MAN SG 220 Avtomontaža

Autor Paško, Svibanj 23, 2011, 16:19:56

Paško

Ni ne znam zašto je dobio nove pločice, možda su stare prednje izgubili. Sve ostalo je po starom.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

Zar nije zakonom zabranjeno oštećivati reg. pločice?! Koliko vidim oni su ih pričvrstili direktno na karoseriju
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

man323

Da ih oni ne začvrste za karoseriju sa vijcima ili zakovicama, onda bi ih netko brzo ukrao/ ili bi brzo otpale.

MAN truck bus

Imaju li oni motornu kočnicu,retarder ili samo obićnu kočnicu?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

man323

#109
Imaju motornu kočnicu, koja ne radi.
Radila je na principu da si morao skroz lagano stisnuti pedalu kočnice kako bi ju aktivirao.
Inače, kad smo kod te teme, na #232 uopće ne radi retarder otkad je kupljen.

Paško

Party like it's 1990:



Sad obično ide onaj dio gdje kažem da je sve isto, ali osim dobrog udarca u stražnjicu koji je novotarija, uvjeren sam da mu je pod stare dane i za (sigurnost svih uključenih) posljednje mjesece vožnje ubačen neki drugi motor. Nema više onog karakterističnog zavijanja (najbolje čujnog u prvoj brzini), nego sad više zvuči kao neki iskvareni čajnik pa bih rekao da je to motor iz O305(G), a nije ništa brži. Slikan je u utorak nakon odrađenog posljednog polaska (u 13:50) osmice:



Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Jedno općenito pitanje vezano za zglobne Avtomontaže. Nigdje na podforumu Zagreb, Rijeka  i ponekom ostalom nisam vidio Avtomontaže automatik. Znači li to da je jedina opcija bila ručni mjenjač ili je možda malo skuplja verzija bila sa automatikom (pa ih stoga nije bilo kod nas).

Da su naše kojim slučajem barem prepravljene u automatik, mislim da bi ih vozači puno više voljeli, a ne ovako boreći se sa mjenjačem. ;D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

lussin

Rijeka je imala jednog automatika, rashodovan negdje 2007.

Tomek

Malo poprati forum, ZET je imao 3 MAN SG 220 iz Avtomontaže automatika, tako da je definitivno i to bila opcija.

josipgrgin

Izgleda da je jedini preostali SG220 u Hrvatskoj, pa bi bilo lipo da ga se sacuva za muzej.

Lion's Driver

Je bilo bi lipo...a da svi ne gledaju kroz pare mozda i bi...nego valja materijal prodat za jednu plaću....da se mene pita vozio bi on meni dokle god moze...a moze jos...samo ga sredit...

josipgrgin

Slazem se s gore navedenim iskazom i ja bi volia da jos koju godinu vozi...

man323

Sve su to želje i ideje, ali nema nikome od nas smisla trošiti vrijeme i raspravljati o tomu. Ovdje se radi o Prometu koji nema para niti autobusa, pa će i #688 kao i svi ostali završiti raspilani i raskomadani.
A #688 nema više niti originalni motor, tako da je svoju dušu, unatoč tome da je jedini u voznom stanju, izgubio.
A moramo uzeti u obzir da smo zadnji (novi) zglobni autobus uzeli 2008., dok su ova dva pristigla redizajnirana Citara tek kap u moru autobusa koji nedostaju.

Paško

#118
10 tisuća i 450 dana u Prometu. Zvuči kao neki film strave i užasa. Toliko je otprilike dana vozio autobus koji je u splitskom gradskom prijevozu potrajao najdulje od svih, malo više od 28.5 godina. Naravno, radi se o g.b. 542 koji je ispilan prije devet godina. Jedini autobus koji je uopće blizu te brojke (dakle, ukupno vrijeme provedeno u Prometu, ne godište i sl.) je još uvijek aktivni #688. On je trenutno u svom 9845. danu u Prometovoj garaži. U svojoj karijeri prošao je sve i svašta i vjerojatno će za koji mjesec napokon biti zasluženo umirovljen, taman stotinjak dana prije desete hiljadarke. Pogledajmo kako je sve to izgledalo prije skoro tih 9845 dana. Kolovoz je 1990. godine i #688 je tek stigao iz ljubljanske tvornice, malo prije Europskog prvenstva u atletici. Neki detalji su drugačiji - tablice su ST-187-579, prozora ima puno manje, a maglenke i krune na kotačima se sjaje, ali zapravo se malo toga promijenilo.
Autor je potpisan u donjem desnom kutu.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

Nemam riječi..i da su se tako riješili starca a brzo će i drugog   :'( tužan kraj