Kolovoz 19, 2017, 14:52:42
autobusi.org forum

Autor Tema: APP - razno  (Posjeta: 100175 vremena)

Rujan 21, 2016, 18:19:12
Odgovori #405

actros

Moderator
vozu svaki dan za Split  bus123

Listopad 25, 2016, 19:42:01
Odgovori #406

matej

Gdje su im Setre 215 i Mercedesi O 405?

Studeni 08, 2016, 16:03:26
Odgovori #407

Pozega

PŽ 428 CP gbr 178 promijenio imidž,samo naljepnica promijenjena,ogrebotine nisu sanirane

Prosinac 05, 2016, 08:16:49
Odgovori #408

mate

Moderator
Nakon S415 GT-HD (220) i N1216 (251), jos jedan bus je zavrsio u shemi NK Osijek, rijec je o S416 GT-HD/3 (191)...

izvor: Facebook

Prosinac 05, 2016, 17:52:01
Odgovori #409

Scarface

Šteta za bojanje, meni osobno ljepši u onoj sivo crvenoj shemi (puno bolje uživo nego na slikama). Previše je sad bijelih setri u VPu  ;D

Inače, jedan od najboljih i najudobnijih buseva u cijeloj floti  pivkan

Travanj 19, 2017, 19:43:46
Odgovori #411

Scarface

165 i 148 na Vukovar - Sl.Brod - Rijeka - Porec

I dan poslije u utorak su bisevi bili uobičajeni. Ja sam putovao u 15h za ZG, na Požega-Pula su bila 2 busa (415 gt-hd) a 1 je išao direktno PŽ-NG-ZG (gbr 261). Sva 3 puni od NG pa nadalje ko čep. pola sata prije toga je Setra 416 ul išla na liniju Vukovar-Poreč s time da je imala tablu na sebi Slavonski Brod-Nova Gradiška-Rijeka-Poreč. Bez obizra na gužvu i loše vrijeme sve odrađeno vrlo korektno sa minimalnim kašnjenjima.

Mogu se mislit kako je bilo dan prije na PŽ-ZG i na linijama iz Zadra, ipak su tu najjači  ;D

Travanj 22, 2017, 19:56:00
Odgovori #412

EuroCity

Jel u APP stigao "novi" Starliner II ili je njihov "pobijelio" i dobio novu @ shemu? Pitam jer sam danas (22.04.2017.) vidio takvog oko 18:00 sati na izlasku iz Požege u smjeru Nove Gradiške (vjerojatno linija za Zagreb ali u brzini nisam pogledao na putokaznu ploču jer sam se čudio "od kud sad ovo") Sve u svemu... Ako je njihov pobijelio, izgleda sasvim "obično" (i bez veze) za razliku od one srebrno-sivo-plave boje koja je (po mom ukusu) bila više nego odlična za taj/takav bus.  glavauzid

LP

Ivan
« Zadnja izmjena: Travanj 22, 2017, 19:58:22 od EuroCity »

Travanj 24, 2017, 18:23:05
Odgovori #413

matej

Stari je dobio novu shemu..viden jucer po povratku u Požega iz Zagreba

Travanj 25, 2017, 09:35:52
Odgovori #414

EuroCity

Šteta...  good_boy

Lipanj 27, 2017, 22:10:41
Odgovori #415

Scarface

U nedjelju sam dosta pratio njihove buseve dok sam bio doma u Slavoniji i vidio sam taj dan isključivo Setre 3xx. Linija Požega-zagreb sa polaskom u 17:40, bus 1 je bila jedna 319ka, ostao u kvaru malo iza Novske. Bus u kojem sam ja bio, jedna 315ica je primilia par putnika iz tog busa, ostali su čekali zamjenu iz Požege.

Malo me iznenadilo i na linijama Istra-Slavonija da su taj dan bile sve starije Setre serije 3 što s obzirom na dužinu linija baš i nije pohvalno. No sezona je pa je valjda manjak buseva.

Inače, uskoro kreću s ljetnim linijama, novost je Osijek-Split ali preko BiH. Ići će 2 put tjedno, trasa Osijek-Đakovo-SB-NG-ST.

Srpanj 27, 2017, 08:57:03
Odgovori #416

matej

http://pozega.eu/pozeski-app-preuzima-arriva-grupa-time-odlazi-ruke-stranaca/

Citat:
Objavljeno u: Sri, srp. 26th, 2017 Gospodarstvo / Naslovnica / Slider / Vijesti | Izvor DK
NOVI VLASNICI DONOSE NOVU METLU ALI I NEIZVJESNU BUDUĆNOST?
Požeški APP preuzima Arriva grupa i time odlazi u ruke stranaca!

ZAGREB / POŽEGA / OSIJEK – Agencija za tržišno natjecanje odobrila je “koncentraciju” poduzetnika Arriva iz Osijeka i Autotransa iz Cresa u sklopu koje je tvrtke poslovao i požeški APP.

Kako se navodi u obrazloženju objave Agencije za tržišno natjecanje riječ je o “koncentraciji na tržištu javnog linijskog cestovnog prijevoza putnika na županijskim i međužupanijskim linijama u i Hrvatskoj i u međunarodnom cestovnom prometu iz Hrvatske”.

Što će to u konačnici značiti za požeški APP koji svoje početke bilježi 1946. godine, kada je u Požegi osnovana Autostanica u sastavu Slavonskog Autopoduzeća u Osijeku. Od 1948. godine Autostanica postaje samostalna, te dobiva ime Kotarsko autosaobraćajno poduzeće Slavonska Požega, koje je tada kupilo tri rabljena autobusa, te je po prvi put otvorena redovna linija Požega – Zagreb. Krajem pedesetih godina prošlog stoljeća poduzeće mijenja naziv u Autosaobraćajno poduzeće Slavonska Požega, te pod poznatom kraticom ASP posluje sve do 1995. godine. U navedenom razdoblju poduzeće se od malog lokalnog prijevoznika etabliralo u vodeće ime u prijevozu putnika i robe na području bivše Jugoslavije, te je proširilo poslovanje i izgradilo autobusne kolodvore u Požegi i Novoj Gradiški kao i vlastiti servisni centar u Požegi.

Osnovna djelatnost Arrive (uglavnom putem Panturista, tvrtke pod njezinom kontrolom) je pružanje usluga putničkog prijevoza, a društvo se bavi uslugama turoperatora i putničke agencije, te upravlja kolodvorom u Đakovu. Neizravnu kontrolu nad Arrivom putem više poduzetnika ostvaruje Deutsche Bahn iz Berlina, a Arriva ima mrežu sa više od 300 pojedinačnih linija u domaćem prijevozu, te ima redovite međunarodne linije.

APP trenutno ima više od 160 autobusa i više od 360 zaposlenih. Može li promjena vlasničke strukture bitno utjecati na broj zaposlenih, ali i na sve djelatnosti koje su obavljane u sklopu tvrtke APP dd? Sve će se to u veoma kratkom vremenu vidjeti, a da će biti kao što je nekada bilo u to je jako teško povjerovati.

Neslužbeno doznajemo da će od 1.kolovoza Arriva preuzeti punu nadležnost nad APP-om tako da neće trebati dugo čekati razvoj situacije oko te nekad poznate požeške domaće tvrtke. Ostaje i veliko pitanje što će biti s vlasničkim udjelom grada Požege u tvrtki APP odnosno na koji će se sad način sve to regulirati. Prodaja tog udjela u APP-u bila se našla na dnevnom redu posljednjih sjednica bivšeg saziva Gradskog vijeća, no ta je točka bila skinuta s dnevnog reda, samo nekima iz poznatih razloga. Je li ta odluka tada bila ispravna ili ne vrijeme će veoma brzo pokazati.

Izvjesno je da će grad, odlučili li se prodati svoje udjele, teško dobiti novac koji mu se smiješio prilikom ranije najavljene prodaje.

U posljednje vrijeme osjetno se osipao broj kvalitetnih vozača, koji su krasili autobuse i bili ogledalo ove tvrtke, a očekivanja su da će se poslovne aktivnosti smanjivati što znači i broj zaposlenika, te da će Požega, grad sa nekada uglednom autoprijevozničkom tvrtkom, biti svedena na najobičniju poslovnice Arrive!? Kako sada stvari stoje jedina svjetla točka u svemu je suvremen i dobro opremljen servis za autobuse što bi moglo umanjiti loše posljedice ove transakcije za ovdašnju lokalnu zajednicu i njene ljude.

Što će se u konačnici u daljnjem razvoju s APP-om događati i poslovnim odnosom novog većinskog vlasnika s gradom Požege u ovom je trenutku teško za predvidjeti, što će vrijeme pokazati u kratkom roku.
« Zadnja izmjena: Srpanj 27, 2017, 16:01:37 od 5AR »

Srpanj 27, 2017, 16:22:57
Odgovori #417

zlepur1

Hrvatska klasika.Svaki put pusta kuknjava, priče o otkazimai propasti firme , čim je preuzme novi vlasnik.Da kažem odmah plašenje radnika nepoznatim.Zašto bi odmahgošlo do otkaza , smanjenja prometai sl.Pa ljudi moji svakom je u interesu da mu firma nastavi dobro poslovati i da zadrži dobre radnike.Pa tih promjena, a to je  i praksa pokazala, plaše se samo uhljebi.Radniku je najbitnije, u ovom slučaju voznom osoblju da bude sve u redu, da plaća bude na vrijeme i da bude korektna, a koga briga ko je vlasnik.Bitno i najbitnije je da firma održi i proširi sadašnje djelovanje .
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Srpanj 27, 2017, 17:48:55
Odgovori #418

Shole

Global Moderator
Svaka čast za tekst. Panika uvijek nastane među uhljebima, neradnicima i inim zabušantima.  Još nisam od nijednog vozača ATR-a čuo da je u velikoj brigi ili panici što će i kako bit.  Ako nebude valjalo, pakiraj se i menjaj firmu.  Hvala bogu pa sad možeš birat kamo ić vozit.  Oš kamion, oš autobus, oš ovdje, oš vani.   A ovima koji se cijeli život vucaraju po kancelarijama od sveg srca želim da ih najure pa da se ubuduće moraju malo potrudit za dobit plaću.

Srpanj 27, 2017, 20:50:02
Odgovori #419

mate

Moderator
Potpisujem sve gorenavedeno, zna se tko ce biti visak kad se sve zavrsi i u PZ, SB, OS, e tim osobama je sada panika i drzi - ne daj. Iskreno, od tog osoblja koje nisu vozaci i radnici u radioni, mozda 30-40 % ljud nesto vrijedi i zna, ovo ostalo je doslo na radna mjesta da izvinete po svim mogucim vezama i vezicama...