Bitka prijevoznici taksisti

Autor EuroTrakker, Travanj 06, 2008, 18:20:45

EuroTrakker

Ne znam kako je u ostalim gradovima ali je u Petrinji napeta situacija. Molim da forumaši pročitaju tekst s Petrinjskog radija i da dadu komentar na izjave našeg dogradonačelnika:

http://www.petrinjskiradio.com/content/view/2999/1/
Pozdrav iz 53nje

miky

Ovdje su LUD i ZBUNJENI dva brata....Tako i u Dubrovniku imamo nelogičnosti, recimo, LIBERTAS i TAXI PRIJEVOZNICI idu u stari grad kraćim putem, a ostala vozila idu 3 km dulje. Tako se gosti vozaju po suncu i kad dođeš nekad i 20 min kasnije na Pile onda još platiš dolazak na Pile, a Libertas ne mora platiti................................Gradonačelnica naruči nove autobuse, uzme proviziju, a sve to MI PLAĆAMO............................Država nam je TOTALNA BANANA!

man134

Citat: miky  u Travanj 06, 2008, 20:17:48
Ovdje su LUD i ZBUNJENI dva brata....Tako i u Dubrovniku imamo nelogičnosti, recimo, LIBERTAS i TAXI PRIJEVOZNICI idu u stari grad kraćim putem, a ostala vozila idu 3 km dulje. Tako se gosti vozaju po suncu i kad dođeš nekad i 20 min kasnije na Pile onda još platiš dolazak na Pile, a Libertas ne mora platiti................................Gradonačelnica naruči nove autobuse, uzme proviziju, a sve to MI PLAĆAMO............................Država nam je TOTALNA BANANA!
definitivno je tako,drzava je najveci lopov pa onda ovi ostali......,u nasem gradu smo mi ko gosti

gaspa

U, silom prilika, prometno zgužvanom Dubrovniku zaista je problem uopće doći u grad. Lako za 3 km dulji put, ali što vi Dubrovčani moji, kažete na mogućnosti i cijene parkiranja? Jedan moj podravski prijatelj je oduševljen (ne, ne izrugujem se!) - kaže: nek košta 30 kuna, kad dođem u Dubrovnik i hoću u stari grad, znam da ću uvijek imati mjesto za stati. Za tu lovu radije bih parkirao na Babinu Kuku i busom išao u grad i nazad - jeftinije je, a radi se i o principu.

miky

Taj parking je koštao 30,00 kn, a svi ostali oko zidina 10,00 kn/sat, ali su ih ponovno vratili prošle godine na 15,00 kn i 5,00 kn.

CroHerc

"BITKA TAXISTA I PRIJEVOZNIKA U MEĐUGORJU"

Kod nas taxisti se vazda bune i štrajkaju zbog toga što prijevoznici voze loko
po Međugorju , npr. crkva - brdo ukazanja - križevac- i slicno ,

I po njihovom bi  grupa hodočasnika od 50 ljud treba ići skupim taksijima,
znači da bi samo za jednu grupu  od 50 ljudi trebako više od 10 taksija.
U  sezoni ima hodočasnika ko u priči , a kad bi zabranili autobusima loko
trebalo bi taxisijia ko u priči. To bi uzrolovalo živi krkljanac koji je i vako dosta velik ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

manoplan

Ovaj sukob je klasika...Za lovicu se bore i jedni i drugi.a ispaštaju samo putnici.Zar se nitko nije sjetio snizit cijene usluga nakon pojeftinjenja dizela ???

CroHerc

U nas su cijene već toliko niske a konkurencija je prevelika  da se jedva isplati voziti ;)

erobuss

Taksisti propadaju zbog politike domaćih putničkih agencija. Od Crkve do Podbrda autobusi voze za 1€ po glavi, što je za Taxi potpuno neprihvatljivo.

Treba zabraniti ulazak svim autobusima u Međugorje i problem je riješen, ali to je nemoguće uraditi prije nego se napravi cijeli sustav od parkinga, taxi službe i još X stvari za koje su potrebni milijuni eurića.

Zbog prijevoznika i njihovih lobija ne radi zračna luka Mostar, umjesto toga voze za Split i Dubrovnik, ali opet to je neka druga priča. Bolje se ne petljati tamo gdje nam nije mjesto.

mansg313

Imamo mi isto shanje u zg naime od kolodvora do sajmišta jakuševac ide bus koji nigdje nebi trebao stajat i karta je 10 kuna. A od mosta koji je 400 metara od sajmišta taksisti naplačuju 7 kuna po osobi a kad se treba vračati onda bus koji nebi smio stajati stane pod tim istim mostom za 5 a ne 10 kuna. A ljudi nemaju izbora zato jer sa sajma vozi samo bus a taxi-ja nema: I onda vozač stane kod mosta točno pred pješačkim prijelazom putnici izađu a taksisti napadaju vozača zašto im kradu promet a oni neče ići sa sajma nego samo u sajam.TKO JE TU LUD :o

goranxxx

Citat: mansg313  u Listopad 12, 2008, 16:24:40
Imamo mi isto shanje u zg naime od kolodvora do sajmišta jakuševac ide bus koji nigdje nebi trebao stajat i karta je 10 kuna. A od mosta koji je 400 metara od sajmišta taksisti naplačuju 7 kuna po osobi a kad se treba vračati onda bus koji nebi smio stajati stane pod tim istim mostom za 5 a ne 10 kuna. A ljudi nemaju izbora zato jer sa sajma vozi samo bus a taxi-ja nema: I onda vozač stane kod mosta točno pred pješačkim prijelazom putnici izađu a taksisti napadaju vozača zašto im kradu promet a oni neče ići sa sajma nego samo u sajam.TKO JE TU LUD :o
Odkad taksisti nejdu sa jakuševca?! Još kao srednjoškolac išao sam par puta sa sajma autom al to je bilo prije 12-13 god, možda se kaj promjenilo ??? ??? :'(
SETRA 417 HDH

borelee

Taxistima inaće nikad i ništa nije po volji i sve šta nije njihov taxi je crni prijevoz,i svi njima uzimaju posa a oni su uvik ugroženi...

goranxxx

Na savskom mostu a vjerujem i drugdje taksisti vječito vise po bircevima pijuckajući pivu ili pelin, pitam se do kada tako? Pa zar oni isto nisu profesionalci i prevoze ljude, kako mogu takvi sjedati za volan i ugrožavati tuđe i vlastiti život? Za njih ko da ne vrijedi 0,0 promila >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
SETRA 417 HDH

zoki.man.fan

Danas sam malo pratio našeg "najdražeg" taksistu Dudu. Vidim da u vozni park uvodi sve više kombija i tempira tako  da dolazi par minuta prije Slavijatransovog busa na relaciji Sisak-Petrinja.

Jedan od njegovih kombija:



Krenuo je prije par godina sa jednim osobnim autom u inat Slavijatransu, sad prešao na kombije  a navodno ima u planu kupiti Isuzua.

EuroTrakker

Citat: zoki.man.fan  u Srpanj 17, 2009, 11:43:41
Danas sam malo pratio našeg "najdražeg" taksistu Dudu. Vidim da u vozni park uvodi sve više kombija i tempira tako  da dolazi par minuta prije Slavijatransovog busa na relaciji Sisak-Petrinja.

Jedan od njegovih kombija:



Krenuo je prije par godina sa jednim osobnim autom u inat Slavijatransu, sad prešao na kombije  a navodno ima u planu kupiti Isuzua.

Ovo nije Dudin. Dudin je sivi ima zatamnjenja stakla i pločicu s imenom naprijed. Inače Dudo ima uz Opela Vivara i Hyundai traject te WW Sharan. Ovo je kombi od tipa koji je mislim došao iz Janjeva i ima ,3 takva ista. U cijeloj priči su još i jedan fiat Multipla te Dacia Logan s 7 sjedala. Svi oni upadaju kao indijanci Slaviji na liniju Petrinja Sisak
Pozdrav iz 53nje