MM Tours, Žrnovnica [ST]

Autor manoplan, Veljača 16, 2008, 11:28:29

manoplan

MM Tours d.o.o.
Žrnovnica, Hrvatskih velikana 28
tel. 021/472-341
www.mm-tours.hr




Turistička agencija iz Splita




maky

Prijevoznik iz Žrnovnice kraj Splita.

Danas sam naišao na ovog vrlo zanimljivog, ali i fenomenalno očuvanog Citylinera. Zaista sam ostao zadivljen u kako je dobrom stanju, za pohvalu... Ali ipak su najzanimljivija stražnja vrata i njihov položaj:




Mislim da osim ovog Citylinera imaju i Travega i još ponešto...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!


maky

Scania motor!

Al ja sam stvarno oduševljen. Ovo je jedan od najboljih Citylinera koje sam vidio.  Da imam para, kupio bi ga!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

zlikowszky

Interesantno, taj neoplan ima zadnja vrata iza stražnje osovine i na samom repu...Ovu formu još nisam vidio kod Citylinera...
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

manoplan

Citat: zlikowszky  u Veljača 24, 2008, 23:32:25
Interesantno, taj neoplan ima zadnja vrata iza stražnje osovine i na samom repu...Ovu formu još nisam vidio kod Citylinera...

Meni je enigma gdje mu stane motor,ako se uzme u obzir da stepenice za ulazak na stražnja vrata oduzimaju dosta volumena  ???

Servis

Citat: manoplan  u Veljača 25, 2008, 10:50:05
Meni je enigma gdje mu stane motor,ako se uzme u obzir da stepenice za ulazak na stražnja vrata oduzimaju dosta volumena  ???

Da, to i ja pokušavam uklopiti u koncepciju gledajući.

1. Od čega je onaj kakti prozorčić onako visoko kod zadnjih vrata?
2. Nema drugi monitor
3. Rukohvati gore poviše sjedala su zgodan dodatak
4. Vide se nekakvi otvori za ventilaciju gore iznad sjedala gdje bi trebao biti prostor za sitnu prtljagu (vidi se na predzadnjoj slici na linku)

manoplan

Možda najbitniji detalj kod ovog busa, kojei nitko nije uočio je taj da je auspuh na lijevoj strani,za razliku od 'normalnih' citylinera što upučuje na drugačiju konfiguraciju i položaj motora.

tovar

Pozdrav od novog člana.
Kao što je već bilo napisano MM tours je prijevoznik. Ima 3 Tourisma, ovaj na slici je najmlađi god. 2005. Kupljen je za turističku agenciju Aragosa i još vozi za njih. A od ove godine i druga 2 Tourisma. Inače odlična firma, autobusi se održavaju isključivo u ovlaštenom servisu. Vlasnica firme uz plaću i mobitel plaća i kunu po kilometru!!!
Do ove godine i Neoplan je vozio u turizmu kao i njihov Isuzu. Riješavaju ih se već neko vrijeme.

tovar

Glede Neoplana. Iza stražnje osovine nisu vrata već WC, zato je tamo maleni prozorčić. Na WC-u je malena kuhinja. A kolika sam uspio zapamtiti motor je položen okomito. E sad, možda se i varam, ali mi je to nekako ostalo u pamćenju.
Šta se tiče motora, zaista je dosta prošao. Još on ide, ali... Recimo da se nije ugodno iza njega voziti bez maglenki. Inače je ostalo u redu, dobra je zvučna izolacija, udoban je, grije i hladi dobro. 
Inače sređen je prije početka prošle sezone, tj dobio je novu boju, svjetlosne sklopove i generalku.

man750

Imali su oni i setru S216HDS .Zadnji put kad sam je vidio vozila je u najmu agencije Aragosa .Mislim da je bila sezona 2006.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

tovar

#11
Ta Setra S216HDS je u POSI od kolovoza 2006 godine i vozi liniju Trogir - Split kroz Kaštele.
Inače POSA je glavni za pranje linijskih buseva. U njegovoj garaži se svakodnevno peru svi Autotransovi, Laste, ATP Vojvodina..  Ljeti je tamo ludnica i triba se uvik posebno najaviti.
Kad odem bacit ću koju sliku POSA voznog parka, tamo ima zaista svašta; TAM-ova, Mercedesa, Isuzu, jedan EOS...

tovar

Preuzeli su novog Tourisma u četvrtak. Napravili tehnički i odmah za zaposlili. Bacija je turu od Plesa do Dubrovnika gdje ih je preuzeo Atlas. U subotu je vozio ragbijaše Nade za LJubljanu (oni već dugo servisiraju Nadu, a često i Split CO). Kasno večeras kreće za Pariz, a po povratku ga uzima Atlas. Sve informacije o voznom redu su od gazde.

A ljudi kažu da je teško zaposliti bus.

tovar

Uhvatio njihova 3 Tourisma 10.04. u Biogradu.





I jednog od vozača. Malo baca na pilote (stara škola, navodno).

lerotai

ovo sam naso trazeci sliku setra S 415


http://www.mmtours.hr/vp_de.html

ako vec znate za ovo onda mi oprostite
no sikiriki