Zeni Tours, Zenica/Vitez

Autor tamlover, Siječanj 15, 2008, 12:09:22

tamlover

Proizvodno, uslužno i prometno društvo Zeni-Tours d.o.o. Vitez
Podružnica Zenica         
Zmaja od Bosne 1, Zenica                 
tel: +387 32 444 100
www.zeni-tours.com


"LION-BUSS" registriran je 1995. godine. Sjedište poduzeća se nalazi u Vitezu, a svoju podružnicu ima i u Zenici.
Ima nekoliko federalnih linija:
-          ZENICA-VJETRENICE-PREOČICA
-          ZENICA-VJETRENICE-TRAVNIK
-          ZENICA-KAONIK-SANSKI MOST
-          ZENICA-SARAJEVO-MOSTAR
I jednu međuentitetsku liniju:
-          ZENICA-BANJA LUKA-GRADIŠKA
Pored toga bavi se ugovorenim i turističkim prijevozom.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

erobuss

Na 'parkingu' AS Mostar prije par dana njihov Isuzu i Cityliner od Hasića


erobuss


Mercedes

Da li je lion bus nekadasnji BUCO TOURS?????????????

elvis

jeste to je Buco,pod tim nazivom je osnovana firma 1995. nakon nesrece kod Kaknja mnogo putnika nije htjelo da se vozi njihovim busevima pa su promjenili naziv firme,sad,osim ovog Lion-buss,rade i pod nazivom Zeni-tours

Mercedes

Pa pitao sam se šta se desilo sa bucom i neko mi je rekao da je sad lion, je li šef izašao iz zatvora za onu nesreću???

elvis

mislim da nije,nije davno ni otisao,jer taj slucaj je dugo vremena bio na sudu,zalili su se na presude...on i tehnicki kontrolor su u zatvoru

mb0404

Ako im je odrzavnje kao sto je bilo i prije onda je bas veselo.Jesul one svoje starudije tipa MAN i Steyer prebacili na novu firmu ili su rashodovnia ???

elvis

ne znam to,vidjao sam jednog neoplana i jednu 0303 sa natpisom Zeni-tours na njihovoj liniji za Mostar,a na jednom od nijh sam primjetio obrise natpisa Lion-buss

aaaaa

Citat: mb0404  u Siječanj 09, 2009, 00:59:53
Ako im je odrzavnje kao sto je bilo i prije onda je bas veselo.Jesul one svoje starudije tipa MAN i Steyer prebacili na novu firmu ili su rashodovnia ???

ja mislim da su nešto rashodovali nešto je još u funkciji na ovim lokalnim linijama. Nedavno sam vidio dva vozila sda natpisom Zeni Tours a radilo se o vozilima Neoplan Cityliner oko 95 godišta i MAN Lions Star prve generacije dakle negdje oko 98.
Donedavno sam viđao i Skylinera sa natpisom Lion Buss kao i setru 215 međutim u posljednje vrijeme nisam ih vidio...

mb0404

Ja kolko se sjecam imali su dvije setre 215 jednu obicnu i jednu HD.Kolko me sjecaje ne vara ova obicna je imala onu saobracajku a HD je drzala liniju za Jajce.Znam da su MAN i Steyer vozili non stop prema Travniku posto je nekad prije i pisalo na busevima BUCO Travnik.Cesto su im autobusi bili parkirani gore kod rudnika u Zenici,a putnike kupili sa pomocne stanice tj onog perona pored ceste na autobuskoj

elvis

ja se sjecam Setri 228 DT,2 215 HD (bijela i zelena) sa natpisima Buco,prije nekih 7-8 godina isle su za Mostar,redovno pune,onda nakon nesrece prvo je nestala katna,a poslije i ovi veliki busevi nakon kupovine Isuzua,sad ponekad ide 0303,ili 215 HD

elvis


gianni

Njihovom isuzu juce otpao tocak na Komaru u voznju.Srecom nije doslo ni do ozbiljnije nesrece.

mb0404