MAN Lion's City G

Autor man323, Srpanj 16, 2017, 23:28:18

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

On više nije 710. Nema registracije, niti gbr prepoznaje se po reklami. Ne znam kako ga interno zovu.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

#137
No eto, dogodit će se sljedećim dubravskim serijama kako su zbrljali podsusedske Citare.

Iako, pošto sad nema više u VG više ničeg do 850 niti će VG vjerojatno dobivati više svoje brojeve, moje je skromno mnijenje, da se odmaknem od prijašnjeg kompliciranijeg prijedloga, da bi bilo najbolje slično Rijeci koja ima cikličko pobrojavanje cijeli redovni vozni park dalje pobrajati od 793 do 999 i za par godina početi opet od 100, a sa specijalnim, školskim itd. ići isto 1-99.

Tu i tamo bi neki slijed kao eventualno možda zaobišao 850 ili za 10 godina možda čak i APP Citare (vjerojatno ne jer dotad bi bilo skoro 300 slobodnih) i dio brojeva opet bio preskočen, ali bez prelamanja serija, i za 10-ak godina bi bilo dalje sve skockano, no očito je ovako "lakše" a i pogonima je jako stalo da imaju "svoje" brojeve što sve skupa izgleda kao vrtićka igraonica.

tramvajac 92

Da vas potpalim, ionako si ekipa planira popiliti 9 kocki, i taman će novi kretati od 501...

Dreamwalker

ZET očito više nema nikakvih standarada oko nekih stvari u kojima se prvenstveno vidi jel u firmi red ili nered. Nit je ikoga briga. A iako je na papiru jedna firma, postali su holding unutar holdinga, tj 5 firmi unutar jedne.

Postoji još stvari koje mi nisu jasne logički, ali mi se ne da o tome.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

545

Citat: tramvajac 92  u Listopad 21, 2017, 13:03:31
Da vas potpalim, ionako si ekipa planira popiliti 9 kocki, i taman će novi kretati od 501...
To bi mozda, mogli onda biti zglobni Iveco Urbanway.
401- Solo, 501- zglobni Iveco,
Kao što su bili 401/501, O 405N/GN.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk


podgora

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

smogovci.bbb2

Na ovom sa slika već nedostaje okrugla naljepnica (minus) sa 4 vrata
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

man323

#143
Prenosim cjelokupni sadržaj sa autobusi.hr:

Citat:Zagreb uskoro postaje bogatiji za 10 novih zglobnih autobusa. Radi se o 10 MAN Lion's City Ga, dužine 17,9 metara, širine 2,5 metra i visine 2,9 metara. Kapacitet autobusa je 45 sjedećih i 95 stajaćih mjesta. Ergonomska i udobna sjedala postavljena su bez oslonca i nude puno mjesta za noge između pojedinih redova. Ulazi i izlazi te središnji hodnik posebno su niski za lakši ulazak i izlazak. Atraktivno dizajniran kokpit ispunjava najveće zahtjeve za komforom, jednostavnim rukovanjem i ergonomijom. Svaki detalj savršeno je prilagođen individualnim zahtjevima vozača: od logičnog rasporeda elemenata za rukovanje preko dobro čitljivog zaslona sve do pregledno oblikovanih pokaznih ploča. Veliki LC zaslon pritom je uvijek u središtu. Informira vozača o svim pogonskim i dijagnostičkim podacima vozila. Opremljeni su 6-cilindarnim Euro VI C motorima snage 360 KS koji su upareni s 6-stupanjskim automatskim mjenjačem. Maksimalna brzina iznosi 75 Km/h.

Da se nadovežem središnjeg displaya: Sada se na njemu prikazuju otvorena vrata, aktivna stanična -> kao kod VDO table.

Zna li netko od Vas što se krije iza ovog poklopca na lijevoj stražnjoj stijeni?






leonardo123

Poklopac služi za spremnik rashladne tekućine da se ne pregrijava motor. I ako sam dobro primjetio, Voith sa 6 brzina?

smogovci.bbb2

Eto, toliko smo žudili za MAN-om a osim novog motora i kozmetike prednjeg /stražnjeg dijela praktički se već godinama vozim u ovakvom autobusu. Čekam Solaris klinac
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

elez

#147
Citat: leonardo123  u Listopad 22, 2017, 09:13:34
Poklopac služi za spremnik rashladne tekućine da se ne pregrijava motor. I ako sam dobro primjetio, Voith sa 6 brzina?
Ja mislim da ne postoji Voith sa 6 brzina nego samo ZF (govorim o standardnim najčešćim mjenjacima). 431 ili Shole help??
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Majstor

Voith 864.6 / ovaj zadnji broj 6 nije broj stupnjeva prijenosa već generacija modela 6 /
Voith ima samo sa 4 stupnja prijenosa nekad je bio i sa 3 stupnja ali sa generacijom .5 mjenjača i novije nudi se samo sa 4 stupnja prijenosa - brzine
Samo mi sudite pošteno !

MAN19464

Prva vožnja putnika mogla bi biti na dan svih svetih, a možda ih ranije puste u promet.