAN 890 UG kod Lisinskog:
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan

#547
Slučajno sam nabasao na ovu sliku na dalje.com, u ZG rijetka verzija prednjeg dijela SL200 (ako se dobro sjećam 867 s još rjeđim ručnim mjenjačem) i također rijetko viđena skraćena verzija linije 301 do Kravarskog.
I vrijeme brzo leti, tko bi mislio da će za 2 mjeseca biti 10 godina od povlačenja ZET-a s područja KOP. :o


Dreamwalker

Evo nekoliko slika iz ožujka 2009. kad je bio rashod ZET-ovih legendi. Autor svih fotografija je Damir Perušić kojem ovim putem zahvaljujem na dozvoli za stavljanje slika na forum.









"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Dreamwalker





Napomena: ove dvije slike su u originalu u ovim dimenzijama.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Thommo

#550
Fotografije su iz nekog cirkularnoga maila...

Zagreb, vozilo za radove na gornjem vodu ZET-a, Alfa Romeo, 1954.


Zagreb, autobusna linija Črnomerec- Podsused, 1955. godina

sniff

Ne znam jesmo li imali ove slike iz ove knjige: :)

sniff

2.dio

Shole

Jasno mi je da si nemože svatko priuštit skener ili ić po kućama skenirat, al mogao si poslikat jednu po jednu od onih interesantnijih, i lijepo cropat i okrenut kako spada.   Najlakše pobacat samo z brda zdola

sniff

Nemam mjesta za skener kraj kompa,sad imam novi laserski printer od metra kubnog glavauzid,više ću se potruduti. ;)