ATP Šibenik - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:07:28

lions

I na novi bijeli autobus je stavljen natpis, ne znam točno koji.
Da, natpis je klasični tamnoplavi.

Teutonic

Zaista glupo  ::|
Ja mislim da je najbolje da promijene natpis i logo jer ovo izgleda kao ruglo iskreno.

lions

Meni izgleda dobro. Ja sam za minimalizam. Natpis je već prepoznatljiv, a logo je samo mali detalj, nekako nebitan.

Teutonic

#873
Ja zaista ne razumijem zašto nemaju svi busevi sličnu ili istu shemu bojanja kao kod većine prijevoznika (u HR i inozemstvu).
Po meni je najbolja shema s ovoga Volvo AV120 Eurobus:

Ja mislim da bi svi autobusi izgledali odlično s takvim bojama.

Shole

nije ni ovo njihova,  sličnu je imao Generalturist

Teutonic

Pa dajte ovo je sramotno.

lions

Ma dajte molim vas. Šta je točno sramotno? Zar trebaju svi busevi biti uniformirani? Pogledaj AP Varaždin, Čazmatrans, Slavonija Bus... Govorite potpuno nebitne stvari samo da bi ocrnili Autotransport. Meni osobno je lijepa shema na Regiu ŠI-282.. ali ne moraju svi izgledati isto. Produženi Regio izgleda super s bijelim natpisom i nikakve slike mu ne trebaju. Znamo u kakvoj je situaciji firma, potrudili su se da putnicima omoguće kvalitetniji vozni park (pojačanje iz francuske), a sad bi vi još da troše novce (koje nemaju) na nebitne gluposti.

tramvajac 92

Ako je bus plavi u osnovnoj boji ne izgleda dobro kad na njega naljepiš tamnoplavi tekst. Da je recimo tekst bijeli onda bi to bilo ok.

Dobra shema na busu je uvijek poželjna (jer pretstavlja reklamu grada i prijevoznika), kao i dobar bus.

Teutonic

Evo da me bar netko kuži.
Neš ti nalijepit naljepnice i grbić a ostavit shemu iz propale tvrtke iz DDR-a.
Regio jako lijepo izgleda ali bez pravog natpisa ljudi ne znaju čiji je bus što je važno.

zlepur1

Ovako: - Osnovna boja ATP-a Šibenik je boja bijele kave sa plavom crtom što je poštovano do rata pa čak i poslije rata , sve dok nije došao Varaždin kad se pretvorila u čisto bijelu.
  Zašto se nije nastavilo s tim trendom ne znam ali vjerovatno je razlog novac.Vjerujem da će se  oporavkom firme sve vratitit na staro ukoliko čazmatrans kao i u slučaju  Slavijatransa ne počne stavljati svoje sheme na buseve.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

conecto

Citat: Shole  u Srpanj 31, 2014, 07:51:52
nije ni ovo njihova,  sličnu je imao Generalturist

Ne znam baš, sjećam se njihove Bove Future iz 90-ih koja je imala shemu sličnu ovoj (dakle nema veze s Eurobusom kao na slici)...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Servis

#881
Osim Bove dvije (1983. i 1984. godište) takvu shemu (svi su imali identičnu) je imala i jedna Dubrava 1429V iz 1994. Ta je otišla u rashod prije nego je osnovan i stari forum pa nikad nije zabilježena.

Tomekova slika sa starog foruma:

Tomek

Te Bove su kupljene rabljene preko Eurobusa tako da su zato i dobile farbanje kao i Eurobusi ;)

sibencan

1997 - 2017

Teutonic

Šta je dobro u vezi toga,jedna kanta više.
Ja čekam dan da svi trunu i briga me ko će ih preuzeti bija Čazmatrans ili Lasta Beograd  >:(