Novi vozni redovi...2

Autor dean25, Siječanj 02, 2011, 13:05:07

tramvajac 92

Prilično loše rješenje. Malo sam probao popraviti liniju 115, pa pogledajte sami..

dean25

Hallo Tramvajac!
Pa gdje su ti polasci  s Ljubljanice u 00:10 i 00:50 sati?
Koji vr bi po tebi ostvario ta dva polaska koja si naveo,a u toplomjerima ih nema???

E da:
POJMA NEMAŠ O ORGANIZACIJI prijevoza putnika - jadan je taj koji bi ti dao da napraviš vozni red za bilo koju liniju.
SVE vozne redove-prijedloge-koje si do sada stavljao ovdje na forum bi klinac u 3 osnovne bolje složio.


Nego-važna informacija:


Izmjene u voznom redu na linijama 111, 112, 116, 139, 168, 218, 223 i 274

Od ponedjeljka, 24. prosinca, mijenja se vozni red na linijama 139 Reljkovićeva – Jelenovac – Reljkovićeva, 218 Glavni kolodvor – Savica – Borovje, 223 Dubrava – Trnovčica – Dubec.

Od četvrtka, 27. prosinca, mijenja se vozni red radnim danom, na linijama: 111 Zagreb (Savski most) – Donji Stupnik – Stupnički Obrež, 112 Savski most – Lučko, 116 Ljubljanica – Podsused, 168 Savski most – Ježdovec – Prečko i 274 Zagreb (Dubec) – Sesvete – Laktec.

Zasad toliko.

sokre

Ne bih ulazio dublje u karakterizacije nečijih sposobnosti, ali tramvajac je to napravio iz hobija, jer postojeće stanje baš i nije najbolje i pohvalan je trud.

A ovi koji to rade profesionalno također ne bi to trebali raditi ako misle tako rješavati probleme prijevoza. U koji razred OŠ moraš ići da ukineš jedan vozni red i kažeš da je to to?

Nikako da to uđe u glavu - ZET je javna tvrtka koja je tu zbog građana, a ne obrnuto.

Iskreno, ne zanima me izvanredna organizacija prijevoza na tako blesav način (isključivanje jednog voznog reda i gotovo).

I ne zanimaju me ni redukcije i ostalo dok se najavljuje nabava displeja, kombija za radio javljanja i ostalo.
(mislim da je cijena tih gluposti koje sam naveo slična cijeni božičnica za zaposlene ..)

Kada idem ujutro na posao i mog busa nema, pa je gužva, pa kasnim..
Ne razumijem objašnjenje redukcije i ne mogu to razumjeti ma kako se trudili objasniti.

Nije mi taj dan dan popust na kartu / pokaz / prirez.


Kada smo već tu, evo i mog prijedloga. Ukinimo ZET i dajmo plaće samo onima koji su zaslužni.

Tada bi ti zaslužni mogli malo odmoriti i konačno uživati u zaslugama kojima su nas zadužili.

I ove debate bi prestale, a stoka se ionako ne mora motati po gradu bezveze.

dean25

Pa kako mu se može dogoditi da u tablici vr ne pokrije polaske u 00:10 i 00:50 ?Pa to je prestrašno.
A i kako bi organizirao službe za vr 115.04 ?

Odgovori molim!

sokre

Rado bih se poigrao s tim, ali nemam vremena.

Do tada, ako netko postoji tko to radi, neću se miješati u njegov posao ali ću kritizirati ako je loše.


Ali priznaj, ovo je preloše rješenje. Ja koristim 221. I ukinuti polaske iz Travnog u 7.33 i 8.13 je nenormalno.

Gubim dnevno bar sat vremena od kada se žrtvujem za ZET.


Voziš li se ti uopće busevima? Kao da ne znaš kakvo je stanje.

Kada je špica, svi busevi sa Glavnog su prepuni. Ljudi ponekad i ostanu vani.
Pa tako je bilo kada je bio rat i sa ona sr.... poslije. A danas - integrirani centar, ATRON, ovo - ono, ..

Fali buseva i vozača - ostalo ukinuti. To je definicija ZET-a.

Kome je do pametovanja, neka otvori svoju tvrtku i prepusti se tržištu.

tramvajac 92

Citat: dean25  u Prosinac 20, 2012, 13:27:40
Hallo Tramvajac!
Pa gdje su ti polasci  s Ljubljanice u 00:10 i 00:50 sati?
Koji vr bi po tebi ostvario ta dva polaska koja si naveo,a u toplomjerima ih nema???

E da:
POJMA NEMAŠ O ORGANIZACIJI prijevoza putnika - jadan je taj koji bi ti dao da napraviš vozni red za bilo koju liniju.
SVE vozne redove-prijedloge-koje si do sada stavljao ovdje na forum bi klinac u 3 osnovne bolje složio.
Mišljenje je kao š**ak, svako ga ima, tako i ti. Ali zahvaljujem što si mi ukazao na pogrešku. Sad stavljam izmjenjenu verziju, pa je pogledaj i onda reci jel taj bolji. Hvala.

dean25

Hajde molim napravi službe-raspored rada za vozače koristeći ta polazna vremena,pa ćeš vidjeti da ti računica ne štima!

I zašto koristiš prolazno vrijeme na stajalištu G.Krkleca i tu trasu kretanja kad ionako nitko živ ne prometuje tim putem za garažu.
To si mogao i sam vidjeti.

221

Citat: sokre  u Prosinac 20, 2012, 14:07:40
Kada je špica, svi busevi sa Glavnog su prepuni. Ljudi ponekad i ostanu vani.

Evo današnji primjer što je prouzročio ovo nebulozno izbacivanje jednog voznog reda. Čekao sam prijateljicu pa imam točna vremena, linija 221.
Polazak u 16:56 s GK-a, dolazi u Travno u 17:10 - 14 minuta.
Polaska u 17:07 s GK-a nema.
Polazak u 17:17 polazi pretrpan s GK-a i na svakoj stanici gubi vrijeme za zatvaranje vrata plus semafori i gužva. Dolazi u Travno u 17:42 - 25 minuta!
Polazak u 17:27 s GK-a, dolazi u Travno u 17:41 - 14 minuta!!!

Da, dobro ste pročitali - polazak koji ide 10 minuta kasnije je došao minutu prije! I druga stvar, autobusa nije bilo od 17:10 do 17:41 - znači 31 minutu.
Pametnom dosta.

marin

Ma to su sve zeznuli , tako je bilo I prosli petak na crnomercu, konkretno na liniji 136 kada su jedno dva tri polaska odradivala 4 busa jer su zapinjali u guzvi, npr nije bilo busa na crnomercu skoro pol sata pa je dosao solo 340 koji je bio krcat. Dobro to nije radi redukcija nego radu strasne guzve. Mogu mislit kaj ce bit sutra... :'(

822DoDo

Citat: dean25  u Prosinac 20, 2012, 18:10:28
Hajde molim napravi službe-raspored rada za vozače koristeći ta polazna vremena,pa ćeš vidjeti da ti računica ne štima!

I zašto koristiš prolazno vrijeme na stajalištu G.Krkleca i tu trasu kretanja kad ionako nitko živ ne prometuje tim putem za garažu.
To si mogao i sam vidjeti.
Dobro dean pa on je samo napravio ono što on misli da bi bilo bolje. Ovi iz ZET-a bi trebali znati nešto iskombinirati sa službama.
Das Beste oder nichts. MB

tramvajac 92

#310
Kako nam je kolega najavio: izmjena reda vožnje
111 promjena vremena većine polazaka, pretpostavljam zbog završetka radova
112 smanjen broj polazaka zbog završetka radova
116 smanjen broj polazaka zbog produženja kruga na 70 min (1:10) sa 60 min (1:00). Ružno izgleda, ali to je zasad jedino rješenje da bi autobusi mogli dolaziti na vrijeme.
139 radni dan izlaz sat kasnije, subota svakih 45 min, nedjelja svaki sat
168 vraćena do Savskog mosta. Vozni red kao i onaj prije skraćenja.
218 subotom na 1 bus, svakih 40 min
223 sutom svakih 30 umjesto 20-25 min
274 NOVI POLAZAK 15:50 iz Dupca, 19:50 se pomiče u 20:05, 21:10 se pomiče u 21:25, 22:35 u 22:45. Iz Lakteca 7:30 ide u 7:25 po novom, NOVI POLAZAK 16:35, 20:30 ide u 20:45, 21:50 u 22:05
, 23:10 po novom polazi u 22:35.

Uglavnom novim voznim redom na dobiku su putnici linija 168 i 274, jednim dijelom i oni koji koriste 111 i 112 jer će biti manje putnika. Nekakav dobitak je i na 116 jer ćemo sad valjda moći očekivati da bus ide po voznom redu. Putnici ostalih linija gube..
Treba i pohvaliti da je postavljen usporedno stari i novi vozni red.

marin

Ne kužim zašto su mijenjali 116? Ko kaže da se nije stizalo? Jedino kad su bile veće gužve radnim danom, a da se zna, subotom je znalo bit više putnika i auta nego radnim danom pa nije mijenjano.

tramvajac 92

Kasne u polasku 10-15 minuta u 16:10, 16:40, 17:10, ovako bi se trebali stići..
Ali i inače je 116 dolazio na knap (za razliku od 114 i 115), tako da je trebalo nešto napraviti. Bilo bi bolje da je još jedan  bus123 u krugu, ali eto ne može..  :(

dean25


Od ponedjeljka, 14. siječnja, mijenja se vozni red na linijama 172, 215, 225 i 269.

Na liniji 172 Zagreb (Črnomerec) - Zaprešić, radnim danom mijenja se polazak iz Zaprešića sa 23.55 na 00.05 sati.
Na liniji 215 Kvaternikov trg - Trnava, radnim danom ponovno će se primjenjivati redovit jesenski vozni red.
Na liniji 225 Sesvete - Kozari Bok, radnim danom mijenjaju se dva polaska; iz Sesveta sa 15.50 na 16.00 sati te iz Kozari Boka sa 16.20 na 16.30 sati.
Na liniji 269 Borongaj – Sesvetski Kraljevec, mijenja se vozni red za radni dan.

zet.hr

Btw.na liniji 172 VJEROJATNO se mjenja polazak sa 23:55 na 00:05 sa Črrnomerca a ne iz Zaprešića! >hammer<

dean25

#314
Citat: dean25  u Siječanj 08, 2013, 13:46:40


Na liniji 269 Borongaj – Sesvetski Kraljevec, mijenja se vozni red za radni dan.



Pojačanje ujutro sa dodatnim (6.-im) autobusom.

U prilogu vozni red.