Skyliner N426

Autor maky, Studeni 23, 2007, 20:31:41

maky

Nekoliko slika ovog heroja ceste koji već 2-3 godine trune parkiran i boli me srce kada znam da će ili istrunuti više od stajanja, ili će otići "pod nož". Prije koji dan je pomaknut sa svog starog mjesta zbog nekih građevinskih radova, a ja i vedrobrzi smo odlučili iskoristiti priliku i otišli smo se nakloniti velikanu i okinuti koju fotku...























Autobus je uvezen oko 1995. godine, vozio je redovnu liniju Split-Trogir te posebne vožnje. Sada već par godina stoji parkiran, neznam ni što je sa ovom firmom "Salonatours", možda je i ona propala...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Pošalji mail Neoplanu  :D
Platit će ti suhim zlatom za ovu informaciju  8)

Shole

Nije mi jasno kako je ovo opituran !? 
Pa ove zelene crte pri dnu i sive pri vrhu sa koso odrezanim krajem crte su pljunuta 2. shema od Autotransa (823-1034)  ??? ??? ???.  Samo fali narančasto sunce.

maky

Tek sam sad primjetio ovaj odgovor...  Bome zanimljivo zapažanje. Sad me ovaj autobus još više zaintrigirao! Gorim od želje da upoznam njegovu prošlost i puteve kojima je dospio do današnjeg stanja. Vidjet ću šta mogu učinit da doznam odgovor, možda nas, ako ga pronađem,  sviju iznenadi!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Tužna vijest za  sve ljubitelje autobusa, pogotovo Neoplana.  Javljeno mi je da je "nestao" ovaj Skyliner sa svog mjesta gdje sam ga slikao. Bojim se da je ono najgore.  :-X
Počivao u miru

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Saznajem da bus nije pomaknut mnogo dalje od svoje dotadašnje lokacije. Navodno ga je kupio čovjek koji se bavi željezom.

Poslao sam mail Neoplanu po hitnom postupku da se nešto poduzme prije nego bude prekasno. Držim fige...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Je taj Neoplan su pribacili možda kilometar dalje također u Solinu na neki ,čini mi se, otpad automobila i još je uvik tamo.

maky

Citat: markost  u Ožujak 21, 2008, 22:43:59
Je taj Neoplan su pribacili možda kilometar dalje također u Solinu na neki ,čini mi se, otpad automobila i još je uvik tamo.

E moj imenjače, sve je to na koncu tužno završilo, objasnit ću ti kad uhvatim vremena...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost


erobuss

Daj nemoj zezati? Od Neoplana nikakvog odgovora?  :(

maky

Citat: erobuss  u Svibanj 29, 2008, 21:35:58
Daj nemoj zezati? Od Neoplana nikakvog odgovora?  :(
Bilo je odgovora. Dapače, skoro sam sklopio posao  :)  Znaju oni tko su pravi fanovi, u meni srce Neoplansko  ;)

Šta je na stvari... Ja sam kontaktirao upravu Neoplana, poslao sam im i ove slike koje sam napravio. Javio mi se cijenjeni gospodin Kiess. Bio je oduševljen, u planu je bilo da bus ide u muzej gospodina Auwartera. Zatražio je od mene da odem do vlasnika, malo bolje poslikam unutrašnjost i motor, te naravno, pitam za cijenu.
Kako nisam imao vremena, poslao sam prijatelja vedru. Nažalost, vijesti loše da ne mogu biti lošije. Vlasnik je bio zainteresiran za prodaju, dapače, čak je odgodio i rezanje. Ali šta se dogodilo. One moje slike su bile stare nekoliko mjeseci. U međuvremenu se dogodilo to da su vandali, stoka stočarska idotska, ma jednostavno nema naziva za te kretenčine, potpuno devastirali autobus.  Jedne noći su porazbijali stakla, upali unutra, polomili sjedala, počupali tapecirung, razbili sva svjetla, WC, drvene panele izlomili, el. instalacije izgulili, ma doslovno su sve razbili.  nažalost, takve sam slike morao poslati Neoplanu uz ispriku.  Nisu se ljutili na mene, ali izrazili su žaljenje i odustali od kupnje. Ipak bi to bio prevelik zalogaj za obnovit.  :'( :'(

Slike nisu moje, od vedrobrzog su:



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Baš šteta.  Ali još uvijek mi nije jasno, a skoro niko nije ni reagirao na moje opažanje, da je bus ofarban kao druga shema Autotransa, samo fali narančasto sunce.

maky

Citat: Shole  u Svibanj 31, 2008, 23:32:49
Baš šteta.  Ali još uvijek mi nije jasno, a skoro niko nije ni reagirao na moje opažanje, da je bus ofarban kao druga shema Autotransa, samo fali narančasto sunce.
Zanimljivo opažanje shole. Prvi put kad sam pročitao pitanje nisam znao odgovor. Onda sam saznao, ali sam zaboravio napisati...

Dakle, autobus je kupljen 1995 u Njemačkoj. Bio je bijele boje, pa ga je vlasnik onda prebojao, te stavio natpis i zelene crte. Natpis Skyliner je ostao originalni.

Eto, tako da nebi trebao imati veze sa ATR-om...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost


netko

#14
Maky ako se nevaram uz ovaj bus stala su još dva jako stara autobusa koja su vjerovatno pripadala Saloniturs.Jako su stari bili.Čini mi se da su im se vrata otvarala čak ručno.Stali su zajedno,a poslije je ovaj Skyliner pomaknut malo dalje od njih,a njih više nisam viđao.Možda su oni odmah otišli pod nož.Uz Skyliner bili su možda jedan o317 i jedan Tam(nako obli odzada kao o317),ali kažem jako su stari bili....
Maky ili Markost jel vi znate možda šta više o tome. ;) ???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.