MAN SG 220 Avtomontaža

Autor Paško, Svibanj 23, 2011, 16:19:56

Dreamwalker

#120
Svaka čast amfan. Bilo bi odlično kad bi stavio najnoviju sliku iz tog kuta (ili nekog sličnog) u isti post da se vidi razlika prije i poslije. Nakon par mjeseci/godina kad bude ispilan, bit će to lijepo vidjeti u forumskoj arhivi.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Paško

Hvala. Sliku sam dobio prije par tjedana (nakon pola godine čekanja) i mislio sam je staviti za godišnjicu prve registracije (17.08.), ali stavljena je nekidan na Phototrans pa je evo i ovdje. Autobus u pozadini na slici je Sanos S14. Bit će uskoro i slika jednog manje slavnog zglobnjaka. ;) Nedavne slike iz sličnih kutova su u postovima #104 i 110, a sliku na istoj lokaciji nije moguće napraviti jer Prometovi autobusi s te stanice (koja je u međuvremenu pretvorena u parking za turističke autobuse) ne polaze već dosta godina otkad su pomaknuti na Sukoišan. Ne sjećam se točno, ali mislim da je to bilo oko 2004. godine.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

421

Citat: man313  u Studeni 16, 2016, 21:11:07
Imaju motornu kočnicu, koja ne radi.
Radila je na principu da si morao skroz lagano stisnuti pedalu kočnice kako bi ju aktivirao.
Motorna kočnica se uključivala prekidačem na komandnoj tabli. Znači: ili si ju imao (preko pedale) ili nisi.
No i danas ju možeš koristiti, ali na drugačiji način. kava
Pritiskom na tipku za gašenje tijekom vožnje, kad motor dobiva reski i prodoran zvuk i usporava.
Tako smo ju mi koristili kad je prekidač bio "mrtav".
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Shole

Znalo je bit problema kad ti na mokrom blokiraju kotači a prekidač malo zašteka. Ti uredno otpustiš brenzu, al frena drži još sekundu dvije i onda se bus ugasi ako su blokirali kotači

Kubson4402

Hi!
U razdoblju 23-27 kolovoz ja ću ostati u blizini Splita i moj san je da se vidi autobus MAN SG220 na liniji.
Volio bih da ga vozimo i obavljanje prigodne fotografije i video (Vozim kanal na youtube "Szanowna Komisja").
Ako netko može pomoći da ga pronađu?
Ili u slučaju zastoja u depo je prilika za ulazak u kvadrat kladiti?
Poslao sam na tvrtku Promet prije nekoliko dana e-mail u ovom slučaju, ali nisam dobio odgovor.
Ja sam poljski, i volio bih upoznati MAN SG220 (kod nas nemamo takvih čuda).
Ispričavam se za moj hrvatski (translator).
Pozdrav!

Paško

#125
Hi!
I'll write in English so the translations are better. There's a very little chance that #688 will be driving around that time. Fewer articulated buses are needed during the summer when school ends which is why #688 is rarely used. It's the last replacement bus in the garage after all the Sanoses. The bus will probably be in the garage during those days. I won't be in Split at that time. Promet usually doesn't reply to such e-mails so I advise you to contact them on the telephone (in the morning) when you come to Split.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

josipgrgin

Eto vidite kako ima stranaca koji vole stare buseve i bilo bi lipo kad bi se Sg220 sacuva  ili jos bolje da ga se sredi i da sluzi u turisticke svrhe samo treba da se neko pozabavi oko toga. Ako nije uspjela prezivit rijecka avtomontaza neka bar ova nasa splitska ostane

Kubson4402

Citat: amfan  u Kolovoz 11, 2017, 14:25:34
Hi!
I'll write in English so the translations are better. There's a very little chance that #688 will be driving around that time. Fewer articulated buses are needed during the summer when school ends which is why #688 is rarely used. It's the last replacement bus in the garage after all the Sanoses. The bus will probably be in the garage during those days. I won't be in Split at that time. Promet usually doesn't replies to such e-mails so I advise you to contact them on the telephone (in the morning) when you come to Split.
Thank you very much, my friend, for your reply. Now i undestand the situation. All I wish is to enter the depot just for the moment and make one nice picture.
Please, keep your fingers crossed!
Kind greetings, Kubson

XDonald

#688 je jutros bio na liniji 9. Nakon sigurno 9-10 miseci san napokon uhvatio priliku za odvozit jedan krug u njemu  8)

josipgrgin

Izgleda unutra bolje nego neki od citara ili novijih manova .Treba ovaj bus sacuvat
Ovo je izgleda jedini koji jos vozi u Hrvatskoj

tramvajac 92

Još da su ga iza oribali da nema ovih žvrljotina.

Paško

Citat: josipgrgin  u Rujan 05, 2017, 10:49:52
Izgleda unutra bolje nego neki od citara ili novijih manova .

Ovo je jedna od većih gluposti koje sam pročitao ovdje. BTW, registracija ističe za petnaestak dana pa ga uhvatite dok još možete.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

STress

Citat: amfan  u Rujan 05, 2017, 13:35:38
Ovo je jedna od većih gluposti koje sam pročitao ovdje.

Znaš, ima ovde i nostalgičnih korisnika...
Inače, sicevi su upravo onakvi kakvi su bili u MAN-ovima (890 i 220) kad su tek došli u Split.

Paško

Citat: amfan  u Rujan 05, 2017, 13:35:38
BTW, registracija ističe za petnaestak dana pa ga uhvatite dok još možete.

Penzija je ponovno odgođena za godinu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...